@maxPL: "Kancelaria Prezydenta Ukrainy wyraziła jednocześnie przekonanie, że słowa te są nie na miejscu w stosunkach polsko-ukraińskich oraz że Ukraina i Polska są "skazane na silną unię i braterstwo" - możemy blokować ekshumacje ale MUSIMY być braćmi XD
@TS_X9: tak, ukraińskie dwójmyślenie to jest coś naprawdę zabawnego i nie ważne ile trolli wyślą na polski internet nie zmieniają pozytywnie tylko negatywnie polskie nastroje w stosunku do sąsiada.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zaprosiło Ambasadora Polski w Ukrainie Bartosza Cichockiego w związku z oświadczeniem Ministra Kancelarii Prezydenta RP o rzekomej niewdzięczności Ukraińców za pomoc.
Oddzielny batalion Wilków da Vinci poinformował o śmierci Ołeksija "Cichego" Naidy. Ukraiński żołnierz był bohaterem obrony kluczowego odcinka drogi na północ
@orlen_lite: Niech sobie Orlen mordy nie wyciera Powstaniem Warszawskim bo to się zwyczajnie nie godzi. Pisowski moloch okradający Polaków żeby wogole zastawiał powstańcza kotwice ze swoim logo.
Ambasada Niemiec poinformowała, że w związku z 79. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, we wszystkich placówkach dyplomatycznych w Polsce, flagi zostaną opuszczone do połowy masztu
Ze względu na brak wyraźnej przewagi sił ukraińskich w trwającej kontrofensywie co myślicie o pomyśle żeby wyłapać wszystkich ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym przebywających w Polsce, wyposażyć ich w sprzęt który nam został na stanie i odstawić takie siły na Ukraine. Około poł albo i cały milion nowych sił to mógłby być gamechanger .
Według najnowszego badania S&P Global w lipcu mocno przyspieszyła tendencja spowolnienia w polskim sektorze wytwórczym. Szczegóły raportu PMI dla przemysłu po raz kolejny pokazały spadek zamówień w efekcie słabego popytu i cięcie liczby miejsc pracy w fabrykach.
https://wykop.pl/ludzie/dzidek_nowak - słonko, ledwo wyszedłeś bana i zacząłeś innych obrażać jeszcze się chwaliłeś że masz układy z moderacją, także życzę tobie udanego odpoczynku od portalu
Zychowicz i Bartosiak odkryli III wojnę światową? Tą, która trwa od 30 lat, kiedy jeszcze majtali w srajty? Urna, geopilitolog od hartlandów i niedziałającego NATO (bo nie wie, jak działa) i "germanofil" od "trzeba było iść z Niemcami na Moskwę, bo brakowało 2 000 czołgów" (cała Europa robiła czołgi dla Niemców, GG też/a zabrakło w 1943 z zupełnie innego powodu).
III w. św. zaczęła się zanim w Polsce skończono czytać
Dziewięć wojskowych komisji uzupełnień próbowano podpalić w Rosji w ciągu ostatniej doby – poinformował we wtorek serwis Baza na Telegramie. Komisje usiłowano podpalić w Możajsku i Podolsku w obwodzie moskiewskim, w Rossoszu w obwodzie woroneskim, w Kazaniu, Omsku, Petersburgu, Kałudze, a także...
- Użycie broni nuklearnej w Ukrainie byłoby katastrofalne i miałoby poważne konsekwencje dla Rosji - przekazało przedstawicielstwo Rady Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych. W ten sposób USA odniosły się do ostatniej wypowiedzi Dmitrija Miedwiediewa.
Protest Amerykanów z lipca 1941 roku sprzeciwiających się dołączeniu USA do drugiej wojny światowej i atakowaniu Hitlera. Jakoś tak przypomina mi to niektóre ruchy obecnie działające w Polsce ( ͡°͜ʖ͡°) #ukraina #wojna #usa
@spike10: USA nadal pamiętało ile ludzi im zgineło podczas Iww. Więc co tu się dziwić. To nie była ich wojna. Wszystko się zmieniło 7 grudnia 1941 roku
Mateusz "Exen" Wodziński od ponad roku dostarcza terenówki na front. Ostatnio spadła na niego fala krytyki po tym, jak opublikował wspólne zdjęcia ze wschodu Ukrainy z Radosławem Sikorskim. W tweecie wyjaśnia, że Sikorski bez rozgłosu zebrał na pomoc dla ukraińskiego wojska ponad 500 tys. złotych.
W Polsce rośnie zaniepokojenie związane z obecnością wagnerowców na Białorusi. Monitorujemy sytuację. Polskie służby mają informacje, gdzie znajdują się wagnerowcy powiedział w poniedziałek wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.
https://t.me/thewarshal/19700?single
#ukraina #wojna #rosja #pieklomezczyzn