Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Menypeny: zdjęcie "mocne" celowo - w tym projekcie nie widziałem wyszczególnienia na różne typy uszkodzeń płodu, na różne wady genetyczne.

Chyba że jest inaczej, jest jakaś aktualizacja, to podrzuć info.
  • Odpowiedz
Gdzie tu manipulacja?


@Racjonalnie:

"Podstawowym działaniem manipulacji jest chęć wytworzenia w odbiorcy określonego obrazu rzeczywistości i nakłonienie go do określonych działań. Najważniejszym elementem manipulacji jest więc bodziec i reakcja. Jako że żyjemy w społeczeństwie obrazkowym, gdzie tekst jest wypierany przez obraz, jednostka, grupa czy jakaś instytucja pod wpływem przekazu zostaje poddana zmianom w sferze poznawczej, emocjonalnej lub behawioralnej"

Zrobiles to zeby wzmocnic przekaz, sprowadziles ten wpis do poziomu brukowca. A
  • Odpowiedz
@Menypeny:

Kwestia ciężkich przypadków akurat w całej tej sprawie jest jej sednem - bo w mediach związanych z PiSem próbuje się nam przekazać okrojony obraz sytuacji pokazując dzieci z zespołem Downa, których narodziny nie wiążą się z ciągłym odczuwaniem bólu.

Przekaz został wzmocniony, ale nadal nie widzę
  • Odpowiedz
@stjimmy:

1. Takiego zdjęcia bym publicznie nie umieścił na bilbordzie, aby musiały go oglądać dzieci, czy inne osoby które są wrażliwe
2. Tutaj jest +18, kto nie chce, nie kliknie, bo po treści wpisu można się raczej domyślić, że nie będzie tam #ladnapani
3. To jest informacja prawdziwa, a w przypadku bannerów prolife często pojawiają się zdjęcia płodów w wieku, gdzie aborcja nie będzie dopuszczalna nawet po liberalizacji
  • Odpowiedz
@Racjonalnie: Ja pierdzięlę, jak się do tego przeczyta to:

W leczeniu podtrzymującym stosuje się nawadnianie, pielęgnację skóry i błon śluzowych, oraz podaż silnych leków przeciwbólowych (np. opioidów), ponieważ dziecko ma prawidłowo rozwinięty układ nerwowy i odpowiedź bólową na uszkodzenie tkanek


Przecież tylko chory #!$%@? mógłby coś takiego chcieć zgotować dziecku, w dodatku bez nadziei na wyleczenie i z perspektywą śmierci w ciągu kilku dni, góra miesięcy.
  • Odpowiedz