Wpis z mikrobloga

@Qki74: serio? jak można komuś laravela polecać? potem sie takie memy własnie biorą, bo programistów php mają za idiotów. bo nimi są, bo laravela używają.
  • Odpowiedz
@internet3000: łamanie BC, złe praktyki, brzydki kod, głupi Otwell i ogolnie to za kazdym razem jak musze wsadzić ręce w ntietestowalnego laravela 5 albo nie daj Bóg 4, to mi się rzygać chce. Jak widze tego typa na jakimś podcascie to mam ochote rzucic czyms w monitor. I to jego słynne "Developer experience > Good practices". Uh. Nie dzierżę.
  • Odpowiedz
@anonimowy_uzytkownik: to nie symfony sprawdza, tylko łapie error z php i go ładnie wyświetla. prześledz jak się odbywa interpretacja projektu w php (tokenizer, lexer) - po prostu od jakiegoś czasu błędy syntax są "recoverable", więc można je obsłużyć opakowaniem w takim ładny symfonowy błąd
  • Odpowiedz
@uirapuru: pisałem to wyżej w komentarzu

dokładnie to PHP sprawdza poprawność składni i rzuca Fatal Error jeżeli jest coś nie tak ze składnią. A Symfony właśnie interpretuje wszystkie pliki projektu i kiedy ten Error jest rzucony w związku z tym że składnia jest nieprawidłowa to loguje błąd o niepoprawnej składni wraz z plikiem i linią.


po prostu facet odpiera fakt, równie dobrze mógłbym z nim prowadzić dialog w
  • Odpowiedz
php to najbardziej ustawiony biznesowo język.
1. Najwyższa na rynku dostępność 'specjalistów'.
2. Szybko, bo "Ktoś już coś podobnego napisał".
3. Tanio, bo "Ktoś już coś podobnego napisał".
4. Działa.
5. Nie trzeba płacić pieniążków IBM'owi.
6. Nie trzeba płacić pieniążków Microsoft'owi
  • Odpowiedz
@Nizax: nie no kazdy moze miec swoja opinie, ale tlumacze o co mi chodzi - przede wszystkim javascript pozwala na duzo i jest bardzo malo sformalizowany, co powoduje, ze generalnie jakikolwiek silnik ktory Ci wykonuje javascript musi miec calkiem sporo dziwnych zalozen, co jest problematyczne z punktu widzenia wydajnosci jak i bezpieczeństwa.

Polecam sobie przejrzeć kod V8 i Chakry, ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz