Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie, kupiłem mieszkanie od dewelopera i do każdego lokalu było przydzielone miejsce w parkingu podziemnym, na etapie umowy rezerwacyjnej wybrałem sobie numer 39. Przyszedł długo wyczekiwany dzień odbioru, schodzę do garażu a tam taka niespodzianka. Na etapie zakupu nikt nie informował mnie, ze bedzie to miejsce dla niepełnosprawnych. Moje pytanie jak to wyglada w świetle prawa oraz codziennego użytkowania, w umowie deweloperskiej mam informacje ze to miejsce jest do mojego wyłącznego użytkowania....
Żeby nie było żaden bait..., niestety
#kiciochpyta #deweloperka #mieszkanie
Pobierz bongo15 - Cześć, mam pytanie, kupiłem mieszkanie od dewelopera i do każdego lokalu by...
źródło: comment_kSdO9Fd33yomo5bh6OJRrQnUNY6OymwB.jpg
  • 99
@bongo15: po prostu będziesz miał szerszy parking, jedyny minus to prawdopodobnie wyższa opłata do wspólnoty za sprzątanie garażu (większa powierzchnia miejsca garażowego). Możliwe że deweloper zaczął sprzedaż od "zwykłych miejsc" a na koniec zostały mu dla niepełnosprawnych i zaczął je sprzedawać, tyle :) z ciekawości, co to za deweloper?
Kupiłem takie miejsce, z racji kupowania jednego z ostatnich mieszkań/miejsc w bloku i tylko takie już były. Administracja pozwoliła nam zmazać znaki niepełnosprawnych, z tym że moje miejsce nie jest całe niebieskie :p
@bongo15: prawo wymaga jednego miejsca dla niepełnosprawnych na budynek plus jeżeli jest garaż podziemny to także w garażu. Zasada jest taka; w pierwszej kolejności sprzedaje się miejsca o normalnej szerokości, jeżeli jednym z kupujących będzie niepełnosprawny to przydzielają mu to miejsce. Jeżeli jednak sprzedadzą całą pulę i nie znajdzie się inwalida któremu można by było sprzedać to miejsce to zostaje ono sprzedane komukolwiek chętnemu. Jeżeli chcesz możesz ściągnąć tabliczki na ścianie