@little_muffin: Wprowadzasz w błąd. Wg. Polskich przepisów rezydentem podatkowym jesteś jeżeli spełniasz jeden z warunków:
1. masz centrum interesów życiowych w PL lub
2. Mieszkasz za granicą powyżej 183 dni w roku

PS:
Mieszkać sobie możesz gdzie chcesz. A tym bardziej gdziekolwiek w UE.
  • Odpowiedz
Wielkie odkrycia geograficzne spowodowały, iż pozostająca na obrzeżasz ówczesnego świata, skąpa w surowce Europa stała się w niedługiej przyszłości władcą świata. Utworzyła nowe szlaki handlowe, włączają się też aktywnie w jedwabny szlak. W pierwszej części cyklu opowiadam o przyczynach, głównych gracza i nowinkach technologicznych.

Link do znaleziska - Wielkie odkrycia geograficzne - część I

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę
sropo - Wielkie odkrycia geograficzne spowodowały, iż pozostająca na obrzeżasz ówczes...

źródło: comment_1632295086IB7hTzfThNTBRHgr1Y371P.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Plusuj ten komentarz, jeśli chcesz, abym dodał Cię do listy i uwzględnił przy wołaniu do przyszłych znalezisk
  • Odpowiedz
@ogorek: generalnie wg EuroStatu (unijny GUS) w Polsce mamy 0.7% wakatów (wolnych miejsc pracy) a na zachodzie i południu i północy (czyli dookoła nas) to 3%

w Polsce pracy nie ma (poza bańką "IT" "programiści" "klepacze kodu" i poza poszukiwaniem za minimalną krajową robotników budowlanych wykwalfikowanych)

przeglądasz oferty, eliminujesz IT i programistów (bo nie umiesz programować, kodować) i okazuje się, że znika 80% liczby ofert na stronie,
potem odejmujesz robotników budowlanych bo
  • Odpowiedz
@ogorek:

ogłoszenia o pracę - są tam gdzie po znajomości nie rozeszedł się wakat wśród znajomych z firmy a jak akurat nie znasz nikogo (normalne, nie masz 1000 znajomych w 200 firmach) to przeglądasz ogłoszenia w prasie i znajdujesz oferty "nowych wspaniałych inwestycji , otwórz się na nowe możliwości finansowe" a jak zapytasz o co chodzi to gość proponuje byś kupił opcje walutowe i zapłacił mu bitcoinem (scam, mlm etc)

ja
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy jakiś Mirek lub Mirabelka mieszka może we Włoszech na stałe i chciałby odpowiedzieć mi na kilka pytań związanych z życiem tam?
#wlochy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 254
@dwiestronyhistorii: Nie zaczynaj rozmów z murzynami i nie daj sobie nałożyć ich opasek na rękę. Są strasznie namolni i będą chcieli wyciągnąć od ciebie całą kasę jak wyskoczysz na chwilę coś pozwiedzać.
  • Odpowiedz
#pizza #wlochy w sumie dla was też #przegryw kilka dni temu, może dwa dni temu trafiłem na to w jakimś wpisie na wykopie i już dwukrotnie wypróbowałem. Naprawdę polecam, nie wiem jak mogłem jeść moje pizzopodobne domowe wyroby do tej pory. :D #kuchnia
d.....k - #pizza #wlochy w sumie dla was też #przegryw kilka dni temu, może dwa dni t...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Różnica ta wynika z faktu, że włoska gospodarka jest w tak tragicznym stanie, że gdyby włoskie obligacje były wycenione tak samo jak niemieckie, nikt nie chciałby Włochom pożyczać pieniędzy (skupować ich obligacji). Tak więc Włosi płacą znacznie większe odsetki od zadłużenia niż Niemcy. Natomiast muszą posługiwać się tą samą walutą, której wysoki kurs uderza w ich gospodarkę, czyniąc ją mniej konkurencyjną w stosunku do niemieckiej.


https://www.krzysztofwojczal.pl/analizy/oferta-niemiec-dla-polski/

#wlochy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aktualizacja roku 2021:

Mistrzostwo Europy w siatkówce mężczyzn
Mistrzostwo Europy w siatkówce kobiet
Mistrzostwo Europy w piłce nożnej
Najszybciej biegający człowiek świata (złoto olimpijskie w biegu na 100m)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Generalnie naczytałem się, że we Włoszech wszędzie greenpassy, że mocno ucierpieli po covidzie, że ledwo do restauracji wpuszczają … po tygodniu w Rzymie, Neapolu, Sorrento tylko w Koloseum i jeden raz w mcdonaldzie (XD) trzeba było pokazać kod qr, tak to nie dają j-----a… także przyszłym podróżnym zalecam spokój i brak niepotrzebnego stresu z tym związanego :)

#wlochy #podrozujzwykopem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czeczennn: Co prawda stał policjant z kamerą na statywie i termometrem w ręce ale 0 reakcji. :-D No ale maski w sklepach to jednak 100% nosi. Nie to co u nas. :-D
  • Odpowiedz
@SanteSimon: To mydło ma swój urok moim zdaniem. Przypomina mi on trochę obraz na płótnie a nie widok za oknem.

No i sprzęcik super. Sam mam A6000 i się kurzy ostatnio ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz