strona galerii sky tower to niezle lata 2000
jeszcze jakieś dziwne reklamy się otwierają i chińskie znaczki wyskakują


#wroclaw #webdev
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kidzior: o ch..
ja tylko próbowałem ją odpalić na telefonie, żeby sprawdzić co tam za sklepy są

ale firma niezły rak a to pewnie jakiś kolega kolegi i posmarowali za to grube hajsy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Może i nowy edytor #wordpress jest dobry dla całkiem nowych stron, ale dla już istniejących to koszmar. Wszystko mi się rozjechało po próbie edycji
#webdev #webdesign
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakieś kutafony wbiły mi się na stronę #wordpress fundacji o której na śmierć zapomniałem i zainstalowali tam jakieś skrypty przez co serwis dostał blokadę na #home.
Jak na razie na wszelki wypadek skanuję komputer, ale trzeba będzie znaleźć przyczynę.
Było coś ostatnio głośno o jakimś większym exploicie? Jak tego szukać?
#pytanie #webdev #php
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@denerwujesie pliki z wirusami na dysku pojawia się wyzerowane, ale w antywirze powinna się pojawić lista plików w kwarantannie. Jeszcze wcześniej radziłbym wykonać kopie i napisać plikami czystego corowego wordpressa - będziesz miał mniej sprawdzania i ewentualnej naprawy
  • Odpowiedz
Witajcie Stack Overflowowcy. Potrzebuję przykładu czegoś co nie wiem jak do końca się nazywa.

Chodzi o to, że jest w tle grafika (która się dopasowuje do ekranu, ale nie tyle skaluje co ucina), na tym jest tekst (np. na środku, ale fajnie jeśli można to łatwo regulować)

Trochę jak pełnoekranowy carousel, ale bez innych grafik.
Najlepiej by wykorzystywał biblioteki Bootstrap 4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@galaktykakurvix: Na kompie działa, na telefonach niezbyt
@enslavedeagle: Chyba koleda na jsfiddle ma to i nie działa za dobrze :/

O co chodzi, bo może źle wyjaśniam xd

Jak wejdziecie na tinder.com (na przykład) to macie te same obrazki na kompa, co na telefon. Przy czym na telefonie jakoś to działa tak, że wyświetla ich środek, a boki ucina, a na kompie wyświetlają się w pełnej okazałości. I
  • Odpowiedz
niby tak ale mają

Kebab

wiec ciekawi mnie czy to ma wpływ na pozycjonowanie


@LubieKiedy: Ma. Takimi exactami z zewnątrz linkować np z zaplecz się trochę cykam ale w wewnętrznym bezpiecznie i skutecznie działa.
  • Odpowiedz
@LubieKiedy: W title dawałem nazwę lokalizacji. Ale nawet nie wiesz ile się k..a namęczyliśmy, żeby przekonać klienta do seowego nazywania lokalizacji typu "kebab warszawa złote tarasy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo przy sieciówkach itp to na frazę np "kebab" masz 10% ruchu - 90% idzie z fraz wydawało się pobocznych i okołobrandowych związanych z nazwą lokalu czy budynkiem/dzielnią gdzie się znajduje.

Edit:
przeczytałem xD
W tagu
  • Odpowiedz
Przenosiłem domenę i hosting na ovh, na hostingu jest tylko poczta, skopiowało mi wszystkie wiadomości, mogę wysłać wiadomość lecz jak wysyłam na swojego e-mail maila z innej skrzynki wyskakuje mi informacja, że nie ma takiego maila. Gdzie może być problem ? Stara skrzynka wykasowana na starym hostingu. DNS ustawione na te z ovh #informatyka #webdev
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AmokK: Zależy, np. mając DNSy w Cloudflare z domyślnym TTL to trwa kilka minut. Jeżeli korzystałeś z DNSów hostingu/dostawcy domeny to zazwyczaj od kilkudziesięciu minut do kilku, rzadziej kilkunastu godzin.
  • Odpowiedz
#webdev #wordpress
Czy istnieje wtyczka usuwająca meta wpisów (autor, data dodania, kategoria itd), ale w sposób inny niż przez dodanie w CSS display: none? Chodzi mi o rzeczywiste usunięcie tych danych z kodu.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w Notepad++ da się mieć jakiś schowek czy coś w tym stylu lub przypiąć sobie kartę tak aby nie dało jej się zamknąć?
Chciałbym mieć łatwy i szybki dostęp do paru kawałków kodu.
#programowanie #informatyka #webdev
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drogie mirki, potrzebuję pomocy z google custom search. W parametrze zapytania
[http://cse.google.com/cse?q=wypok.pl&cx=xxxxxxxxxxxxxxxx:aaaaaaaaaaaa&dateRestrict=m1#gsc.tab=0&gsc.q=wypok.pl&gsc.page=1](http://cse.google.com/cse?q=wypok.pl&cx=xxxxxxxxxxxxxxxx:aaaaaaaaaaaa&dateRestrict=m1#gsc.tab=0&gsc.q=wypok.pl&gsc.page=1)
w parametrze dateRestrict podaje wartość m1. Jednak GCS zwraca mi wyniki nawet z 2015 roku. Jak sobie z tym poradzić? Czy ja coś źle robię? Opis GCS
#programowanie #naukaprogramowania #webdev #informatyka #google
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CeZiK_: kurde coś mnie zaraz strzeli normalnie XD
chcesz mi może pokazać zapytanie, które będzie zwracało wyniki tylko z tego roku? Od stycznia w sensie XD
cse.google.com/cse?q=wykop&cx=xxxxxxxxxxxx:aaaaaaaaa&gsc.page=1&sort=date:r:20190101::#gsc.tab=0&gsc.q=wykop&gsc.page=1 nie działa
  • Odpowiedz
@KornixPL: nikt ci nie zrobi ryczałtu, nikt ci nie pozwoli nie płacić zusu, licz wszystko w najgorszej możliwej opcji, włącznie z niekorzystnymi interpretacjami US. Szczerze - freelance jest nieopłacalny jeżeli już teraz nie robisz lewizn/umów na kilka tys. miesięcznie - bo z minimum 4-5k przychodu musisz mieć, żeby to miało jakikolwiek sens.
  • Odpowiedz
@KornixPL: Od niecałego roku prowadzę DG jako freelancer. Zusu płaciłem 370 (ulga na start), teraz 2 lata preferencyjnego, niecałe 600 zł. Od zusu nie uciekniesz, nie ma jak. Podatek masz ogólny albo liniowy, nie ma ryczałtu dla freelancerów. Liniowy opłaca się powyżej 95 tysięcy dochodu. Dochód czyli to co zarobisz, minus to co wydasz. W koszty firmowe możesz wrzucić np. komputer czy samochód, kwestia kreatywności i dobrych argumentów. Jeżeli obecnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#it #webdev zalety i wady https na stronie web 1.0 (tj tylko do czytania)
Zalety to delikatnie mniejszy load i to że serwery proxy sieci lokalnych mogą cachowac i to jest już coś o co można się bić chyba.

No ale zapytam tych co się może lepiej znają
#linux
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jestem w trakcie nauki javascript, css mam już dość dobrze ogarnięty, znalazłem kurs scss, często widzę że coś na codepen jest pisane za pomocą preprocessorów a ja nic z tego nie kumam, warto wydać trochę kasy i się podszkolić? często będę tego potem używał? A może ktoś poleci jakiś darmowy kurs scss?
#programowanie #webdev #javascript #css
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lapovsky: generalnie pisanie w czystym cssie to jest troche sado-maso ale z drugiej strony wydawanie kasy na kurs sassa to tez mądre nie jest (jak sie zna cssa i troche programowania to sass to jest lekka oczywistość)
  • Odpowiedz
Zakładając że mam statyczną stronę na której jest Analytics i Disqus (które automatycznie się wczytują), to muszę umieszczać klauzulę o ciasteczkach/rodo? Co mam tam wpisać?
#webdev
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@leniuchowanie: Czytają. Niestety u mnie na stronie z 35k UU miesięcznie około 200 osób przeklikuje się i czyta (wg Analyticsa). Inna sprawa, że za uchybienia w treści tam przygotowanej nie grozi kara finansowa.
  • Odpowiedz
@Marcinowy: Wydajesz temu komuś tylko auth info i sprawa z głowy - jeśli on ma status firmy to z automatu będą zaciągnięte jego dane przypisane do konta. Nie ma co kombinować z cesją całego konta jesli sprawa dotyczy jednej domeny.
BTW Aftermarket ma grube narzędzia i sporo naprawde fajnych rozwiązań, prawdę mówiąc możesz sprzedać domene już przez serwis, nawet można tak pozostać kompletnie anonimową stroną operacji :D
  • Odpowiedz
@Pyriu: Z bezpieczeństwem nie będzie problemu jeśli będziesz trzymał plik ze zmiennymi z loginem i hasłem poza katalogiem publicznym (np. w publicznym index.php dasz require_once dirname(__DIR__) . '/app_config.php';
Szanuj też logikę trochę - nieudane logowanie wystarczy else.
Pamiętaj też że dopisanie nagłówka jeszcze nie robi przekierowania tylko ciągnie program dalej i doda do odpowiedzi wszystko co poszło na output - można wychodzić zaraz po nagłówku przez exit; (wtedy nawet
  • Odpowiedz