Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój brat wziął L4 na depresję. Z relacji jego żony pierwszy dzień na zwolniemiu wyglądał tak: rano wstał, poszedł sprzątać i myć samochód, potem poszedł sobie na spacer na zakupy do Lidla, potem pojechał na siłownię, wrócił i pograł w gry na konsoli, a wieczorem poszedł na basen, a teraz pije piwo. Czy tak zachowuje się osoba z depresją, która nie jest zdolna do pracy? Czy raczej to ściema?
#depresja #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 105
@AnonimoweMirkoWyznania: nijak depresji stwierdzonej nie miałem, ale miałem ze takie epizody, że samopoczucie było mocne słabe i mój wymarzony dzień wyglądałby właśnie jak ten wyżej. Bo od paru miesięcy nie udało mi się takiego luźnego dnia "dla siebie" mieć.
@Nidor: @AnonimoweMirkoWyznania: To opis mojej osoby. Nikt nigdy nie przypuszczał że coś jest nie tak, ja sam nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy. A teraz dotarło do mnie, że jestem od kilku lat pusty... kilka spraw które wydarzyły się przez ostatnie dwa miesiące spowodowały totalną depresję, która wypełzła na wierzch. Jestem na L4, próbuje ćwiczyć, spacerować czy zdrowo jeść, ale nawet jeśli fizycznie jestem mocniejszy o tyle psychicznie pomimo
@Shimoneta: No właśnie chodzi o to, ze gdyby to była taka depresja, ze nie jest w stanie pracować to raczej nie miałby siły i motywacji, żeby zrobić te wszystkie rzeczy. I skończyłby tak jak napisałeś.
@kooolega: A ja sie nie dziwie. W tym kraju co czwarta osoba ma depresje (tyle, ze niestwierdzoną). Poza tym wiekszosc #!$%@? za najnizsza krajowa bez zadnych perspektyw i tylko egzystuje (to nawet jak nie ma depresji to jaka ma motywacje do #!$%@? 24/7/365?)