Cześć wszystkim,
pytanie z dziedziny logiki baz danych.
Jak byście zaplanowali bazę danych, dla aplikacji aby zapisać Harmonogram dla Treningów:
Na potrzeby programu upraszczam

a) z aplikacji mogą korzystać różni klienci np. siłownie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wolter_wait: Pewnie na początek wystarczy Ci tabelka klubów i tabelka harmonogramów. Ta druga może być mocno zdenormalizowana, chyba że bardzo będzie zależało Ci na tym żeby rodzaje treningów wydzielić do osobnej tabeli. Każdą z pozostałych informacji reprezentujesz jako osobną kolumnę z jakimś typem który w miarę precyzyjnie będzie pilnował wprowadzanych danych (np. Postgres posiada typ ENUM, którym możesz wyrazić sobie dni tygodnia). Do tak prostego problemu nie ma absolutnie żadnego
  • Odpowiedz
#webdev #css #javascript

Czy jest w ogóle możliwe zastosowanie reguły CSS, tak aby nie była ona widoczna przez Google Dev, np. poprzez JS?

Mam na stronie drukowaną czcionkę w przyciskach, i nigdzie w CSS (ani w plikach stylowości, ani w Google Dev) nie mogę znaleźć "text-transform: uppercase;". Oczywiście tekst w przyciskach nie jest napisany drukowaną czcionką.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damianooo8: Styl zawsze będzie widoczny, niezależnie od tego czy został dodany normalnie, czy poprzez javascript. W filtrze styli wpisz transform, wybierz przycisk i przejrzyj to, co zostanie po odfiltrowaniu. Inna możliwość jest taka, że uppercase jest domyślnie wrzucone przez przeglądarkę (trzecia kolumna w devsach, computed styles)
  • Odpowiedz
@damianooo8: Nie ma takiej opcji każdy styl jaki jest na stronie jesteś w stanie odczytać używając dev toolsy. Co do braku tekst transform to istnieje jeszcze jedna opcja a mianowicie użyta czcionka może wyświetlać wszystkie litery jako wielkie, ale jak taka nie jest to w computed styles będziesz widział co nadało styl.
  • Odpowiedz
Wygraj w Walentynki pobyt dla 2 osób w Zakopanem!

W Walentynki można zakochać się w… nazwa.pl i Zakopanem! Mamy dla Was Voucher na weekendowy pobyt dla 2 osób w Zakopanem. Napiszcie dlaczego lubicie Walentynki, a my wybierzemy najciekawszy komentarz i nagrodzimy zwycięzcę wspomnianym Voucherem.

W naszej zabawie wygrywają wszyscy uczestnicy! Zaplusuj ten wpis, a otrzymasz Voucher na usługę Cloud Backup 25 GB, która umożliwi Ci archiwizowanie Twoich najcenniejszych wspomnień w chmurze nazwa.pl.
nazwapl - Wygraj w Walentynki pobyt dla 2 osób w Zakopanem!

W Walentynki można zakoc...

źródło: Wygraj w Walentynki pobyt dla 2 osób w Zakopanem!

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nazwapl: warto w tym dniu pamiętać także o ludziach chorych, ponieważ Święty Walenty był także patronem osób chorych na epilepsję oraz patronem osób chorych psychicznie. Wobec panującej plagi tych chorób każda najmniejsza wzmianka pozwala nam czuć się lepiej w społeczeństwie, a także może kogoś skłonić do szukania pomocy.
  • Odpowiedz
Mirki chyba coś odjeaniepawiliłem ze stroną www - spadłem dość drastycznie w google dla no najważniejszego słowa kluczowego, ale od początku...

Odświeżam sobie wygląda strony www (i trochę treść) rozpocząłem od strony głównej. Zrobiłem nowy projekt, skopiowałem treści no i na chwilę opublikowałem stronę (zdublowana treść z głównej), żeby zobaczyć jak to działa na telefonie i podesłać znajomym do oceny. Po max godzinie stronę wrzuciłem z powrotem jako szkic.

W międzyczasie przekopiowałem sobie cały
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Foxio: Generalnie zastanów się jaki obszar usługowy Cię interesuje. Jeśli Wrocek i okolice to zrób sobie najpierw przez 3-6 miesiecy reklamy Ads i zorientuj się po słowach kluczowych czego ludzie szukają. Analizuj te słowa i decyzuj: które ida na SEO, które zostają w Ads, a które ida na bloga bo warto napisać o tym poradnikowo.

Punkt jest we Wrocku więc SEO lokalne łatwo zrobić a przynajmniej zadbać (poszukaj na Youtube mam
  • Odpowiedz
#webdev #serwery #sql #mysql #bezpieczenstwo

Właśnie shakowali jeden z popularnych hostingów wrzucajpliki.pl
Na stronie podali że poprzez "SQL injection" pokasowali im wszystkie pliki z serwerów. I się tak zastanawiam w jaki sposób? Co to jest te "SQL injection" i dlaczego pozwoliło pokasować im pliki? Warto się uczyć na błędach innych.
damianooo8 - #webdev #serwery #sql #mysql #bezpieczenstwo

Właśnie shakowali jeden z ...

źródło: wrz

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

VPS z szybkimi procesorami Intel Xeon 5 GHz

Serwery VPS w nazwa.pl przyspieszają! Dzięki nowym procesorom Intel Xeon E-2288G, które w trybie turbo osiągają nawet 5 GHz, szybkość VPS Speed, w porównaniu do innych tego typu ofert na rynku, nie ma sobie równych.

Wybierz VPS Speed i zagwarantuj swoim projektom najwyższą wydajność i
nazwapl - VPS z szybkimi procesorami Intel Xeon 5 GHz

Serwery VPS w nazwa.pl przyspi...

źródło: VPS z szybkimi procesorami Intel Xeon 5 GHz

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki mam problem z domyslnym sliderem zdjec w presta, ktory po wlaczeniu znajduje sie n samym dole strony nad footerem, nawet jak przesune go w wygląd -> pozycje na sama gore to wtedy znikają mi statyczne banery, ktore mam zrobione w elementorze. help!

#webdev #prestashop
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@emte: jako certyfikowana zosia samosia - ogarnąłem to! ale troche sie nawkurzałem. co sie zadziało, otoz - odpialem slider z hooka w ogóle. nastepnie w elementorze dodalem sobie sekcje i tam MODULE i tam podpialem ten slider, no a pozniej juz z gorki, ustawilem tam gdzie chcialem i gra! ufff
  • Odpowiedz
Pytanie do speców od #webdev i #webdesign ... Rozpoczynam właśnie nowy projekt i jestem na etapie decyzji w zakresie frameworka CSS. Chciałbym spróbować czegoś nowego, ale sprawdzonego, szybkiego i lekkiego. Jednocześnie chciałbym zachować elastyczność i nie dokładać sobie pracy na nowo wymyślając internety, ale wiele komponentów będzie mi zapewne niepotrzebne.

W ostatnich latach wdrażałem samodzielnie pisząc CSS, korzystając z bootstrap 3/4/5 oraz trochę MD. Ostatnio jednak sporo dobrego
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@emte: dzięki wielkie za rzeczowa odpowiedz. Dłubałem dziś trochę w tailwindzie. Muszę się z nim przespać. Chyba dam mu szanse.
  • Odpowiedz
@tadocrostu: Jeżeli niekoniecznie musi być lokalizacja UK to zapraszamy do nas na sohost®.
Mamy hosting e-mail, który możesz podpiąć pod hosting www i nie martwić się limitem powierzchni per skrzynka bo takiego nie mamy.
Z kodem WYKOP hosting 30% taniej!
  • Odpowiedz
Mirki, mam problem z #wordpress Wrzuciłem stronę na hosting, ale nie wyświetlają się zdjęcia. Wszystkie wtyczki wyłączone, ścieżka dostępu do zdjęć się zgadza, uprawnienia folderów też są ok i nie mam pojęcia, co jeszcze może mi to blokować. Jak próbuję wczytać ręcznie zdjęcie z dysku, to mam cały czas kółko ładowania i nic się nie dzieje dalej. Jak wchodzę w bibliotekę mediów, to pokazuje mi liczbę zdjęć, które powinny być
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ting: Wirtualna domena może wskazywać na dowolny katalog na serwerze, public_html jest najczęściej używany, ale może być też www, private_html albo domenaX, więc serwer obsługując wejście na domena.pl szuka plików w katalogu podpiętym do tej domeny.

I jeszcze taki drobiazg, jeśli używasz divi, elementora albo czegoś podobnego, to linki do obrazków będą z oryginalnego serwera. I raczej nie powinieneś ich zmieniać z poziomu phpmyadmina. Tak tylko mówię.
  • Odpowiedz