Znalezisko - Wojna sześciodniowa: jak kilka dni zmieniło historię Bliskiego Wschodu (https://wykop.pl/link/7173137/wojna-szesciodniowa-jak-kilka-dni-zmienilo-historie-bliskiego-wschodu)

Po zakończeniu I wojny z państwami arabskimi w 1948 roku Izrael znalazł się w bardzo niekorzystnym położeniu politycznym. Choć państwo izraelskie wygrało ów konflikt, sankcjonując tym samym swoje istnienie na arenie międzynarodowej, przyszłość nowego bliskowschodniego organizmu politycznego stała pod dużym znakiem zapytania.

[...] Więcej jest w linku znaleziska.

------
Jeśli interesujesz się historią i lubisz konkretne materiały (takie z
Pobierz Histmag - Znalezisko - Wojna sześciodniowa: jak kilka dni zmieniło historię Bliskiego...
źródło: %C5%BCo%C5%82nierze
@Histmag: Jeśli interesujesz się historią i lubisz konkretne materiały (takie z rzetelną bibliografią i ciekawymi zdjęciami/filmikami), to dodaj odpowiedź “wołaj” pod tym postem — z chęcią zawołamy Cię do naszych znalezisk () #histmag
Bardzo szanuję Powstańców Warszawy, moi dziadkowie i babcie walczyli w PW, szanuję p. Wandę, która właśnie przemawia ale niech Ona się nie martwi, że Niemcy są zdemilitaryzowani... bo to brzmi co najmniej źle z ust Powstańca...

Niemcy w ciągu pół roku, w razie potrzeby, wyprodukują 10x wiecej czołgów niż błaszczak naskupuje bezużytecznego sprzętu przez wszystkie swoje kadencje. Mają przemysł ciężki, my mamy gówno bo sami go sobie zniszczyliśmy po upadku komuny.
Jesteśmy
@suleD chłopie... wszystkie zakłady niemieckie, w razie potrzeby - oby to była potrzeba obrony NATO a nie znów wojny w Europie, przejdzie na produkcje militarną.
Bosch, Siemens, BMW, VW i wiele innych produkowały sprzęt wojskowy.
A co my mamy? nic.
Jakie problemy mają Niemcy? w warunkach wojny kraj co nie ma przemysłu ciężkiego nie istnieje...
Zacznijmy od tego, że Ukraińcy w takim samym stopniu odpowiadają za to kto jest premierem ich kraju jak Polacy. Tak jak u nas większość nie identyfikuje się z poczynaniami Morawieckiego, tak samo ludzie na Ukrainie mają w pompie rząd ukraiński, i jednostka nie ma żadnego wpływu na to kto tam jest na górze.

Jakkolwiek to co robi rząd ukraiński jest niegodziwością. Premier skarży Polskę do UE, mimo, że to Polska jest właściwie
Wykopki 2020: Realizm! Realpolitik! A nie romantyczne machanie szabelko!
Wykopki 2023: O nie, nie przeprosili, a teraz obrażajo? Mojem óczócia zostały zranione, jak tag moszna? Czemu nie okazujo nam szacunku i wdziemczności? #!$%@?ć nasze bezpieczeństwo i wojne - remont Jesionki tera! ( ͡° ͜ʖ ͡°) #ukraina #rosja #wojna #geopolityka #niepopularnaopinia #wolyn

Wasze wołyniowe uczucia to jest trzeciorzędna sprawa, jeśli nie dalsza. Tak samo jak jakieś gospodarcze spory które
Pobierz zafrasowany - Wykopki 2020: Realizm! Realpolitik! A nie romantyczne machanie szabelko...
źródło: c4debb95b508b57758b656d15e9da5520205433098b4aca1be9d4e0125492c3c,w800
Poznasz trochę życia to zrozumiesz, że bezstresowe wychowanie w Twoim przypadku, nic dobrego nie przyniosło. Ale spokojnie, nie ja, a ktoś inny Cię utemperuje


@Kopytnik_1: gambit gimbusa, zagrany wrecz wzorowo. Gratuluje, zamiast dyskusji i proby zrozumienia adwersarza i/lub wyjasnienia niescislosci, poszedles sciezka na skroty.
Bezstresowe wychowanie, ktos cie utemperuje, piszesz o darzeniu sie wzajemnym szacunkiem, nawet jesli roznia nas poglady, zeby zdanie potem zajechac frazesem o chamach, gdzie w domysle (oczywiscie)
Polski minister powiedział pierwszy raz prawdę. Olaboga, wzywamy ambasadora.
Ukraiński premier KŁAMIE że Polska zablokowała tranzyt, zero reakcji. (najlepsze jest to, że było tam kilka krajów, a tylko nas wymienił. + nie było nic o blokadzie tranzytu, tylko pozostawaniu zboża w PL).

Kiedy wezwiemy ich ambasadora?
Takie działania (jednej i drugiej) strony doprowadzą do jeszcze większej nienawiści do Ukraińców w Polsce.

Państwo jako instytucja, nie może być uległe, nie może działać na