Wpis z mikrobloga

#wlochy #covid19 #koronawirus Mireczki mieszkające na stałe we Włoszech, czy są jakieś przewidywania, pogłoski, ze w najbliższym czasie kraj odejdzie całkowicie od wymagania okazania paszportu covidowego przy przekraczaniu granicy? Póki co na stronie gov informacje są zaktualizowane do dn. 30.04.2022, a szykuje się na wyjazd w połowie maja. Mój paszport wygasł już jakiś czas temu i zastanawiam się, czy w ogóle warto się szczepić kolejną dawką czy jednak lepiej okazać negatywny wynik testu, chociaż tutaj zawsze jest ryzyko, ze wyjdzie pozytywny i wtedy będę musiała odbyć kwarantannę. Czy może ktoś z Was wie więcej niż podaje gov?
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PaniBulwa: lądowałam w Bergamo w czwartek i nic nie sprawdzali... Trudno mi powiedzieć jak inne lotniska. Na miejscu green pass do restauracji żeby zjeść w środku, reszta już nie potrzebna, do końca kwietnia maski
@kilank: Najgorsze jest to, ze wyjazd mam 12.05 i jeśli miałabym się zaszczepić to najpóźniej 28.04. Nie wiem czy do tej pory będą jakieś aktualizacje, a szczerze nie chce sie już szczepić kiedy wokoło luzują obostrzenia