Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie trochę to co czasami słyszę na spacerach z moim psem rasy #beagle

"A to takie głupiutkie pieski, ale ładne chociaż"
"Zobacz jak się cieszy do Burka, no wariat jakiś ten pies"
"A co on tam wącha"

Po pierwsze psy tej rasy są bardzo inteligentne. Problem polega na tym jak ludzie postrzegają inteligencję psów. Poproś takiego blabladora żeby przyniósł ci coś z kuchni to ci przyniesie, good boi. Ale proszę nie wymagajcie tego samego od psa który przez setki lat był szkolony do tropienia lisów, przynoszenia ustrzelonych kaczek (pamiętacie Duck Hunt na Pegasusie? To właśnie beagle się z was śmiał jak nie trafialiście ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) . Typowy beagle ucieknie z chaty przy pierwszej okazji. Zawsze potem wróci, ale jego nosa nie da się oszukać, jak coś wyczuje to leci na ślepo.

Ja mam beagle'a już 8 lat i kilka razy mi uciekał gdzieś do lasu jak byłem na wsi u babci i wracał po kilku godzinach. Mieszka ze mną w mieście, ruchu ma sporo ale i tak za mało (dla tej rasy nie istnieje coś takiego jak za dużo ruchu), pływa żwawo w morzu choć na początku się bał wody, aportuje bez problemu w stylu przyniosłem ci kijek ale ci go nie dam bo znowu rzucisz xD

Podsumowując - psy rasy beagle są niesłusznie uważane za psy mało inteligentne bo nie są zwykłymi psami domowymi, czy jakimiś owczarkami które miały za zadanie w przeszłości strzec domu czy stada owiec. Te psy były hodowane by podążać za swoim nosem gdzie węch poniesie. Mimo tego jako psy domowe spisują się świetnie jeśli poświęci im się w ciągu dnia odpowiednią ilość czasu (są bardzo atencyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Dodatkowo przez ponad 8 lat jak posiadam tego psa to dosłownie ani razu nie zawarczał nawet na innego psa czy obcą osobę. Ta rasa jest bardzo przyjazna, szczególnie dla dzieci, pies dokładnie wie że nie może skakać na malucha jak na dorosłe osoby, widzę różnicę kiedy bawi się ze mną a kiedy bawi się z małym synem sąsiadów. Tak czy siak beagle to zajebiste psy i tyle. #pies #psy
Pobierz
źródło: comment_I1GY581K9xTddtMn4yCqybSmBAAJcCn3.jpg
  • 128
@Minieri: Koleżanka, weterynarz, nazywa tą rasę kotami w psiej skórze. Te psy w wychowaniu wymagają konsekwencji i żelaznej ręki – jeśli od początku nie da się Beagle’owi do zrozumienia, że ma słuchać właściciela, należy się liczyć z tym, że pies może wejść mu na głowę.
@Minieri: Podobnie miałam z moim jamnikiem, jamnikiem starej generacji, który miał jeszcze silny instynkt łowiecki, był duży i kochał las. Jamniki też są uważane za głupie, tym bardziej, że są niskie i długie, są też złośliwe. Chciałabym znowu mieć paruwę, z jakiejś fundacji może.
@TurtleHerd: co by nie mówić o yorkach, że to pies dla karyn itd to jednak york nie jest usposledzony jak mops czy inny buldog, nie ma problemów ruchowych. Jak ktoś mieszka w bloku to jednak lepiej niech kupi yorka, zamiast jak zjeby jakieś kupuje husky i potem 2 minuty dookoła bloku i do domu. Moda na yorki jest o wiele lepsza dla psow niż moda na upośledzone rasy albo jak OP
@G_O_: @Bover: Szybkość z jaką łapie nowe komendy. Nie było żadnego problemy by nauczyć go podstawowych i co chwila wymyślam nowe w stylu nie ruszaj jak dostaje jedzenie i wtedy czeka na komendę "jedz". Nie rusze bez tej tej komendy a to u tych psów spore osiągnięcie, uwierzcie.
@drymz: Na początku rzucałem mu kijek do płytkiej wody żeby się zapoznał i przynosił. Później poszedłem z nim na taki pomost gdzie woda była już głęboka i tam rzuciłem. Skoczył, popłynął i przyniósł. Drugi raz nie chciał skakać z początku, ale się przemógł i zaczął pływać