@mirasKo-Kalwario: To sie dzieje jak masz jakiś zwiniety komponent, i wartość jest w tekscie(w DOM) ale nie jest akurat widoczna
Ja mam tak że klikam w powiadomienie i nie przenosi mnie wiec wchodze w znalezisko CTRL+F i szukam swojego loginu i nie znajduje bo jest zwiniete gdzieś i nie załdowane i musze szukac i rozwijąć, szkoda zycia, ja spadam
  • Odpowiedz
Mirek bo mi sie wyświetla jakiś niebieski kwadrat jak coś robie na stronie, nie było tego na dizajnach! Za co wam płace, rzućcie naprawianie czarnolisty i wywalcie to coś ASAP!


Normalne strony pokazują outline gdy użytkownik wciśnie klawisz na klawiaturze i ukrywają gdy kliknie gdzieś myszą no ale mobile first więc walić użytkowników laptopów/desktopów, Najwidoczniej nie znaleźli plugina do vue ogarniającego outlne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.a11yproject.com/posts/never-remove-css-outlines/

#
Ilirian - >Mirek bo mi sie wyświetla jakiś niebieski kwadrat jak coś robie na stronie...

źródło: wykop-none

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co najbardziej wkurza we współczesnym internecie oprócz wszechobecnych reklam? Brak PRZEJRZYSTOŚCI stron internetowych. Po prostu nieczytelny tekst, od którego bolą głowa i oczy.
Na screenie macie portal 90minut.pl, dla niewtajemniczonych - najpopularniejszy serwis w Polsce w całości poświęcony polskiej piłce nożnej. Stona ta ruszyła 1 stycznia 2003 roku - i od tamtej pory ani razu nie zmieniła swojego wyglądu ( ͡° ͜ʖ ͡°) często bywa wyśmiewana za swój
Lolenson1888 - Co najbardziej wkurza we współczesnym internecie oprócz wszechobecnych...

źródło: 90minut

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie teraz najlepiej kupować domeny (pl lub eu, jeszcze nie zdecydowałem). Domena na osobę fizyczną, hobbystyczny projekcik. Na razie jest statyczny, stoi na netlify
#webdev
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wykop #webdev #devops @wykop @m__b
Może nie dziś. Może nie jutro. Macie pełne... powiedzmy ręce roboty. Ale czy moglibyśmy liczyć w najbliższym czasie na jakieś AMA dot. nowej wersji portalu? (bez większych docinek, niż zwykłe branżowe)

Początkowe pytania, które ja chciałbym zadać, to:
- stack technologiczny. Co się sprawiło największe wyzwanie?
- migracja bazy danych: jeśli backend też jest nowy(?), jakie było
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wydaje mi się, że trochę powoli przystaję w miejscu i nie wiem, w którym kierunku powinienem zrobić krok
mianowicie... studiuję (ale to w sumie raczej nieistotne) i uczę się programowania frontend, mam dobrą wiedzę z HTML, CSS, BEM & SASS, BOOTSTRAP, w miarę mi idzie z JavaScript i chciałbym się zapoznawać z reactem - zdaje się być on najprzyjemniejszy.
Ostatnio więcej czasu spędzam na szukaniu kursów, poradników - później staram się dowiedzieć,
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mellisuga: Naucz się porządnie JavaScript (od podstaw, aż po programowanie asynchroniczne), a potem wybierz jakiś framework, który jest najczęściej wymagany w ogłoszeniach o pracę i się go naucz ;-) Na tę chwilę React jest najpopularniejszy, ale Angular czy Vue też są często wymieniane.

Moim zdaniem dobre poznanie JavaScript jest najważniejsze, bo wszystkie frameworki o których tu mówimy są na nim oparte i są tylko 'synctactic sugar' do łatwiejszego pisania interfejsów
  • Odpowiedz
@Mellisuga: Na pewno warto poświęcić więcej czasu żeby porządnie ogarnąć Javascript, ze wszystkimi jego dziwnościami. Wtedy będzie o wiele łatwiej jak zabierzesz się za frameworki. Obecnie jak wybierzesz coś z wielkiej trójcy (React, Vue, Angular) to na spokojnie znajdziesz pracę w zawodzie. Do tego polecam popatrzeć jeszcze na meta frameworki (np. NextJS dla Reacta). Obecnie bardzo dużo stronek używa headlessowego CMSa w połączeniu z technologiami frontendowymi generującym HTML na serwerze.
  • Odpowiedz
tez lubicie to ze przy przegladaniu komentarzy pod znaleziskiem trzeba ciagle klikac "pokaz calosc", "rozwin watek" i przechodzic do kolejnej spaginowanej strony gdzie czesc komentarzy bedzie zdublowana a czesc nie zobaczycie bo sie przemiescilo na ta strone z ktorej wlasnie przeszliscie. potem klikacie przypadkiem w jakis komentarz i trzeba dac wstecz i wszystko jest z powrotem chowane i nie mozesz znalezc komentarza ktorego wlasnie czytales.

jak nie lubicie tego to jestescie po
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś wie jak sprawa się ma z dyrektywą omnibus w kwestii prezentowania nianiższej ceny? Chodzi mi o sytuację, w której produkt ma obniżkę od ceny bazowej, powiedzmy 20%. Więc jako ostatnią najniższą cenę prezentujemy cenę bazową. Co jeśli jednak cena wróciła do ceny bazowej ponieważ promocja się zakończyła, ale jednocześnie za kilka dni na ten sam produkt weszła kolejna promocja, ale już na 10%. Czy w tej sytuacji należy dalej prezentować
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w tej sytuacji należy dalej prezentować jako najniższą cenęcenę bazową


@bronx: przecież to by było kompletnie bez sensu. Dyrektywa jest po to, żeby prezentować cenę najniższą, a nie bazową xD
  • Odpowiedz
  • 0
@veranoo: nie wiem czy bloc to nie byłby overkill, jednak to ma być prosta apka. Zacząłem eksperymentować z riverpod.dev i wydaje się to całkiem sensownym rozwiązaniem, też polecane w oficjalnej dokumentacji. Fluttera dopiero poznaję na tym projekcie.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rzuf22: wydaje mi się, że to jest specjalnie tak zrobione, zebyś musiał klikać -1 / +1 stronę, a reklameczki sie wyświetlają
  • Odpowiedz
Cześć Mirasy. Potrzebuję przygotować dwa nieduże sklepy z jednym panelem do zarządzania produktami, gdzie na jednym będę sprzedał detalicznie, a na drugim hurtowo (z cenami netto rzecz jasna). Jakie oprogramowanie polecacie do tego typu rzeczy? Nie chcę pchać tam Magento albo innej kobyły, bo będzie tam mało produktów.

#webdev #programowanie #php
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znamy laureatów nagród nazwa.pl! To dzięki nim Internet jest lepszy.

Jak co roku, pragniemy wręczyć wyróżnienia tym firmom i organizacjom, które przyczyniają się do cyfrowego rozwoju Polski. Tegorocznymi liderami w swoich kategoriach zostali:

- Ekspert Innowacji: Intel Corporation.
- Ekspert Bezpieczeństwa: CERT Polska.
nazwapl - Znamy laureatów nagród nazwa.pl! To dzięki nim Internet jest lepszy.

Jak c...

źródło: Znamy laureatów nagród nazwa.pl!

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach