Wpis z mikrobloga

Jesteśmy dziwnym społeczeństwem i dziwnie wychowujemy nasze dzieci. Dziś rano, jak codzień zresztą zaprowadziłem córkę do przedszkola. Jednak dziś chłopca,którego zwykle przyprowadza babcia, przeprowadziła mama....
Ja swoją córkę uczę życzliwości i kultury przez uśmiech, drobne gesty i zachęty. Kiedy zaś ów chłopiec z mamą wszedł do szatni w przedszkolu a moja Hania go zobaczyła zapytałem swoją córkę

Spójrz Haniu, Max przyszedł. Przywitasz się z chłopcem?


Reakcja matki, która chwilę wcześniej nie raczyła nawet odpowiedzieć na moje Dzień Dobry była natychmiastowa. Zamiast zainicjować kontakt z drugiej strony, zobaczyłem na jej twarzy jakiś hamski grymas i odwróciła dziecko w drugą stronę.
Ludzie - jeśli tak będziemy wychowywać nasze dzieci to staniemy się społeczeństwem egoistycznych #!$%@?. Podobnie dzieje się wszędzie - na basenie, w sklepie itd, wielu rodziców chowa jakieś małe aspołeczne stworki. Okazujmy sobie trochę empatii i szacunku.... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dzieci #psychologia #oswiadczenie #spoleczenstwo
  • 88
  • Odpowiedz
@xSQr: ale przecież to normalne, że są ludzie i podludzie, czyli chamy. Z takimi nie ma co dyskutować, ani rozmyślać nad tym. Nie wina ich dzieci że trafiły do takich rodziców, ale nic na to nie poradzisz, przy odrobinie szczęścia nie wyrosną z nich kolejne chamy. W ogóle, szatnia w przedszkolu to niezłe studium przypadków, polecam każdemu :)
  • Odpowiedz
@xSQr: a ja zauważyłem zjawisko trzymania dzieci pod kloszem. Nie wychodzą z domu, ciągle rodzice rano zawożą do szkoły i przywożą od razu do domku, ani ten dzieciak nigdzie sam nie wyjdzie ani nic, a to łebki już zaawansowana podstawówka więc nie małe dzieci. Nie rozumiem takiego niańczenia.
  • Odpowiedz