@hrumque: Potwierdzam słowa przedmówcy. Ja rownież jako pierwsze wybrałem la sportiva tarantula i byłem zadowolony. Na bank w sklepie ze wspinaczkowym szpejem coś powinni doradzić. Dużo znajomków na samym początku kupowało ocun striker i również je polecali. Wybierz coś co będzie dla Ciebie komfortowe do noszenia. Później jak już trochę się wkręcisz będziesz wiedział czego konkretnie potrzebujesz
  • Odpowiedz
@hrumque: Jeśli chcesz by buty coś dały to żadne uniwersalne nie zrobią drastycznej różnicy, ja na początku wchodziłem w zwykłych assicsach halowych, ale zaokrąglone podeszwy sprawiały, że większość mniejszych stopni była nieosiągalna. Jeśli już to musi to być coś z prostą krawędzią jak vansy, ale jeśli chcesz by buty faktycznie dały przewagę to kup w decathlonie najprostszy model za 200zł i w zupełności ci wystarczy na długi czas, używam już
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Podczas długich wspinaczek osoba która asekuruje, i nie ma okularów, musi trzymać głowę w górze aby obserwować partnera który prowadzi wyciąg. Potrafi przy tym strasznie boleć kark. Okulary stają się naprawdę pomocne.
  • Odpowiedz
Nowości w Netflix: Skyscraper Live, Wicked Little Letters i Mortal Engines znów dostępne

Netflix uzupełnił katalog o Skyscraper Live – produkcję skierowaną do fanów mocnych wrażeń, dokumentującą wspinaczkę Alex Honnold na Taipei 101, zrealizowaną na żywo i w czasie rzeczywistym. Obok widowiskowej wspinaczki do oferty trafiły także nowe filmy fabularne, w tym brytyjska komedia Wicked Little Letters, a do katalogu wróciły wybrane starsze tytuły, m.in. Zabójcze maszyny. Aktualizacja obejmuje również kolejne odcinki trwających
upflixpl - Nowości w Netflix: Skyscraper Live, Wicked Little Letters i Mortal Engines...

źródło: nowosci-w-netflix-skyscraper-live-wicked-little-letters-i-mortal-engines-znow-dostepne

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sekoju: też kiedyś miałem, dostałem nagle silnych zawrotów głowy jak nigdy, a jakiś czas później poczułem mrowienie całej lewej strony ciała, które w pewnym stopniu odczuwam do dziś, ale żadnego niedowładu.
Minęło kilka lat, biorę leki i póki co wszystko jest w porządku.
Zdrowia!
  • Odpowiedz
Początek roku to i nowe cele. Od jakichś 3 lat wspinam się na baldach. Na ścianach gdzie skale są najczęściej od 1-9 robię regularnie 6tki czasem 7ki, ale to tak tylko tytułem wstępu.
Od początku grudnia zacząłem wspinać się regularnie na linie, wcześniej byłem może z 2 razy na automatach. Kurs zrobiony, wspinam się już tylko z dołem. Aktualnie regularnie robie VI+/VI.1 jak mam dobry dzień to nawet VI.2 wejdzie, ale VI.3
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@quescik1: Powodzenia. Czasem wyceny na ściankach są z kosmosu, bo są wyznaczane przez routesetterów, którzy pewnie w wielu przypadkach są na poziomie 6.6, więc dla nich nie ma wielkiej różnicy między 6.2 a 6.3, stąd takie 6.2 może być jak 6.1, a 6.3 jakimś odjazdem. To samo zresztą w baldach. U mnie na ściance 5 to jakieś spacerniaki, ale nieraz, aby zrobić 6 to chłopy, co 8 robią, miewają problem.
  • Odpowiedz
siema skalkowe Mirasy,

potrzebuje sie poradzic. mam problem z progresowaniem wspinaczkowych. Po dosc dlugiej przerwie wrocilem na baldy i albo robie balda on-sightem albo nie jestem w stanie zaczac xD. Ma ktos moze jakies rady / plan treningowy dla poczatkujacego (on-sightuje 5c/6a)? Niestety z powodu przeprowadzki nie moge chodzic na sekcje wspinaczkowa ktora chyba najbardziej mi pomagala i szukam czegos zeby wrocic do formy zarowna na baldach jak i na prowadzeniu

#
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rubens117: jak nie masz czasu na sekcję, to przynajmniej weź sobie 1-2 sesje z dobrym instruktorem, żeby rzucił okiem i wskazał błędy czy ciekawy plan treningowy.
  • Odpowiedz
@rubens117: Sekcja to najlepsze rozwiązanie, ale jak nie ma takiej możliwości u Ciebie to dobrym pomysłem będzie dodanie treningu siłowego do Twojego "planu".

Podciąganie metodą 5x5 z obciążeniem jak dasz radę.

Wiszenie na drążku na wyprostowanych rękach, potem na zgiętych pod kątem 90stopni a potem z brodą nad drazkiem, potem schodzi w dół do 90stopni itd. Czas musisz sobie sam dobrać wg swojej
  • Odpowiedz