Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie, kupiłem mieszkanie od dewelopera i do każdego lokalu było przydzielone miejsce w parkingu podziemnym, na etapie umowy rezerwacyjnej wybrałem sobie numer 39. Przyszedł długo wyczekiwany dzień odbioru, schodzę do garażu a tam taka niespodzianka. Na etapie zakupu nikt nie informował mnie, ze bedzie to miejsce dla niepełnosprawnych. Moje pytanie jak to wyglada w świetle prawa oraz codziennego użytkowania, w umowie deweloperskiej mam informacje ze to miejsce jest do mojego wyłącznego użytkowania....
Żeby nie było żaden bait..., niestety
#kiciochpyta #deweloperka #mieszkanie
bongo15 - Cześć, mam pytanie, kupiłem mieszkanie od dewelopera i do każdego lokalu by...

źródło: comment_kSdO9Fd33yomo5bh6OJRrQnUNY6OymwB.jpg

Pobierz
  • 99
@bongo15: mirku, zwykle miejscowe plany zagospodrowania lub w-zki wymagaja pewnego współczynnika miejsc postojowych do pow. użytkowej lub ew. liczby mieszkań. Zwykle jest to jedno MP na około 50 mkw. Z odrębnych przepisów wynika, że należy zapewnić 4% dla osób niepełnosprawnych. Jeśli zapłaciłeś za to miejsce i masz to w akcie notarialnym (wskazane udziały), a budynek jest już po otrzymaniu to po prostu przemaluj i ciesz się dużym miejscem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bongo15: zajebiście. Masz najlepsze miejsce na całym parkingu. To jest wygryw w #!$%@?.
PS.
Też dostałem takie miejsce. Mogłem otwierać drzwi z obu stron na szeroko, a po trzech latach farby już nie było.

Ciesz się.
@WOiOwnik
@marczak93 jeżeli dobrze kojarzę to na terenach prywatnych, drogach wewnętrznych itp. normalnie obowiązują ustawione znaki. Nie obowiązuje kodeks drogowy (przepisy,, które nie są określone znakami np. zostawienie 1,5 m miejsca na chodniku, zasada prawej dłoni etc), chyba że przed wjazdem na taki teren znajduje się znak "strefa ruchu".
@bongo15: ale bym się cieszyl... dostać tak duże miejsce :/ zamaluj sobie, Twoje to, a developerowi zgłoś, że jeszcze raz ktoś zniszczy Twoje miejsce parkingowe jakąs farbą - będzie miał problem.
@bongo15 hehe ale niespodzianka. Parkuj ale nie maluj jeszcze :-). Może być tak że urzędasy postanowia zrobić ponowana kontrolę nieruchomości i wam cofna pozwolenie na użytkowanie. Nie pamiętam ile czasu maja na takie manewry ale póki co się wstrzymaj, bo budynek przestanie spełniać normy.
A tak z życia. Miałem już dwie klientki które chciały kupić miejsce dla inwalidów w inwestycji bo "nie lubią parkować w parkingach podziemnych" i inne miejsca są za