Wpis z mikrobloga

Jesteśmy dziwnym społeczeństwem i dziwnie wychowujemy nasze dzieci. Dziś rano, jak codzień zresztą zaprowadziłem córkę do przedszkola. Jednak dziś chłopca,którego zwykle przyprowadza babcia, przeprowadziła mama....
Ja swoją córkę uczę życzliwości i kultury przez uśmiech, drobne gesty i zachęty. Kiedy zaś ów chłopiec z mamą wszedł do szatni w przedszkolu a moja Hania go zobaczyła zapytałem swoją córkę

Spójrz Haniu, Max przyszedł. Przywitasz się z chłopcem?


Reakcja matki, która chwilę wcześniej nie raczyła nawet odpowiedzieć na moje Dzień Dobry była natychmiastowa. Zamiast zainicjować kontakt z drugiej strony, zobaczyłem na jej twarzy jakiś hamski grymas i odwróciła dziecko w drugą stronę.
Ludzie - jeśli tak będziemy wychowywać nasze dzieci to staniemy się społeczeństwem egoistycznych s--------n. Podobnie dzieje się wszędzie - na basenie, w sklepie itd, wielu rodziców chowa jakieś małe aspołeczne stworki. Okazujmy sobie trochę empatii i szacunku.... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dzieci #psychologia #oswiadczenie #spoleczenstwo
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Uspavanka: Jak raz byliśmy u mojej ciotki (tej wrednej baby o której też piszę w swoim tagu #toksycznamatka) to mały - 5 latek - którym ona się opiekowała miał zamykać swój pokój, żeby Hania nie dotykała jego zabawek bo zepsuje i to jest TYLKO JEGO! Zresztą, on już objawiał efekty takich nauk i jak moja dwuletnia córka wzięła do rączej jego samolot z klocków lego to mały
  • Odpowiedz
@xSQr: wiesz co, ja też mało się odzywam do ludzi w miejscach publicznych przez takie podejście społeczeństwa. Za to będąc w Niemczech czy Anglii zachowuję się normalnie, bo nikt nie patrzy na mnie krzywo po przywitaniu się.
  • Odpowiedz