Czytając nagłówki można odnieść wrażenie, że jesteśmy w strefie wojny. Teraz dopiero widać, które gałęzie gospodarki/przemysłu były niepotrzebnie finansowane. Zbrojenia, lot na Marsa, uboga rozrywka dla mas, motoryzacja.. jakie ma to znaczenie, gdy system opieki zdrowotnej jest zupełnie nieprzygotowany i poważnie niedofinansowany? Miliardy dolarów przeznacza się na rozwój niepotrzebnych technologii podczas, gdy ludzie umierają na ulicach. Badania naukowe w obszarze medycyny, genetyki powinny być absolutnym priorytetem, mam nadzieję, że za sprawą tej
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polska jest dobrze przygotowana, maski rozdają, myją się, służb nie brakuje co pomogą, rękawiczki i żele antybakteryjne na każdym skrzyżowaniu, testy oddawane i robie sobie w domu, lekarze mili i wyposażeni. Na każdego obywatela po jeden respirator, pieniądze i dofinansowanie dostaje, moja firma i pracownicy nigdy lepiej sie nie mieli, opłaty spadły, papier i inne towary państwo samo przydziela na obywatela, Wycieczki staniały już trzecią zamówiłem a rok temu na jedną było
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykop14: A teraz wyobraź sobie, że Polska po II wojnie światowej jest w obozie Państw kapitalistycznych. Korzysta z planu Marshalla, sowiecka mentalności i złodziejstwo nie zalęgło się w mózgach społeczeństwa, nauka, służba zdrowia ii biznes jest na poziomie Zachodu, a p---------e takiej jak Twoje uznawane jest za przejaw niedorozwoju.
  • Odpowiedz
Z czystej ciekawości - pytanie do osób wynajmujących mieszkania: czy zgłaszacie właścicielowi każde, nawet drobne usterki (w domyśle chcąc $ z powrotem)?
Tak pytam, bo jak ostatnio zaczął przeciekać u mnie kran, to po prostu poszedłem do sklepu, kupiłem uszczelki za kilka zł, wymieniłem i tyle - mam spokój na dłuższy czas.
To usłyszałem od dwóch osób, że jak to tak, że to dziwne, że nie chcę tych paru złotych (+ dodatkowo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@JestemKrzysio drobne naprawy są na twojej głowie. Jak się popsuje lodówka czy pralka to już właściciel. Jakieś drobiazgi lepiej naprawiać na bieżąco bo na koniec różnie bywa z kaucja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JestemKrzysio: @waters: @Samol94: Zgodnie z art. 681 kc za drobne naprawy odpowiada najemca.
https://www.arslege.pl/przyklady-drobnych-nakladow/k9/a5687/

Do drobnych nakładów, które obciążają najemcę lokalu, należą w szczególności: drobne naprawy podłóg, drzwi i okien, malowanie ścian, podłóg oraz wewnętrznej strony drzwi wejściowych, jak również drobne naprawy instalacji i urządzeń technicznych, zapewniających korzystanie ze światła, ogrzewania lokalu, dopływu i odpływu wody.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mam problem z samodzielnoscia. Boje sie pracy, boje sie samotnosci, boje sie odpowiedzialnosci, boje sie ciezkiej pracy i boje sie nowych rzeczy. Musze z tym zrobic porzadek i mam parw pomyslow. Pierwszy to taki zeby nic z tym nie robic i zyc z rodzicami ew. praca i zycie z rodzicami. Drugi to taki zeby pojechac za granice do pracy. Wynajac mieszkanie i znalezc prace przez internet. Trzecia opcja to
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, mam pytanko jak rozegralibyście taką sytuację:
Mieszkam obecnie z rodzicami, moja dziewczyna mieszka odemnie o 100km dalej ponad i ogólnie chcemy przeprowadzić się do jednego mieszkania w Łomży czy tam Białymstoku (ja mam 50km do tego, ona 150 zaużmy), ona ma przygotowane na to 8-9 tys ja mam swoje oszczędności, chcemy wejść najlepiej w mieszkanie na krótki termin żeby ona jak i ja żebyśmy szybko znaleźli pracę - Jak wy byście
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach