Wpis z mikrobloga

Gościu wlazł 2 sekundy przed zielonym, jak już samochody ruszyły


@dwarfguard: czekaj bo się zgubiłem...
Gościu wszedł na pasy, jak samochodu ruszały... znaczy się wtargnął na jezdnię
Gościu wszedł na pasy, przed zielonym światłem... dla samochodów? Wtargnął na jezdnię. Dla pieszych? Wtargnął na jezdnię.
Bo jak na chwilę obecną, to obie opcje oznaczają, że mandat dostał z dobrego powodu.
@BeetleJuice: czego go mandat nauczy? że mamy #!$%@?ą policje która nie myśli ;d?
Jeju jak mnie to w tym kraju drażni że jak jakiś przepis jest bez sensu to i tak bezmyślnie trzeba karać!!
Prosta sytuacja - zakaz picia piwa w parku.
a)siedzi sobie parka na ławce piją po piwku, czilują , uśmiechają się i normalnie gadają, 0 syfu wokół nich.
b) siedzi sobię patusiarnia wszędzie fajki, puszki, butelki ogólnie syf
@Niebadzlosiem: W tym tygodniu cudem uniknąłem potrącenia matoła, który wszedł na przejście dla pieszych pomimo czerwonego światła nakazującego mu czekać. Faktycznie, tumana z własnej woli mandat niczego nie nauczy ale jak się da takiego ogolić z gotówki to dobrze.
Zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych jest słuszny, parka niech sobie usiądzie wygodnie w pubie albo jeżeli lubią piwko w okolicznościach przyrody to jechać do lasu i tam chillować.
@BeetleJuice: Moim zdaniem przechodzenie na czerwonym jest spoko tak jak w Londynie.
O ILE
nic nie jedzie, jest 0 ruch, 41324312 upewnisz się że nikomu nie zagrażasz
Jeśli zaś coś się stanie a wszedłeś na czerwonym to TY płacisz kierowcy za zniszczenie auta.

Co do alko nie potrafię tego zrozumieć, co jest złego w piciu KULTURALNYM w parku ? Czemu mam płacić 7zł za piwo w pubie jak mogę w ładniejsych
gościu wszedł na pasy z rownolegle jadącymi samochodami w tym samym kierunku co on szedł, samochody jechały prosto i on szedl prosto


@dwarfguard: o kurde, to jest grubsza sprawa, bo dalej nie kumam XD Jak gościu mógł iść w tą samą stronę co jadą samochody? Gość szedł ulicą czy samochody zaczęły wjeżdżać pasami na chodnik? Bo jak dla mnie gość mógł jedynie przechodzić prostopadle do ruchu samochodów XDD
@StormtrUper: Skup się. Masz skrzyżowanie, są światła. Zapala się czerwone dla samochodów jadących przez ulicę, którą chcesz przejść. Tobie zapala się zielone i JEDNOCZEŚNIE zielone mają samochody, które przecinają ulicę, którą przechodzisz. Ty sobie idziesz równolegle do nich.

Byłeś kiedyś na skrzyżowaniu? ( )

Gościu wszedł na pasy, jak samochodu ruszały... znaczy się wtargnął na jezdnię


@Ryonnen: Jak wyżej. Ruszyły, ale nie te.

Prosta sytuacja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@StormtrUper: pomarańczową strzałka zaznaczone pasy przy których stoi koleś na zdjęciu. Skrzyżowanie. Auta ruszyły równolegle do niego. Auta te chyba mogą mieć strzałkę, więc mandat słuszny. #!$%@? mnie to obchodzi, że wszedł 0.5 sekundy przed swoim zielonym bo zna rozkład bo chodzi tam codziennie od 40 lat. Zielone to zielone. A to skrzyżowanie jest jednym z ruchliwszych w całym Szczecinie (wjazd/wyjazd z miasta).
Pobierz
źródło: comment_TRmUjI3LtVaIkX7QExNUJ61JLWxFUHkk.jpg
@Ryonnen: Zdrowy rozsądek też jak widać nie obowiązuje, skoro policja daje mandat za wejście na jezdnię, kiedy doskonale wiadomo, że za sekundę zapali się światło, jest w pełni pusto i bezpiecznie.

Powiedziałbym, że to maniakalne trzymanie się przepisów do przesady, ale to jest tak naprawdę coś innego. To jest polowanie na ludzi, żeby wyrobić narzuconą normę mandatów. Taką mamy rzeczywistość, taki mamy system.
za sekundę zapali się światło, jest w pełni pusto i bezpiecznie


@jamtojest: z doświadczenia mogę napisać, że na przejściach dla pieszych, nigdy nie można być w 100% pewnym, że będzie "w pełni (..) bezpiecznie"
Co do tego, że nowi Policjanci mają takie parcie na szkło z mandatami, to po prostu wpływ tego, co jest narzucone z góry (nie jakieś normy mandatów), że trzeba łapać i przestrzegać przepisów.
No i przede wszystkim,
@Ryonnen: Normy też bywają, info z pierwszej ręki.

Historii nie znam, natomiast nie jestem w stanie sobie wyobrazić, co by tu się mogło złego stać. Mówimy wciąż o sytuacji z wejściem na pasy sekundę przed zmianą świateł, kiedy wiadomo że światła dla samochodów są tak ustawione, że zapalają się wcześniej (a ewentualna zielona strzałka później). Nie broniłbym go, gdyby wszedł po prostu na czerwonym, bo nic nie jechało. Owszem, tak jest
W tym tygodniu cudem uniknąłem potrącenia matoła, który wszedł na przejście dla pieszych pomimo czerwonego światła nakazującego mu czekać.


@BeetleJuice: Za granicą ludzie #!$%@?ą się na jezdnię pomiędzy jadące samochody nawet tam gdzie nie ma przejścia i liczba wypadków drogowych jest mniejsza.
Tylko w #!$%@? Polszy trzeba #!$%@? mandat kolesiowi przechodzącemu po pasach na czerwonym, na pustej drodze o 2AM. Dzięki takiemu myśleniu macie to, na co zasługujecie. xD