Wpis z mikrobloga

Zaraz idzie zgłoszenie wyłudzenia usługi medycznej, polecam ten styl każdemu!

Mirki, założyłem sobie konto na Zintegrowanym Portalu Pacjenta od #nfz
Zintegrowany Portal Pacjenta NFZ
korzystając z Zaufanego Profilu (który można sobie odpalić prawie w każdym banku on-line).

Synchronizacja trwa bardzo długo, bo dziś pierwsze dane od tygodnia i to dopiero z 2008 roku.
ALE :) warto czekać.
Poniżej screen świadczenia, które rzekomo było wykonane dla mnie. W życiu nie byłem w tej miejscowości.
W życiu nie miałem zwichnięcia ani złamania kostki, nawet w szpitalu nie leżałem.
Niepubliczny Ośrodek Zdrowia z powiatowej miejscowości na Mazowszu wykorzystał moje dane i wyłudził z NFZ 912 zł.

Wygenerowałem "Zgłoszenie Nadużycia", jutro w kopertę i poleconym do mazowieckiego biura NFZ.
Zobaczymy jakie będą kolejne dane w systemie.

Mirki może po pozytywnej akcji #ewakuacjaboners czas na kolejne czyli wyszukiwanie oszustów wyłudzających
kasę z NFZ za fikcyjne świadczenia.
Proponuję tag: #medycznewyludzenia
Niech Janusze biznesu medycznego poczują, że nie są bezkarni i od tak sobie nie będą wyłudzać naszych pieniędzy z polskiego systemu zdrowotnego.

Będę wdzięczny za plusowanie wpisu aby trafił w gorące.

#zdrowie #szpital #sluzbazdrowia #glupiewykopowezabawy #lekarz
źródło: comment_Fki7O2jfDvrF0LXYaG0EP7VNgDx3YVJd.jpg
  • 221
@Eskator: zastanawiałem się ostatnio nad tym jak byłem u lekarza i nie chcieli mojej karty, że jak są w stanie zweryfikować mnie i że w sumie mógł przyjść tam każdy. No i tak sobie pomyślałem, że przerąbane że nie mam jako pacjent dostepu do takiej bazy danych gdzie sprawdziłbym gdzie i z czym byłem, może nawet jakieś recepty online czy cokolwiek (ale to pewnie nie w tym życiu xD zresztą teraz
źródło: comment_JIaJ7m5qOlS6mgXDL9iJfhg0k8GM4nFt.jpg
@Eskator: Powiem Ci jak bedzie wyglądać dalsze postępowanie z twoim zgłoszeniem:
NFZ dzwoni do placówki:
- Dzien dobry, dostaliśmy zgłoszenie od takiego pacjenta dotyczące takiej uslugi medycznej z dnia tego i tego, proszę o zweryfikowanie.
- Faktycznie zamieniliśmy dwie cyfry w peselu przy wklepywaniu dokumentacji, wie pani jak ci doktorzy piszą hehe, już poprawione
- Dziekuje beep beep
To co odkryles jest standardem, operacja na jajnikach u faceta, zlamanie nogi u
@Nivele: nie można się pomylić przy przypisywaniu numeru pesel (ma cyfrę kontrolną), jeśli to świadczenie specjalistyczne, jak w tym wypadku to razem z zadaniem hajsu idzie informacja, który lekarz kierował ( nr PWZ), jakiego dnia oraz z jakiej placówki. Nie jest tak łatwo to zatrzeć. NFZ będzie zadał kopii dokumentacji, ze taka wizyta miała miejsce (choć to nie potrzebne zważając na wszystkie powyższe dane). System jest chory, te informacje mogliby zweryfikować
nie można się pomylić przy przypisywaniu numeru pesel (ma cyfrę kontrolną)


@bialegomisa: gdyby nie miał, to takich sytuacji byłoby tysiące, a tak znacznie rzadziej ale są, bo akurat suma kontrolna sie zgadza. http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/mezczyzna-mial-operacje-jajnika-tak-mowi-system-nfz/pfzdff2.amp
I tu nie chodzi o zatarcie sytuacji tylko wprowadzenie prawidlowych danych, bo mam przeczucie graniczace z pewnością, że o to w tej sprawie chodzi, a nie wyludzenie kasy na fikcyjną wizytę.
Mi po tygodniu pokazały się dane z 2008 roku, i ciągle jest komunikat, że trwa synchronizacja.

Zintegrowany Informator Pacjenta, jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia, gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia.


@Eskator: no i starszych nie powinien pokazać
Ja szczerze myślę, że ten system specjalnie został tak założony żeby kryć grube wały. Jeszcze kilka lat temu próbowałem się tam zarejestrować i nie było patentów z profilem zaufanym. Login i hasło można było po milionowej weryfikacji... Odebrać osobiście w postaci koperty w jednym z urzędów. Oczywiście bez możliwości wysyłki i tylko w godzinach bodaj 9-15. No już widzę, jak tabuny ludzi biorą wolne żeby login odebrać do rejestru w który spojrzą