Wpis z mikrobloga

@nama: 0,02% to 0,2 promila, wiem o co mi chodziło, to jest wartość za którą tracisz prawko. Tak, policja poluje na osoby ,,wczorajsze,, nie oszukuj się że chodzi o bezpieczeństwo, promil we krwi to w większości przypadków równa się #!$%@? jak szpadel który pił przed chwilą i tacy już nie jeżdżą bo zostali dawno wyłapani.
  • Odpowiedz
@Marbarella kolejna która czytać nie potrafi ale wypowiedzieć się musi. W bodajże trzecim komentarzu zamieściłem link do wszystkich, oficjalnych policyjnych raportów, więc na holender wklejasz jakiś obrazek bazujący na tych samych danych? -.-

I jeszcze tekst "przestań pier... kocopoly". Ładnie pokazałas poziom jaki sobą prezentujesz.
  • Odpowiedz
@nama: @Marbarella: 20 mln kierowców chyba osób posiadających prawo jazdy? Bo jedno nie jest równoznaczne z drugim. To że jest podobna ilość kobiet i mężczyzn którzy mają prawo jazdy to raczej nic zaskakującego, ale nie wydaje mi się żeby była taka ilość ludzi kierujących samochód na co dzień rzeczywiście. Także nadal statystyka z dupy.
  • Odpowiedz
@Gacrux: Obecnie ten przepis uległ zmianie. Według art. 129ja kodeksu karnego:

W toku kontroli ruchu drogowego uprawniony organ kontroli może poddać kierującego pojazdem lub inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu.

Chyba coś Ci sie pomyliło z tym kodeksem karnym
  • Odpowiedz
@Freddy-Krueger: serio dla Polaków takim wielkim wyrzeczeniem jest się nie nachlać jak na drugi dzień ma się jechać samochodem albo wsiąść za kierownicę dopiero po tym, jak ma się pewność, że nie jest się "wczorajszym"?

Promil to nawalony jak szpadel? A 0,7 to jaki? A 0,66? Do której wartości należy machnąć ręką?
Dla mnie, osoby niepijącej, zapewne 0,5 byłoby jak dla typowego janusza 1,5.

@r5678: no nie ma i co
  • Odpowiedz
@Cinkito: tak, masz rację, są to dane wydanych dokumentów. Raczej sprawdzenie ile osób z tych posiadających dokument faktycznie jeździ jest mało możliwe, dlatego nie się jednoznacznie stwierdzić, która płeć lepiej lub gorzej jeździ i teksty "baby są niebezpieczne na drodze" jest taki trochę ;)

Znam i kobiety i mężczyzn, którzy pomimo posiadania prawka nie jeżdżą bo się boją lub uznają, że się do tego nie nadają.
  • Odpowiedz
W toku kontroli ruchu drogowego uprawniony organ kontroli może poddać kierującego pojazdem lub inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu.


@nama:

Problem w tym, że alkomat ze zdjęcia, który jest wykorzystywany do tego typu rutynowych kontroli tego nie umożliwia. On tylko jest w stanie wykryć alkohol w wydychanym powietrzu, ale
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator: Z ciekawości, to tylko ten typ alkomatu czy inne spełniają warunek? Ostatnio mój Tate jadąc do pracy dmuchał i mu wyskoczyło czerwone światełko. Wzięli go spokojnie na bok mówiąc, że mają nowe bardzo czułe urządzenia i dmuchał w jeszcze inny gdzie było już wszystko ok. Wyłapało mu oczywiście płyn do płukania jamy ustnej (sprawdzali kilometr od naszego domu, więc się nie ulotnił jeszcze).
  • Odpowiedz
@nama: Wiem, że nie da się tego sprawdzić, ale podawanie statystyk wypadów bez takich danych (tak i jak liczby przejechanych kilometrów) jest mało miarodajne. Choć tak jak piszesz też znam i mężczyzn i kobiety, które zrobiły prawko, a nie jeżdżą po prostu. Wydaje mi się, że mężczyźni częściej powodują wypadki przez brawurę i głupotę, a kobiety przez nieuwagę.
  • Odpowiedz
@Cinkito: to była odpowiedź na

Większym zagrożeniem na drogach są kobiety, a im pozwala się legalnie jeździć.


więc pozwoliłam sobie użyć bardzo "luźnej" statystyki.
To samo pisałam wyżej. Ja wcale nie uważam, że jedna płeć prowadzi lepiej druga gorzej. Nawet wyżej opisywałam wady jakie obserwuję u obu płci w kontekście prowadzenia samochodu.
Niektórzy wyżej chyba źle zrozumieli moje intencje.
  • Odpowiedz