Wpis z mikrobloga

@nama: Zgłaszam każdą kontrolę gdyż uważam, że wszystkie tego typu łapanki bez powodu nie powinny mieć miejsca. I tak w yanosiku nie masz opcji oznaczenia czy to kontrola prędkości czy trzeźwości.
Swoją drogą i tak w Polsce te przepisy o pijanych są śmieszne. Mamy naprawdę za niski próg aby statystyki się zgadzały i było o czym gadać w mediach łapiąc "wczorajszych" a z drugiej strony recydywa wśród alkoholików dalej duża gdyż
@nama ja powiem tak. Statystyka statystyką. Nie kłamie. Ale na moje 20 groźnych sytuacji (w teorii z mojej winy)w których mogłem choćby zarysować auto, w 18 przypadkach byłoby to spowpdowane kobietą na drodzę lub starym dziadem. Byłaby moja wina, ale sytuacja z winy kobiety. W statystykach ja bym spowodował wypadek. W 1 to był facet. W 1 ja. Faceci jeżdzą niebezpiecznie, ale jakoś bardziej przewidywalnie i wolę ich niż kobiety na drodze.
@nama: To prawda, faceci jeżdżą agresywniej i ogólnie powodują wypadki przez brawurę, ale ogólnie jeśli ktoś jeździ nieagresywnie, ale za kółkiem odwala tak dziwne rzeczy, że człowiek prawie puszcza kierownicę i łapie się za głowę, to można bezpiecznie założyć, że jest to kobieta albo emeryt. :D
@nama: PS. Brawura brawurą, ale niezdecydowaniem (a to chyba jeden z największych grzechów wielu kobiet za kierownicą) i nieprzewidywalnością też tworzy się spore zagrożenie, cały "kontrakt społeczny" bezpieczeństwa na drodze opiera się na dążeniu do tego, żeby dało się z grubsza przewidzieć co kto zrobi na podstawie kilku ostatnich akcji.
@nama: przywolana przez ciebie tresc przepisu wcale nie mowi ze policjanci maja prawo robic rutynowe konrole, wrecz przeciwnie.
Napisane jest tam ze moga lapac kierowcow wobec ktorych zachodzi uzasadnione podejrzenie bycia pijanym. Poprawna jazda nie jest uzasadnionym podejrzeniem. Widzimisie policjanta rowniez nie jest uzasadnionym podejrzeniem. To ze tego nie rozumiesz rowniez nie czyni tego uzasadnionym podejrzeniem.
@nama popieram cie. Piles - nie jedz, nie piles - wypij. Jak w ogole mozna wsiasc za kolko po spozyciu? Jak masz kaca i nie jestes pewien, to poprostu miej przy sobie jakis jednorazowy alkomat, albo idz na posterunek sie rzebadac.
@nama: Warto byłoby jednak porównywać pokonywany dystans, a nie sam fakt posiadania prawa jazdy. Kiedyś były tu na wykopie statystyki, nie mogę znaleźć, z których wynikało, że kobiety jeżdżą przede wszystkim w mieście (gdzie prędkości są niewielkie więc spełnienie definicji wypadku jest trudne), a w trasie poza miastem dominują liczbowo mężczyźni. No i sumarycznie robią rocznie 2/3 tego, co mężczyźni.

Nagrywam mnóstwo debilizmów na drogach i jeżeli ktoś kozaczy, to jest
Sprawcami 73 proc. wypadków, które miały miejsce w 2016 roku, byli mężczyźni. Najczęściej mieli oni od 25 do 39 lat. Największym ryzykiem obarczeni są jednak kierowcy w wieku od 18 do 24 lat.


@nama: widziałem jak jeździsz ( ͡° ͜ʖ ͡°) zresztą, to pewnie przez to, że kierowców mężczyzn jest więcej. Na 10 kobiet które znam i które mają prawko, 9 boi się wyjechać poza miasto w
@nama tak ale kiedyś była możliwość precyzowania rodzaju kontroli. Jechałem tydzień temu nad morze omijając korek na bramkach przed Gdańskiem przez małe miejscowości. Nie wyobrazasz sobie jak z faktu że ruch z autostrady przenosi się na boczne drogi korzysta lokalna policja. Chowają się jak borsuki po krzakach i polują na turystów. Tak to niestety wygląda. Kwestia trzeźwości... zgadzam się żeby tępić pijakow ale policja robi to nieudolnie. Trzeźwe poranki nie przyniosły skutku
@Freddy-Krueger jak już masz walić inwektywami to - chora, nie chory
i nie 0,02 i 0,05 a 0,2 i 0,5 taka subtelna różnica
Serio myślisz, że osoby z promilem nie ogarniają zupełnie świata? Myślisz, że tylko nawalony jak szpadel wsiada za kierownicę? Tacy w zdecydowanej większości nawet do auta nie dojdą. Najgorsi są ci, którym się wydaje "przecież mało wypiłem, dojadę szybko nikt nie zauważy".