Wpis z mikrobloga

Jesteśmy dziwnym społeczeństwem i dziwnie wychowujemy nasze dzieci. Dziś rano, jak codzień zresztą zaprowadziłem córkę do przedszkola. Jednak dziś chłopca,którego zwykle przyprowadza babcia, przeprowadziła mama....
Ja swoją córkę uczę życzliwości i kultury przez uśmiech, drobne gesty i zachęty. Kiedy zaś ów chłopiec z mamą wszedł do szatni w przedszkolu a moja Hania go zobaczyła zapytałem swoją córkę

Spójrz Haniu, Max przyszedł. Przywitasz się z chłopcem?


Reakcja matki, która chwilę wcześniej nie raczyła nawet odpowiedzieć na moje Dzień Dobry była natychmiastowa. Zamiast zainicjować kontakt z drugiej strony, zobaczyłem na jej twarzy jakiś hamski grymas i odwróciła dziecko w drugą stronę.
Ludzie - jeśli tak będziemy wychowywać nasze dzieci to staniemy się społeczeństwem egoistycznych #!$%@?. Podobnie dzieje się wszędzie - na basenie, w sklepie itd, wielu rodziców chowa jakieś małe aspołeczne stworki. Okazujmy sobie trochę empatii i szacunku.... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#dzieci #psychologia #oswiadczenie #spoleczenstwo
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xSQr: Przykro mówić ale to już się stało. Większość ludzi to #!$%@? społeczne. Mające problem żeby się odezwać albo uśmiechnąć. Taka już mentalność sporej części Polaków.
  • Odpowiedz
@xSQr: Zgadzam się z Tobą. Niestety tak jest bardzo często. Mój syn też chodzi do przedszkola i to jak ludzie wychowują swoje dzieci (w moim odczuciu, sądząc po zachowaniach itp.), to jest jakiś koszmar.
W naszym przedszkolu np. rodzice wielu dzieci nie chcą, żeby wychodziły nawet na krótkie spacery, bo jest zima (sic!).
Dzieciaki później siedzą cały dzień w jednej sali, zaduch w ch**, śmierdzi potem.

Masakra.
Ale już to
  • Odpowiedz
@xSQr: masz rację. Następnym razem jak będę na basenie to zagadam do jakiegoś dzieciaka. Może namówię go na lody, albo przemycę w slipach cukierki i poczęstuję. Zaproszę go do domu i pokażę kolekcję klocków. Mam nadzieję, że będzie z ojcem. Pogadalibyśmy, pośmiali, może zostalibyśmy przyjaciółmi.
Dzięki za radę, już nie mogę się doczekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 8
@xSQr: niestety mało teraz kultury osobistej wśród rodziców.. Zazwyczaj większość z nich wyznaję zasadę "moje dziecko jest najlepsze i idealne i wszystko musi być dla niego". Kiedyś szło się na plac zabaw i tam siedziało z zupełnie obcymi rodzicem i rozmawiało a wasze dzieci razem się bawiły... Teraz ciężko o to niestety :(
  • Odpowiedz
Reakcja matki, która chwilę wcześniej nie raczyła nawet odpowiedzieć na moje Dzień Dobry była natychmiastowa. Zamiast zainicjować kontakt z drugiej strony, zobaczyłem na jej twarzy jakiś hamski grymas i odwróciła dziecko w drugą stronę.


@xSQr: czyli jakaś #!$%@?ęta mamusia. Szkoda dziecka...
Już samo nieodpowiadanie na "dzień dobry" to sygnał ostrzegawczy...
  • Odpowiedz
@xSQr: to wszystko pewnie dlatego, że nie wozisz córki multiinterfejsowym loftowym suvem.
Potem taki odwracany plecami do innych będzie ćpał sam albo z innymi dziećmi premium. Przykre jest to, że w dzieciach blokuje się ich naturalne pozytywne emocje.
  • Odpowiedz