Wpis z mikrobloga

@Gacrux: Obecnie ten przepis uległ zmianie. Według art. 129ja kodeksu karnego:

W toku kontroli ruchu drogowego uprawniony organ kontroli może poddać kierującego pojazdem lub inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu.

Od 1 czerwca 2017 roku mamy obowiązek dmuchnąć w alkomat nawet w trakcie rutynowej kontroli. Jego wynik można zakwalifikować
@Max_Rockatansky:

"Sprawcami 73 proc. wypadków, które miały miejsce w 2016 roku, byli mężczyźni. Najczęściej mieli oni od 25 do 39 lat. Największym ryzykiem obarczeni są jednak kierowcy w wieku od 18 do 24 lat. Na 100 tys. osób w tym wieku w 2016 roku aż 184 spowodowały wypadek. W przypadku osób od 25 do 39 roku życia współczynnik ten wyniósł 104. Sprawcy wypadków z 2016 roku w 76 proc. poruszali się
@Max_Rockatansky:

"Sprawcami 73 proc. wypadków, które miały miejsce w 2016 roku, byli mężczyźni. Najczęściej mieli oni od 25 do 39 lat. Największym ryzykiem obarczeni są jednak kierowcy w wieku od 18 do 24 lat. Na 100 tys. osób w tym wieku w 2016 roku aż 184 spowodowały wypadek. W przypadku osób od 25 do 39 roku życia współczynnik ten wyniósł 104. Sprawcy wypadków z 2016 roku w 76 proc. poruszali się
@Gluptaki: "na 20 mln kierowców, 44% tj. około 8,8 mln stanowią kobiety, a 56% - 11,2 mln to mężczyźni." Dane z bodaj 2016 roku.

Jest mniej więcej po równo, jako kierowca widuję bardzo wiele kobiet za kierownicą.
Z czym się zgodzę? Z tym, ze faktycznie "baby" jeżdżą czasem dziwacznie, mało dynamicznie i można to nazwać gorszą jazdą.
Ale generalnie są też dużo bardziej ostrożne za kółkiem i nie mają smykałki do
Kobiety nie powodują groźnych wypadków zyt często, raczej powodują drobne stłuczki i kolizje. Faceci za to częściej powodują wypadki, w których powstają trwałe uszczerbki na zdrowiu bądź kosztowne szkody mechaniczne pojazdów.


@arkblame: super, pokaż mi badania na ten temat. "Internetowe widzi misie" mnie średnio interesują.

Z czym się zgodzę? Z tym, ze faktycznie "baby" jeżdżą czasem dziwacznie, mało dynamicznie i można to nazwać gorszą jazdą.

Ale generalnie są też dużo bardziej