Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to jest jakiś problem dla płci męskiej że ich #rozowypasek chce mieć dwuczłonowe nazwisko po ślubie? (nazwisko partnera - nazwisko panieńskie). Moj #niebieskipasek nie jest zadowolony z tego pomysłu, zastanawiam się czy to serio jakiś problem?

#zwiazki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 130
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania no i jeżeli kiedykolwiek wyjdę za mąż, to pewnie będę miała dwa nazwiska. Nie jestem przywiązana jakoś do swojego (do tego znam troszkę patologii co ma na nazwisko tak jak ja XD), ale nie sądzę żebym wyszła za mąż przed zakończeniem studiów, więc za dużo p---------a z papierami będzie.
No chyba że jakimś cudem wyjdę za mąż wcześniej, to jak mąż bedzie miał fajne nazwisko to czemu nie XD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Twój facet musi mieć bardzo dużo wolnego czasu i małego chujka, że robi problem z tego że chcesz mieć podwójne nazwisko. Czuć ukrytego despotę który chce Cie "mieć" i pokazać czyja jesteś nazwiskiem. Powinna Ci się zapalić lampka ostrzegawcza.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania mój niebieski powiedział wręcz, że mam nie zmieniać bo aby problemy będą w postaci wymiany dokumentów, danych w urzędach, bankach itp.
Kiedyś chciałam zostać przy swoim, później był pomysł na dwuczlonowe, skończyło się na tym, że mam jego nazwisko xD
  • Odpowiedz
Potem jak córka tez byłaby taka wybredna jak ja to na starość byłaby Zuzanna Szpak-Jastrzab-Gorniak xD


@felixa: Nie, nie, nie. Polskie prawo dopuszcza nazwisko maksymalnie dwuczłonowe. Gdyby chciała przyjąć nowy człon to musi odrzucić jeden stary.
  • Odpowiedz