Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 202
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adrian00: dobra, od początku, bo nie do końca łapię:
dlaczego uważasz życie człowieka za na tyle wartościowe że nie można mu go od tak sobie odebrać?
dlaczego uważasz życie świnki za na tyle mało warte że można jej je od tak sobie odebrać?
dlaczego świnka posiada mniejsze prawo do życia niż człowiek?
  • Odpowiedz
@Adrian00: i co uprawnia ten gatunek do mordowania przedstawicieli innego gatunku bez żadnego istotnego powodu? "prawo siły" jakoś mnie nie przekonuje
i czy serio byłoby ci ciężko bez np. sebixów, których rozkminy ograniczają się do "legia pany" i "chwała wielkiej polsce"?
  • Odpowiedz
@99PLN: Nie twierdze twardo ze maja skoro nie rozumiesz tej ironii i ogólnie całego konceptu wypowiedzi to mogę napisać Ci ze jesteś tępa karyną xD
  • Odpowiedz
  • 3
@printf:
1. bądź upośledzony
2. pisz durne rzeczy i zrób z siebie idiotę
3. ktoś Ci udowadnia twój brak wiedzy
4. TO BYŁA IRONIA I TO BYL SPECJALNY KONCEPT WYPOWIEDZI
  • Odpowiedz
@99PLN:

rośliny nie mają układu nerwowego, przez co nie mają nawet mózgu xD jedyne na co reagują to bodźce ze środowiska, za pomocą auksyn xD


Zbytnie uproszczenie. Rośliny mają różnorakie receptory i w konsekwencji reagują na światło (właściwie to rozpoznają kolory których my nie widzimy), dotyk, "zapach", wykazują pamięć krótko i długotrwałą, są głosy mówiące iż mogą reagować na
  • Odpowiedz
@Holiday: Bo ludzie są #!$%@? nie zależnie od rasy i wyznania. Nadają prawa nie tylko sobie, ale i innym stworzeniem, jakie to jest #!$%@? denne. Nie jestem wege ale wolałbym płacić 10x razy więcej i jeść mięso tylko od święta, ale za to by zwierzęta przeznaczone na ubój były lepiej traktowane. Bo to co obecnie się dzieje to nie jest złe traktowanie, to jest piekło na ziemi.
Te dwie sprawy
  • Odpowiedz
  • 0
@NormanCroucher: w temacie roślin nie musisz mnie pouczać, bo o tym wiem. uprościłam to, bo głębsze rozwijanie tematu w starciu z totalnym laikiem nie miałoby sensu ;)

wiedzę wprowadza się stopniowo, a nie na raz. o ile reakcja na bodźce człowieka jest ludziom względnie bliska, o tyle roślin nie jest.

po drugie fakt - wykazują cechy organizmów żywych, jak i cechy materii nieożywionej. nieożywionej, a nie martwej. jest zasadnicza różnica pomiędzy "organizmem martwym", a "nieożywionym". i tu trwa spór między naukowcami - do której grupy je zaliczyć - żywe, czy nieożywione? na potrzeby swojego komentarza zaliczyłam do tej drugiej, choć jest to duża
  • Odpowiedz
@99PLN:

w temacie roślin nie musisz mnie pouczać, bo o tym wiem. uprościłam to, bo głębsze rozwijanie tematu w starciu z totalnym laikiem nie miałoby sensu ;)


Ok, może i wiesz, ale takimi stwierdzeniami tej wiedzy nie wykazujesz a w zestawieniu z tekstami o bakteriach wygląda to już bardzo źle. Od uproszczenia niedaleka droga do przemilczenia istotnej
  • Odpowiedz
  • 0
@NormanCroucher: przyznałam się do gafy z martwymi bakteriami, dlatego, serio, wyluzuj trochę

i wciąż - jest różnica między MARTWYM, a NIEOŻYWIONYM. o ile z bakterią to była moja gafa, tak Ty dałeś plamę pisząc, że wirusy są martwe; ja tego nigdzie nie napisałam

i nie uważam, że ludzie tutaj to "debile", tylko kierowałam swoją wypowiedź do konkretnej osoby, która nie była za bardzo w
  • Odpowiedz