Wpis z mikrobloga

@proszebardzo2: Owszem, ale też nie zapominaj o kompatybilności, także wstecznej oraz innych wymaganiach. Kuce się bardzo palą do nowych technologii i przepisywania starych rozwiązań na nie, hurr durr siszarp wunderwaffe, ale to koszta, czasem coś stoi na drodze (licencje, zamknięty kod, zależności na zewnątrz <- najgorsze) i wtedy się wrappuje (czasem nawet całą) apkę (np. coś jak "zamiana" "strony internetowej" na apkę mobilną PhoneGap'em). W "komfortowych" warunkach też nie zawsze
  • Odpowiedz
Kod podatny na bugi możesz napisać w C++ jak i w PHP. PHP ma to do siebie że bez dobrych praktyk takich jak choćby PSR i frameworków, tudzież doświadczenia w pracy z tym językiem można łatwo coś zepsuć. Poza tym nie zabierajmy pracy testerom!
  • Odpowiedz
  • 0
@botpoziomu: nie zrozumiałeś po prostu obrazka OPa... w c++ jak źle postawisz przecinek, w elemencie programu, który będzie uruchamiany w wyjątkowej sytuacji, raz na sto lat, to program się nie skompiluje, a w php o błędzie się dowiesz, jak klient akurat, po stu ...


Od tego jest linter (php -l).
  • Odpowiedz
@plushy: Bitch please. Php jest chyba najgorszym językiem w webdevie. Gdy konkurencja pisze aplikacje client-side to PHP dodało unicode i statyczne typowanie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Do tego tragiczne czasy typowania i sam język. Już nie wspominając o asynchroniczności.
  • Odpowiedz
Ale githooka mam ustawionego na commit - i odpala rozne testy - jak cos jest nie teges to nie pozwala na commita


@internet3000:
Przypomina mi się rok 2014 ( ͡° ͜ʖ ͡°) U mnie wszystkie testy lecą w tle i na bieżąco mam informacje co jest źle, dla których linii test nie przechodzi itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@ShadowDancer ale co z tą asynchronicznością? Curl zawsze był asynchroniczny, tak samo zapytania do bazy, reszta nie ma sensu bo i tak masz ograniczona liczbę rdzeni na serwerze a zapytań naraz tysiące
  • Odpowiedz
  • 0
@miglanc102 mówi mi to wiele, ale odpowiedzi na request w backendzie nie wyślesz póki nie skończysz więc niewiele to daje. W webdevie takie rzeczy robimy na frontendzie
  • Odpowiedz
  • 0
@miglanc102 Java to trochę inna bestia bo to obsługuje rzeczy za które PHP nie odpowiada. Poza tym Java ma inne zastosowania, nie jest to typowy język webowy i prostej strony nikt na tym nie stawia. Jak chcesz porównywać PHP z innymi językami to masz js, python a nawet go a nie Java czy c#
  • Odpowiedz
@plushy:

ale co z tą asynchronicznością?

Ale jak php czeka na odpowiedź od bazy to wątek wisi na sterowniku. Moja aplikacja spędzała > 95% w bazach danych/elasticach. Przerobienie zapytań na asynchroniczne spowodowało, że ten sam serwer mógł obsłużyć 20x tyle klientów, bo wątki obsługiwały requesty, a nie czekały na odpowiedź sterownika. Dodatkowo jak masz zapytania do kilku baz danych, to możesz je odpalić (prawie)równolegle bez tworzenia nowego
  • Odpowiedz
  • 0
@ShadowDancer no ale PHP obsługuje bazy asynchronicznie, poza tym baza też jest skończonym zasobem, jeśli request zajmuje synchronicznie 20ms to więcej z tego nie ma sensu cisnąć bo nic to nie da.
  • Odpowiedz