na środowisku dev (i po release nowej wersji w tym roku) wszystkie archiwalne powiadomienia zostały usunięte podczas migracji, zeby pewnie nie było problemu z drugą stroną

ale najwidoczniej są użytkownicy, którzy tego potrzebują, zobaczymy co zrobią #wykopchangelog
  • Odpowiedz
Działa Wam whois? Mam wersję 5.5.13 i od pewnego czasu rzadko kiedy mam wyniki dla polskich domen, otrzymuję "request limit exceeded", przez Orange światłwodowy, a przez internet (też Orange) udostępniony z komórki działa mi normalnie.
#orange #internet #informatyka #webdev #whois
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Hostido_pl: Rzecz w tym, że nawet jednej domeny nie mogę sprawdzić, korzystam z programu z poziomu linii komend, a nie przez przeglądarkę przez proxy, i tylko ja korzystam z tego Internetu. Wygląda jakby były limity dla całych zakresów adresów IP.
  • Odpowiedz
Zapytałem dostawcy domeny/serwera czy ma jakieś statystyki wyświetleń mojej strony i mi odpisał "uruchomiłem Panstwu statystyki publiczne, dostępne pod adresem: *** ale sa one orientacyjne blabla" no i patrze a tam takie cyfry... szczerze myślałem że będzie jakieś 5-10 wyswietleń miesięcznie a tutaj 500-1000? Te staty są tak bardzo przekłamane, ja nie potrafię czytać czy po prostu jest tyle wejść? #webdev #stronyinternetowe
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Dodatkowo Ty wziąłeś miejsce w którym obecnie w tej propozycji będzie if - warunek i w swoich przykładach wstawiasz tam assignment - przypisanie. Ciężko to co piszesz pozytywnie ocenić nie widać problemu który to jakoś specjalnie rozwiązuje, za to widać zepsucie (zamglenie) składni i trochę niezrozumienie tego jak ona działa(?).


@Deykun: Znaczy ja wiem (może powinienem to zaznaczyć) że to miejsce i sposób jest tak właściwie można powiedzieć pseudokodem, tylko żeby oddać
  • Odpowiedz
@kodecss: wystawiaj fakturę i tyle. Gdy nie zapłaci lecisz do sądu. To co masz na mailu może być spokojnie dowodem że zawarliscie umowę, pomimo tego że nie masz jej stricte na piśmie.
  • Odpowiedz
SeoHost


@GrzegorzPorada: O ile nie mają tam jakiś wewnętrznych aplikacji monitorujących to musisz sobie sam coś do strony dodać, chociażby google analytics i dopiero zacznie ci zbierać dane... wprawdzie bez ludzi z adblokerami, którzy wszystko blokują ale zacznie.
Jeśli hosting nie ma takiej analizy i sam nie dodałeś kodu zliczającego to nic nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: Jest, możliwe, że mają w panelu zaaplikowane jakieś staty, nie znam hostingu więc nie wiem, jak najbardziej mogą mieć ale nie muszą.
Stronę masz albo na szablonie po prostu prostym, albo na szablonie do jakiegoś CMS'a, jak to CMS np wordpress to w panelu możesz doinstalować sobie i skonfigurować Google analytics, jak nie to w nagłówek stony trzeba dodać kod, który poda ci Google. To naprawdę proste, kilka sekund
  • Odpowiedz
  • 2
w sumie masz dobre dane porównawcze. Jak wygląda zmiana wejść z wykopu na aktualną edycję newslettera vs poprzednie? Jak się procentowo zmieniło?


@wojo: obecność na Wykopie się zupełnie nie opłacała, a teraz coraz mniej opłacalne jest nawet wklejanie linka na Wykop (z tygodnia na tydzień jest mniej klików). Robię to, bo ludzie proszą, abym robił. Przejście na własny newsletter było super decyzją i spowodowało lawinowy rozrost grupy odbiorców.
  • Odpowiedz
#ddos #webdev #it #cyberprzestepstwa

Zastanawiam się czy taka struktura strony pomaga nieco na DDoS.

Jest sobie strona typu np. wykop.pl. Jednak strona główna to osobny czysty HTML z tekstem i przyciskiem do głównego skryptu/serwisu. Czy dobrze myślę, że gdy ktoś puści DDoS na stronę główną to DDoS nie będzie generował zbyt wielu zapytań, i strona nie będzie tak przeciążona DDoS'em jak gdyby na stronie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WYGRAJ WAKACJE W SOPOCIE!

Konkurs w nazwa.pl z gwarantowanymi nagrodami.

Polecając hosting nazwa.pl, masz szansę wygrać voucher na 7-dniowe wakacje w Sopocie.

Ale
nazwapl - WYGRAJ WAKACJE W SOPOCIE!

Konkurs w nazwa.pl z gwarantowanymi nagrodami. 
...

źródło: Wygraj wakacje w Sopocie!

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nawet kolory plusów i minusów przy komentarzach są pomieszane (plusy bywają czerwone). Jakiś ekspert (co najmniej senior jak @Stivo75) html, CSS, JS, PHP może powiedzieć jak można s--------ć taką prostą rzecz? Niezależnie czy renderowanie jest po stronie serwera czy przeglądarki, skrypt pobiera dane z bazy danych, zapewne w formie jakiegoś JSONa i buduje w pętli kolejne komentarze, musi zawsze w tej samej kolejności stworzyć divy z plusami i minusami i
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kbin update (tag do czarnolistowania)

https://karab.in/

Szybki update

-
Ernest_ - #kbin update (tag do czarnolistowania)

https://karab.in/

Szybki update

-...

źródło: karabin

Pobierz

Co jest dla ciebie bardziej istotne w przypadku agregatora?

  • Wyszukiwarka z możliwością filtrowania 50.0% (6)
  • Dopracowany wygląd z możliwością personalizacji 25.0% (3)
  • Aplikacja mobilna 25.0% (3)
  • Niskie wymagania serwera i koszty utrzymania 0% (0)
  • Inne / w komentarzu... 0% (0)

Oddanych głosów: 12

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wstrzykuję kod wtyczką do apki vue i chciałbym obserwować wszystkie zmiany. Czy istnieje jakiś bardziej wydajny sposób niż zrobienie tego przez 'new MutationObserver'?

const observer = new MutationObserver((mutations) => {
mutations.forEach((mutation) => {
if (mutation.type === "childList") {
const mainNav = document.querySelector(".header nav");
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 39
Zalajkuj ten wpis, jeśli chcesz być wołany do kolejnych wpisów, aleee... nie gwarantuję, że Cię zawołam, bo nowy Wykop jest na tyle zepsuty, że nie pokazuje mi kto zalajkował moje komentarze na mirko ()

imlmpe - Zalajkuj ten wpis, jeśli chcesz być wołany do kolejnych wpisów, aleee... nie...

źródło: wołaj

Pobierz
  • Odpowiedz
@imlmpe
Też nie działa. Gówniany ten nowy wykop. Aż tak mnie to nie bolało do tej pory ale teraz dotknęło mnie osobiście i uważam że jest gówniany.
  • Odpowiedz
jest jakaś możliwość odzyskania konta google po utraceniu urządzenia ? znam login/haslo ale ten zjeb mnie prosi zebym sie zalogował z telefonu który zgubiłem - i nie ma innej mozliwosci, pomocniczy email tez nic nie dał - poszedł na niego alert, zaznaczyłęm że urzadzenie jest moje i dalej prosi o to samo - czyli zalogowanie sie z telefonu któego nie mam... jest na to jakas rada ? dodam że opcja dodatkowe odzyskiwanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mireczki, potrzebuje takie cuś zrobic - dodac na karcie produktu przycisk - np. w opisie, może być jpg z hiperłączem (ale wiadomo najlepiej czarny przycisk, ktory zmieni sie na biały z czarna ramka jak sie najedzie kursorem - taki mam "DODAJ DO KOSZYKA") , ktory jak sie go kliknie to doda do koszyka produkt. w tym przypadku nadruk (dodam go w katalog -> produkty). czyli dodaj do koszyka normalnie zostaje na karcie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@presburger: tak to nie potrafię, wydaje mi się, że takie coś to już tylko z jakimś kodem javascript trzeba zrobić. Zrobię rekonesans, podpytam kogo trzeba i może coś się uda ogarnąć. Sam bym chętnie skorzystał z takiego dodawania do koszyka hehe :D
  • Odpowiedz