Wpis z mikrobloga

Chciałbym przygotować swoją stronę portfolio bez żadnego backendu tylko ewentualnie jakiś formularz kontaktowy itp. mam jakieś podstawowe pojęcie o html, css. Jakich technologii do tego użyć by było prosto, szybko, nowocześnie do potencjalnego rozwoju (flask, fastapi)? Do tej pory trochę bawiłem się w django ale to będzie przerost formy nad treścią, użycie takiego dużego frameworka do tak prostej strony. Nie jestem programistą ale lubię dłubać takie rzeczy. #programowanie #programista15k #webdev #html #css #python
  • 6
@Tomz: Przecież do prostego formularza css powinien wystarczyć. Dawno się tym nie bawiłem to się mądrzył nie będę.
A, co mi się przypomniało - kiedyś zacząłem stawiać znajomemu prostą stronkę do rozwoju na szablonie darmowego sklepu internetowego. Quick-cart czy jakoś tak?
@Tomz: jak nie chcesz się bawić w utrzymywanie backendu, to zerknij jeszcze na generatory statycznych treści, kojarzę że były takie jak Gatsby, Jekyll ale może współcześnie jest coś jeszcze sprawniejszego
@Tomz: fastapi/Django to głównie jak backend potrzebujesz.. jak chcesz tyko formularz kontaktowy i portfolio to jazda strona statyczna i jakiś gotowy szablon do portfolio na otwartej licencji.
Ktoś wyżej podał kilka przykładów, ja używam np. Hugo bo ktoś mi kiedyś polecił.