Klient zażyczył sobie dodać "specjalne zabezpieczenia" do panelu administracyjnego. Czy mogę stworzyć historię wpisanych niepoprawnych haseł do logowania? Zaznaczam, że nikt niepowołany nie powinien mieć dostępu nawet do linka do panelu, a byłoby to dość proste rozwiązanie na wykrycie anomalii. Do tego rzecz jasna info typu ip, lokalizacja, przeglądarka, system.
Czy jest to zgodne z prawem?
#webdev #prawo #programowanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy mogę stworzyć historię wpisanych niepoprawnych haseł do logowania?


@Jurix: A z jakiej racji klient nie mógłby mieć dostępu do takiego wykazu? Nie sądzę by istniały jakieś przeciwwskazania prawne.
  • Odpowiedz
@Jurix: To zmień link do logowania, a pod starym adresem daj formularz który będzie udawał logowanie, a w rzeczywistości zbierze dane, login, godzinę i IP. :)
  • Odpowiedz
@asus1234: nie da rady manipulować kolorem SVG jeżeli są zamieszczone poprzez atrybut IMG albo przez CSS. Taka możliwość istnieje jeżeli kod SVG jest zamieszczony bezpośrednio w kodzie.
  • Odpowiedz
Jak usunac eventlistnera z funkcja strzalkowa?
Otoz mam sobie taka funkcje, ale to nie dziala

el.addEventListener('click', ()=>show(el))

const show = () =>{
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TomekABC123: BTW, uważaj na variable hoisting - przez const show = ... tworzysz funkcję w postaci function expression. Sama deklaracja zmiennej show będzie przeniesiona na początek scope'a, ale przypisanie jej wartości (funkcji) już nie, dopiero w miejscu, gdzie to robisz. Więc jak spróbujesz jej użyć wcześniej to będzie zonk.
  • Odpowiedz
Mam stronę sekcyjną, czyli klikając na kategorie w nav barze "przescrollowuje" mnie do odpowiedniej sekcji. I w takim przypadku mam podświetlenie (hover) tej sekcji w nav barze na dany kolor. Czy da się zrobić tak, że scrolluję sam przez stronę i za każdym razem jak jestem na innej sekcji to ta sekcja podświetla się na nav barze?
#webdev #css #html #html5
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ippawel: dam Ci 2 sposoby

1. sprawdzasz czy dana sekcja (klasa w divie) jest w viewport i jezeli tak to nadajesz elementowi w navbarze odpowiednia klase od poswietlenia
2. aktualizujesz url cos w stylu mojastrona.com/about mojastrona.com/contact albo mojastrona.com/#contact uzywajac browser history ip i na tej zasadzie aktualizujesz klase w navbarze
  • Odpowiedz
Nowa wersja Chrome nie pokazuje początkowego www. w adresach stron internetowych. Może w ten sposób wreszcie uda się przekonać różnych "specjalistów od marketingu", że brak www. nie jest problemem i że stwierdzenia takie jak "bez www. na początku nie wiadomo, że coś.pl jest adresem strony internetowej" są absurdalne.

#webdev #internet #chrome
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedy w ofercie pracy jest "Frontend Developer", a ja jestem Junior Frontend Developerem z rocznym doświadczeniem (czyli jeszcze nie regularem) to w podtytule CV pisać nazwę stanowiska na które aplikuję, czy nazwę mojego aktualnego poziomu?

Jan Kowalski
Frontend Developer/Junior Frontend Developer (?)

#webdev #frontend #programowanie #rekrutacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy są na wykopie specjaliści od #symfony #symfony3 ?
Mam apkę w legacy code, którą refaktoruję na coś znośnego. Jest już router, wprowadziłem też kontener DI, pobieram z niego serwisy w kontrolerze (przed wywołaniem kontrolera wstrzykuję kontener do kontrolera). Mogę sobie też pobierać parametry w kontrolerach i przekazywać je do serwisów.
Mam jednak pewien problem:
Otóż nie mogę sobie wstrzyknąć serwisu do kontrolera jako argument metody. Jak próbuję to zrobić to
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mariecziek: Jeśli masz komponenty symfony/debug i symfony/console to zadziała :) Ale ok, rozumiem.

Ten kod który masz teoretycznie powinien działać po przeniesieniu zależności do kontrolera, ale widać coś jeszcze jest nie tak. Winy szukałbym w services.yml. Może zła ścieżka? Sprawdź też może czy inne serwisy, nie będące kontrolerami działają - utwórz jakiś, który miałby korzystać z tego FacebookService i sprawdź czy jest poprawnie inicjalizowany. Jeśli zadziała, to wina może leżeć
  • Odpowiedz
Mam katalog , w którym są pliki/katalogi działającej strony, taki magazyn informacyjny, bez "wodotrysków", w html5, do przejrzenia strona po stronie. Czy jest jakieś narzędzie, którym mogę stworzyć plik wykonywalny, który umożliwi "uruchomienie" treści w trybie offline?
Wiem, że można uruchomić serwer webowy i będzie działać, ale chcę uzyskać taki efekt, że będę miał taki plik .exe na przykład na penie i będzie można go uruchomić i zobaczyć na każdym komputerze.

#
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@kAdi mniej więcej obczailem : rozmiar się wyświetla jak wysyłasz gifa z dysku, za to webm ani MP4 w ogóle nie przyjmuje (nawet linkiem)
  • Odpowiedz
A już w ogóle doładowywanie stronki na górze np. jeszcze 2-3 sekundy po wejściu to jest jakiś wyższy poziom patologii...


@HonyszkeKojok: Jeżeli na stronie jest reklama o nieznanej wysokości (z zewnętrznego rotatora zawierającego różne rozmiary, np. 750x100 i 728x90), można albo zrobić document.write czyli spowolnić ładowanie wszystkiego innego żeby nie było widoczne pierwsze, albo ładować asynchronicznie przez co wystąpi efekt który opisujesz.
  • Odpowiedz
Tworzę sobie dodatek do chroma, który do działania wymaga połączenia z wykopowym kontem. Wszystko odbywa się przy pomocy iframe i stanąłem przed ścianą - jaki jest najlepszy sposób na przekazanie z iframe do dodatku wygenerowanego przez serwer tokena (na podstawie loginu i tokena z wykopu serwer generuje nowy token do użytku przez chromowe rozszerzenie). Generowanie inputa/elementu html z tokenem, i czytanie jego zawartości za pomocą JS wydaje się najprostsze, ale może istnieją
AlvarezCasarez - Tworzę sobie dodatek do chroma, który do działania wymaga połączenia...

źródło: comment_ZYI8hIUXvz597dS7eZq2g8ycXi8XHQdZ.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Deykun: Dla Kindlowych świrów: Jedna książka jest tylko w pdf, pozostałe w pdf i epub, ale Calibre elegancko wszystkie przekonwertowało do Mobi (z okładkami, itd.).
  • Odpowiedz