Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój brat wziął L4 na depresję. Z relacji jego żony pierwszy dzień na zwolniemiu wyglądał tak: rano wstał, poszedł sprzątać i myć samochód, potem poszedł sobie na spacer na zakupy do Lidla, potem pojechał na siłownię, wrócił i pograł w gry na konsoli, a wieczorem poszedł na basen, a teraz pije piwo. Czy tak zachowuje się osoba z depresją, która nie jest zdolna do pracy? Czy raczej to ściema?
#depresja #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 105
Czy tak zachowuje się osoba z depresją, która nie jest zdolna do pracy?


@AnonimoweMirkoWyznania: osoba z depresją teoretycznie może nawet chodzić na imprezy i sprawiać wrażenie kogoś, kto świetnie się bawi ¯\_(ツ)_/¯ Właściwie to nie wygląda tak, że osoba, która jest chora, leży w łóżku całą dobę i gapi się tępo w ścianę. Znaczy, na pewnie są takie przypadki, ale ogółem ogromna część po prostu funkcjonuje, tylko w środku jest martwa.
@GrubyRozowyKot: jak to to co, że ściemnia? Jakiekolwiek najmniejsze uchybienia ze strony pracodawców są tutaj odbierane jak przestępstwo. A jak najemnik wali w chooya to spoko, bo musi se odpocząć. Hurwa wszędzie te podwójne standardy, jak chce odpocząć to na urlop idzie albo niech się zwolni - na jego miejsce przyjdzie ktoś kto chce pracować. Nic dziwnego, że potem się słyszy, że problem dobrego pracownika znaleźć jak jeden cwaniak burak kombinator
xD: Zastanawia mnie, czy jego żona w ogóle z nim nie rozmawia, że nie wie, jak ten facet się czuje? Dlaczego poszedł po to zwolnienie? wtf? Tak samo OP - Twój brat wziął L4 na depresję, czyli sprawa może być poważna, a Ty się zastanawiasz, czy on ma prawo grać w gry, iść na basen zamiast siedzieć w łóżku i płakać? Serio to dla mnie smutne, że zamiast okazać mu jakąkolwiek
@AnonimoweMirkoWyznania: nijak depresji stwierdzonej nie miałem, ale miałem ze takie epizody, że samopoczucie było mocne słabe i mój wymarzony dzień wyglądałby właśnie jak ten wyżej. Bo od paru miesięcy nie udało mi się takiego luźnego dnia "dla siebie" mieć.
@Nidor: @AnonimoweMirkoWyznania: To opis mojej osoby. Nikt nigdy nie przypuszczał że coś jest nie tak, ja sam nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy. A teraz dotarło do mnie, że jestem od kilku lat pusty... kilka spraw które wydarzyły się przez ostatnie dwa miesiące spowodowały totalną depresję, która wypełzła na wierzch. Jestem na L4, próbuje ćwiczyć, spacerować czy zdrowo jeść, ale nawet jeśli fizycznie jestem mocniejszy o tyle psychicznie pomimo
@Shimoneta: No właśnie chodzi o to, ze gdyby to była taka depresja, ze nie jest w stanie pracować to raczej nie miałby siły i motywacji, żeby zrobić te wszystkie rzeczy. I skończyłby tak jak napisałeś.