Wpis z mikrobloga

@buchowo byłem od piątku do poniedziałku. Maski ffp2 obowiązują w muzeach, środkach komunikacji. Paszportu covidowego nie wołali nigdzie, jedynie na lotnisku. Od maja mają zniknąć maski. I ogólnie mają w planach luzować restrykcje, które nawet teraz są różnie sprawdzane. Nie ma tragedii.
@SgtPepper1942 wrzuć zdjęcie z dziesiątkami śmieci na ulicach, porozwalanymi kartonami, dziesiątkami rozerwanych workow na śmieci w co drugiej uliczce. A najlepiej nagranie jak neapolitanczycy jeżdżą samochodami i skuterkami po swoich ulicach w korku.

Byłem w kilkudziesięciu krajach na świecie i w żadnym innym miejscu nie widziałem takiego syfu, smrodu na ulicach i zwierzęcych zachowań wśród kierowców. Nawet w Paryżu i Łodzi jest lepiej.
@Martinjz o, tak wygląda prawdziwy Neapol.
Tylko nie wiem czemu tu śmieci leżą wszystkie ladnie obok siebie, a nie są porozrzucane po całym chodniku i ulicy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ziuaxa: byłem przejazdem z Rzymu jadąc pociagiem do Pompejów, po przeprowadzce do Berlina myślałem że to jest syf, odwiedziłem Rzym, było strasznie w okolicach dworca, Neapol podbił stawkę ;) a do Paryża póki co się nie wybieram, choć wiem czego się spodziewać ( ͡° ʖ̯ ͡°)