Wpis z mikrobloga

@siwymilek: dokładnie to PHP sprawdza poprawność składni i rzuca Fatal Error jeżeli jest coś nie tak ze składnią. A Symfony właśnie interpretuje wszystkie pliki projektu i kiedy ten Error jest rzucony w związku z tym że składnia jest nieprawidłowa to loguje błąd o niepoprawnej składni wraz z plikiem i linią. Logiczne myślenie chyba nie jest Twoją mocną stroną jeżeli nie potrafisz tego zrozumieć?
  • Odpowiedz
@anonimowy_uzytkownik: Z ciekawości: jak symfony reaguje na zrobienie literówki w nazwie przy wywołaniu funkcji/metody? To jest rzecz, która zawsze mnie irytowała i która normalnie jest (była? po wprowadzeniu typów może to działać lepiej) łapana dopiero po dojściu do wywołania.
Próbowałem kiedyś pobawić się jakimś frameworkiem, ale przerażała mnie ilość kodu która była generowana zaraz na starcie projektu, oraz ich własne terminale z milionem komend.
  • Odpowiedz
@anonimowy_uzytkownik: raczej ty masz problem z logicznym myśleniem, skoro wskazujesz, że symfony po każdej zmianie pliku, sprawdza jego składnie i wywala error jeżeli jest błąd, niesamowite, powinny to opatentować :)

ps. od kilku lat programuje w symfony
  • Odpowiedz
po prostu nie chciało mi się Tobie odpisywać, ogólnie po rozmowie widać, że nie masz zbyt dużego pojęcia


@siwymilek: osmieszyles sie, bo nie potrafisz podtrzymac swoich zalosnych argumentow, tak sie dzieje kiedy szybciej piszesz niz myslisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) w mojej opinii trzymasz dupe wyzej niz glowe.
  • Odpowiedz
@siwymilek: Konkretnie to sprawdza sumy kontrolne md5 plików i jeżeli jakaś się różni to sprawdza cały plik, na tym skończę z Tobą rozmowę i życzę miłego dnia. ps. Musisz być w takim razie strasznie słabym programistą skoro nie wiesz takich podstawowych rzeczy jak to wszystko działa np w Symfony 3.4 ( )

@HalEmmerich: Symfony pokazuje po prostu taki komunikat:
anonimowy_uzytkownik - @siwymilek: Konkretnie to sprawdza sumy kontrolne md5 plików i...

źródło: comment_5slMdRt5RFt2wvr1034IDc8F1FEcvrqW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Czy ktoś może mi podać nazwę jednego popluarnego frameworka backendowego w c++? Bo chciałbym zauważyć, że dzisiaj większość aplikacji to aplikacje webowe. Jeżeli chodzi natomiast o błędy to nam jeszcze starcza czasu na testy.
  • Odpowiedz
@botpoziomu: w którym miejscu ktoś wytknął mi niewiedze? bo chyba nie tym, że symfony #!$%@? pliki, a jak się plik zmieni to bierze nowy (a jak nowy plik ma bład, to rzuca errorem i nie ma to żadnego związku ze sprawdzaniem składni)
  • Odpowiedz
Dla rozwiania wątpliwości o cachowaniu wkleję formułkę ze strony symfony:

Caching¶

Using many loaders to load metadata from different places is convenient, but it can slow down your application because each file needs to be parsed, validated and converted into a ClassMetadata instance.


"Cachowanie kodu PHP sprawia że każdy plik musi być sparsowany, zwalidowany i skonwertowany do..."
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@snakeeater: .NET możesz użyć jako front do aplikacji w C++. Ponadto masz m.in. C++ Web Framework (CPP + QT), TreeFrog (WebApp MVC) i WebToolkit. Nawet MongoDB ma driver dla C++. W tej sytuacji byłoby wręcz dziwnym, gdyby C++ nie dało się zintegrować z Node'm, bo da się ;)

Bo chciałbym zauważyć, że dzisiaj większość aplikacji to aplikacje webowe.

Pod tym pojęciem kryje się też taka struktura, gdzie de facto
  • Odpowiedz