Wpis z mikrobloga

via Android
  • 17
@Sam_w_domu no nie do końca spokój. Kierownicy zmiany również będą. Produkcja będzie szła tak samo jak idzie w każdy inny dzień więc luźniej też nie będzie. Bardziej chodziło mi o to że ci ludzie tutaj niezależnie od tego kiedy każą im przyjść i #!$%@?ć to to zrobią za kilka złotych więcej. O majówce też będą mogli zapomnieć znając życie. Harują za marny hajs bo na końcu i tak im utną pensje i
via Android
  • 2
@humun tu idzie większość do roboty. To cztery brygady i za nim ktoś napisze że przecież na czterobrygadówce robi się w święta itd. wspomnę tylko że boże narodzenie mieli wolne a to są ich pierwsze święta wielkanocne gdzie muszą przyjść do pracy.
@maku_21 kiedyś pracowałem w firmie w której to było coś dziwnego że w sobotę i niedzielę siedzę w domu ¯_(ツ)_/¯

w dodatku jak brygadzista KAZAŁ mi przyjść w sobotę bo wszyscy będą i tylko ja się "migam" to kazałem mu dać mi wypowiedzenie bo nie chce w sobotę do pracy przyjść xD zagotował się i poszedł do kadr gdzie mu powiedzieli że w sobotę nikt nie musi przychodzić a to że przychodzą
@Sam_w_domu: Jest tu kilka problemów. Z tego co pisze OP to te osoby najwyraźniej obchodzą te święta bądź chciałyby obchodzić je w normalny sposób. A takie nieobecności tym bardziej niszczą i same święta i relacje rodzinne. Dodatkowo w przypadku o młodych z wielkich miast pracujących w korporacjach co pracują z ogromną ilością nadgodzin. Ani więcej w czasie nadgodzin nie robią niż zrobili by bez nich. Ani nie są w stanie wykorzystać
@maku_21 dziwi mnie to, że skoro jesteś tak obeznany w rynku pracy o znasz się na biznesie, to dlaczego nadal robisz w rym januszeksie i nie otworzysz sam własnego interesu?!
@maku_21 ale kluczem do oceny tej sytuacji jest to czy faktycznie każą przyjść. Bo jak to jest "prośba" i "mile widziane", a ludzie się boją nie przyjść, bo może straca pracę to to jest faktycznie poniżanie. Ale jeśli faktycznie im to nie przeszkadza, to nie widzę nic poniżającego. A jak każą, w sensie każą, to ponizajaca jest sama praca tam, więc się lepiej zwolnij, bo stracisz godność.
@Dragonan Gdzie Ty widziales nadgodziny w wielkich korpo w Wawie?
Jesli sa nadgodziny czy pracujace weekendy to glownie w jakis Januszexach na produkcji w malych miastach.
Byś był w Wawie dluzej niz kilka dni to bys zobaczyl jak Wawa się wyludnia na weekendy :)