2. Zamiast tego user musi (po już zalogowaniu, więc macie jego dane!) podać nazwę firmy i NIP. Po jaką cholerę? Ściągnijcie to sobie sami w backendzie.


@MagicoSoftware: user może być przedstawicielem wielu spółek
  • Odpowiedz
Uwaga, pieniądze rozdają ❗️ ❕

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie działań skierowanych na utrzymanie zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej.

Wnioski można składać od 1 do 30 czerwca br., dotyczy to zarówno mikro jaki dużych przedsiębiorstw opłacających składki w Polsce.

Aby
C.....g - Uwaga, pieniądze rozdają ❗️ ❕

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił nab...

źródło: comment_16218531356I0rRBFpyJHTDL4VBFQx1J.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W związku z #nowylad i wypowiedziami tylu ekspertów od #finanse, #podatki, składki #zus, itp., sprawdźmy jaki jest przekrój zarobków na mirko w anonimowej ankiecie i przekonajmy się na ile osób rzeczywiście zmiany podatkowe wpłyną negatywnie.
#ankieta #ankiety

Zarobki wykopków / netto na rękę:

  • 0 - nie zarabiam 9.4% (15)
  • 0 - 2 000 zł 1.9% (3)
  • 2 001 - 3 000 zł 8.8% (14)
  • 3 001 - 4 000 zł 15.0% (24)
  • 4 001 - 5 000 zł 10.0% (16)
  • 5 000 - 7 500 zł 10.0% (16)
  • 7 501 - 10 000 zł 8.1% (13)
  • 10 001 - 15 000 zł 13.1% (21)
  • >15 001 zł 23.8% (38)

Oddanych głosów: 160

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czesc, mam kilka pytan odnośnie #jdg. Aktualnie pracuje na umowie o prace (czas nieokreslony), zmieniam główną(?) pracę, na ktorej bedzie zatrudniony na B2B. Tu gdzie teraz pracuje, zmieniam umowe na 1/2 etatu i rowniez B2B.

1. Czy w takim przypadku bede mogl korzsytac z z ulgi na start ZUS? Czy po prostu na jednej fakturze bede mial ulge ZUS, a na drugiej juz nie? Nie bardzo wiem jak to
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Czy w takim przypadku bede mogl korzsytac z z ulgi na start ZUS? Czy po prostu na jednej fakturze bede mial ulge ZUS, a na drugiej juz nie? Nie bardzo wiem jak to dziala. Jeszcze nie rozmawialem z ksiegowa lub doradcą podatkowym.


@sophisticated7: to tak nie działa. ZUS płacisz jako przedsiębiorca, więc faktury nie mają nic do tego.
Czy będziesz miał ulgę tego nie wiem.

2. Czy wykonujac uslugi
  • Odpowiedz
#finanse #zus #nowylad

Co jak ma się działaność i jednocześnie pracuje się na etacie. Wtedy z działalności płaciło się tylko zdrowotne. Co będzie teraz jak zus to będzie procent od dochodu z działalności ?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@serczi: znika możliwość odliczenia składki + będzie ona liczona % (nie tak jak teraz 381 zł i cześć)

Znika ryczałtowa składka zdrowotna.

Dziś to 381 zł i 81 groszy dla każdego niezależnie, czy zarobi 2,5 tys. zł, czy 25 tys. zł w miesiąc. A to sprawia, że osoby z naprawdę dużymi dochodami praktycznie nie dokładały się - oczywiście licząc procentowo - do systemu zdrowia.

Składka w reformie proponowanej przez Polski
  • Odpowiedz
Czy wolisz umrzeć, czy zapłacić 100zł dodatkowego podatku?
#nfz #nowylad #policja #zus

Czy wolisz umrzeć, czy zapłacić 100zł?

  • Umrzeć 57.4% (58)
  • 100zł 15.8% (16)
  • Nie można mnie krzywdzić, nawet jeśli inni umrą 26.7% (27)

Oddanych głosów: 101

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach