Wpis z mikrobloga

Głupia sprawa.
Jakieś 2 lata temu grałem sobie Marokiem w Eu4 no zacząłem czytać wyskakujące eventy związane z islamem. Parę było ciekawych dlatego zacząłem bardziej zgłębiać temat. Kilka debat, dziesiątki artykułów, kilkadziesiąt jak nie kilkaset godzin spędzony na reaserchu, czytaniu Bibli i Koranu później rozważam konwersję na Islam. I to wszystko przez to że chciałem odtworzyć Andaluzję w grze strategicznej XD
#religia #wiara #eu4 #oswiadczeniezdupy
  • 12
  • 0
@meiji Głównie sporo nieścisłości które niesie ze sobą chrześcijaństwo, islam natomiast wydaje mi się pozbawiony wielu z tych sprzeczności. Oczywiście jest również trochę teologicznych niejasności po stronie islamu. Dlatego teraz zamierzam skontaktować się z kimś z odpowiednią wiedzą teologiczną aby to przedyskutować. Sama dogłębna lektura Biblii wprowadza wiele wątpliwości w temacie faktycznej roli i słuszności chrześcijańskich doktryn.
  • 0
@Drakii Z tym to akurat nieprawda, fragment odnoszący się do tego czytałem. I z góry powiem że zamachowcy samobójcy mają elegancko uszykowane miejsce w 3 kotle po lewej
Sama dogłębna lektura Biblii wprowadza wiele wątpliwości w temacie faktycznej roli i słuszności chrześcijańskich doktryn.


@CzarnyIwan: Zdradzę ci pewną tajemnicę. Każda religia, w szczególności monoteistyczna, służyła trzymaniu ludzi za mordę głównie strachem i obietnicami nagród "za dobre sprawowanie". Element głęboko zakorzenionej nadziei, że nasze życie nie ogranicza się do tego kilkudziesięcioletniego bytu na ziemskim padole. Każdy czuje potrzebę tego, żeby jego byt był czymś więcej i miał jakąś kontynuację.

Nie jest
@Drmscape2: Zgadzam się z tym że Zakład jest niedokładny i istnieje właściwie nieskończenie wiele możliwości. Ale właściwie jakie to ma znaczenie? Jeden żyje tak jak chce bez wiary siłę wyższą, inny stawia dogmatyczne rytuały i wiarę na przedzie. Ważne jest jedynie to żebyśmy wspólnie żyli jak ludzie, w zgodzie i bez narzucania innym swoich poglądów. Sam Koran stwierdza że w religii nie ma przymusu