Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 5
- 5
@kidzior: o ch..
ja tylko próbowałem ją odpalić na telefonie, żeby sprawdzić co tam za sklepy są
ale firma niezły rak a to pewnie jakiś kolega kolegi i posmarowali za to grube hajsy
ja tylko próbowałem ją odpalić na telefonie, żeby sprawdzić co tam za sklepy są
ale firma niezły rak a to pewnie jakiś kolega kolegi i posmarowali za to grube hajsy
Jakieś kutafony wbiły mi się na stronę #wordpress fundacji o której na śmierć zapomniałem i zainstalowali tam jakieś skrypty przez co serwis dostał blokadę na #home.
Jak na razie na wszelki wypadek skanuję komputer, ale trzeba będzie znaleźć przyczynę.
Było coś ostatnio głośno o jakimś większym exploicie? Jak tego szukać?
#pytanie #webdev #php
Jak na razie na wszelki wypadek skanuję komputer, ale trzeba będzie znaleźć przyczynę.
Było coś ostatnio głośno o jakimś większym exploicie? Jak tego szukać?
#pytanie #webdev #php
@denerwujesie pliki z wirusami na dysku pojawia się wyzerowane, ale w antywirze powinna się pojawić lista plików w kwarantannie. Jeszcze wcześniej radziłbym wykonać kopie i napisać plikami czystego corowego wordpressa - będziesz miał mniej sprawdzania i ewentualnej naprawy
Polecam: AI-BOLIT - szybko i skutecznie przeskanuje pliki i wypluje ladny raport
- 0
Witajcie Stack Overflowowcy. Potrzebuję przykładu czegoś co nie wiem jak do końca się nazywa.
Chodzi o to, że jest w tle grafika (która się dopasowuje do ekranu, ale nie tyle skaluje co ucina), na tym jest tekst (np. na środku, ale fajnie jeśli można to łatwo regulować)
Trochę jak pełnoekranowy carousel, ale bez innych grafik.
Najlepiej by wykorzystywał biblioteki Bootstrap 4
Chodzi o to, że jest w tle grafika (która się dopasowuje do ekranu, ale nie tyle skaluje co ucina), na tym jest tekst (np. na środku, ale fajnie jeśli można to łatwo regulować)
Trochę jak pełnoekranowy carousel, ale bez innych grafik.
Najlepiej by wykorzystywał biblioteki Bootstrap 4
- 0
@galaktykakurvix: Na kompie działa, na telefonach niezbyt
@enslavedeagle: Chyba koleda na jsfiddle ma to i nie działa za dobrze :/
O co chodzi, bo może źle wyjaśniam xd
Jak wejdziecie na tinder.com (na przykład) to macie te same obrazki na kompa, co na telefon. Przy czym na telefonie jakoś to działa tak, że wyświetla ich środek, a boki ucina, a na kompie wyświetlają się w pełnej okazałości. I
@enslavedeagle: Chyba koleda na jsfiddle ma to i nie działa za dobrze :/
O co chodzi, bo może źle wyjaśniam xd
Jak wejdziecie na tinder.com (na przykład) to macie te same obrazki na kompa, co na telefon. Przy czym na telefonie jakoś to działa tak, że wyświetla ich środek, a boki ucina, a na kompie wyświetlają się w pełnej okazałości. I
takie linki w stopce https://www.skubacz.pl/ w ogóle im coś dają? tak się robiło seo chyba 10 lat temu czy się myle?
#pozycjonowanie #seo #webdev
#pozycjonowanie #seo #webdev
źródło: comment_VBkBCEtlYHIMCE38vmqmi3GMiUm1QnVI.jpg
Pobierz- 1
niby tak ale mają
Kebab
wiec ciekawi mnie czy to ma wpływ na pozycjonowanie
@LubieKiedy: Ma. Takimi exactami z zewnątrz linkować np z zaplecz się trochę cykam ale w wewnętrznym bezpiecznie i skutecznie działa.
- 1
@LubieKiedy: W title dawałem nazwę lokalizacji. Ale nawet nie wiesz ile się k..a namęczyliśmy, żeby przekonać klienta do seowego nazywania lokalizacji typu "kebab warszawa złote tarasy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo przy sieciówkach itp to na frazę np "kebab" masz 10% ruchu - 90% idzie z fraz wydawało się pobocznych i okołobrandowych związanych z nazwą lokalu czy budynkiem/dzielnią gdzie się znajduje.
Edit:
przeczytałem xD
W tagu
Bo przy sieciówkach itp to na frazę np "kebab" masz 10% ruchu - 90% idzie z fraz wydawało się pobocznych i okołobrandowych związanych z nazwą lokalu czy budynkiem/dzielnią gdzie się znajduje.
Edit:
przeczytałem xD
W tagu
- 1
Przenosiłem domenę i hosting na ovh, na hostingu jest tylko poczta, skopiowało mi wszystkie wiadomości, mogę wysłać wiadomość lecz jak wysyłam na swojego e-mail maila z innej skrzynki wyskakuje mi informacja, że nie ma takiego maila. Gdzie może być problem ? Stara skrzynka wykasowana na starym hostingu. DNS ustawione na te z ovh #informatyka #webdev
- 1
@resuf: nie wiem, ale istnieje jeszcze metaamfetamina, metadon, metanabol itp. więc nie zawracaj sobie głowy meta wpisami bo są ciekawsze rzeczy
- 1
@resuf: to nie wiem jak Ty szukasz jak 1 wynik to wtyczka, a po minucie jest kod PHP...
https://wpsites.net/wordpress-themes/2-ways-to-remove-post-meta-post-info-links/
https://wpsites.net/wordpress-themes/2-ways-to-remove-post-meta-post-info-links/
- 2
Czy w Notepad++ da się mieć jakiś schowek czy coś w tym stylu lub przypiąć sobie kartę tak aby nie dało jej się zamknąć?
Chciałbym mieć łatwy i szybki dostęp do paru kawałków kodu.
#programowanie #informatyka #webdev
Chciałbym mieć łatwy i szybki dostęp do paru kawałków kodu.
#programowanie #informatyka #webdev
42
Organizujemy największy bezpłatny kurs programowania webowego we Wrocławiu!

CodersCamp to darmowy, 3-miesięczny kurs programowania webowego we Wrocławiu. Zapisy trwają do 6 lutego! Plan nauczania ➡️ www.coderscamp.pl Kurs rozpoczyna się 18 lutego i trwa do 16 maja. Kierowany jest do osób, które chcą rozwinąć umiejętność programowania i stworzyć swoje portfolio projektowe
z- 32
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Ja używam SourceTree bardzo ułatwia sprawę komunikacji z githubem albo bitbucket :))
- 1
- 1
Drogie mirki, potrzebuję pomocy z google custom search. W parametrze zapytania
w parametrze dateRestrict podaje wartość m1. Jednak GCS zwraca mi wyniki nawet z 2015 roku. Jak sobie z tym poradzić? Czy ja coś źle robię? Opis GCS
#programowanie #naukaprogramowania #webdev #informatyka #google
[http://cse.google.com/cse?q=wypok.pl&cx=xxxxxxxxxxxxxxxx:aaaaaaaaaaaa&dateRestrict=m1#gsc.tab=0&gsc.q=wypok.pl&gsc.page=1](http://cse.google.com/cse?q=wypok.pl&cx=xxxxxxxxxxxxxxxx:aaaaaaaaaaaa&dateRestrict=m1#gsc.tab=0&gsc.q=wypok.pl&gsc.page=1) w parametrze dateRestrict podaje wartość m1. Jednak GCS zwraca mi wyniki nawet z 2015 roku. Jak sobie z tym poradzić? Czy ja coś źle robię? Opis GCS
#programowanie #naukaprogramowania #webdev #informatyka #google
- 0
- 0
Mireczki na #freelance. Jaką wybraliście formę opodatkowania i dlaczego? Planuję przejść w 100 na tą formę (samo)zatrudnienia, ale jest kilka kwestii, które mnie nurtują.
#podatki #webdev #programowanie #dzialalnoscgospodarcza
#podatki #webdev #programowanie #dzialalnoscgospodarcza
@KornixPL: nikt ci nie zrobi ryczałtu, nikt ci nie pozwoli nie płacić zusu, licz wszystko w najgorszej możliwej opcji, włącznie z niekorzystnymi interpretacjami US. Szczerze - freelance jest nieopłacalny jeżeli już teraz nie robisz lewizn/umów na kilka tys. miesięcznie - bo z minimum 4-5k przychodu musisz mieć, żeby to miało jakikolwiek sens.
- 1
@KornixPL: Od niecałego roku prowadzę DG jako freelancer. Zusu płaciłem 370 (ulga na start), teraz 2 lata preferencyjnego, niecałe 600 zł. Od zusu nie uciekniesz, nie ma jak. Podatek masz ogólny albo liniowy, nie ma ryczałtu dla freelancerów. Liniowy opłaca się powyżej 95 tysięcy dochodu. Dochód czyli to co zarobisz, minus to co wydasz. W koszty firmowe możesz wrzucić np. komputer czy samochód, kwestia kreatywności i dobrych argumentów. Jeżeli obecnie
- 13
Siema! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nieustannie ciężko pracujemy nad pierwszym wydaniem JarJobs.com, wypatrujcie startu!
▶️ Backend
1 ) Kiedy używać statycznych klas i metod? http://bit.ly/2MSwDxO
2 ) Przetwarzanie
Nieustannie ciężko pracujemy nad pierwszym wydaniem JarJobs.com, wypatrujcie startu!
▶️ Backend
1 ) Kiedy używać statycznych klas i metod? http://bit.ly/2MSwDxO
2 ) Przetwarzanie
- 1
Mirki jestem w trakcie nauki javascript, css mam już dość dobrze ogarnięty, znalazłem kurs scss, często widzę że coś na codepen jest pisane za pomocą preprocessorów a ja nic z tego nie kumam, warto wydać trochę kasy i się podszkolić? często będę tego potem używał? A może ktoś poleci jakiś darmowy kurs scss?
#programowanie #webdev #javascript #css
#programowanie #webdev #javascript #css
- 6
@lapovsky: generalnie pisanie w czystym cssie to jest troche sado-maso ale z drugiej strony wydawanie kasy na kurs sassa to tez mądre nie jest (jak sie zna cssa i troche programowania to sass to jest lekka oczywistość)
@lapovsky: Przeczytaj dokumentacje w pół godziny się sasa nauczysz. Tam naprawdę nie ma nic skompilowanego.
Zakładając że mam statyczną stronę na której jest Analytics i Disqus (które automatycznie się wczytują), to muszę umieszczać klauzulę o ciasteczkach/rodo? Co mam tam wpisać?
#webdev
#webdev
Szukam gotowego teksty polityki prywatności na bloga o jedzeniu. Ktoś, coś? Już tyle ich przeczytałem, że nie wiem co musi być a co może.
#wordpress #blog #gotujzwykopem #gotowanie #webdev
#wordpress #blog #gotujzwykopem #gotowanie #webdev
@boloney: nikt tego nie czyta
- 3
@leniuchowanie: Czytają. Niestety u mnie na stronie z 35k UU miesięcznie około 200 osób przeklikuje się i czyta (wg Analyticsa). Inna sprawa, że za uchybienia w treści tam przygotowanej nie grozi kara finansowa.
@Marcinowy: A konieczna jest cesja całego konta? Nie wystarczy wydanie kodu auth info? Powinien być do wyciągnięcia od razu
@Marcinowy: Wydajesz temu komuś tylko auth info i sprawa z głowy - jeśli on ma status firmy to z automatu będą zaciągnięte jego dane przypisane do konta. Nie ma co kombinować z cesją całego konta jesli sprawa dotyczy jednej domeny.
BTW Aftermarket ma grube narzędzia i sporo naprawde fajnych rozwiązań, prawdę mówiąc możesz sprzedać domene już przez serwis, nawet można tak pozostać kompletnie anonimową stroną operacji :D
BTW Aftermarket ma grube narzędzia i sporo naprawde fajnych rozwiązań, prawdę mówiąc możesz sprzedać domene już przez serwis, nawet można tak pozostać kompletnie anonimową stroną operacji :D
Jak bardzo takie coś, zakładając inne hasło niż "haslo" ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest niebezpieczne, i łatwe do złamania?
(Nie jestem webem, hobbystycznie sobie coś tam robię z tym i tyle)
https://pastebin.com/T0midDKy
#php #webdev
(Nie jestem webem, hobbystycznie sobie coś tam robię z tym i tyle)
https://pastebin.com/T0midDKy
#php #webdev
- 1
@Pyriu: Z bezpieczeństwem nie będzie problemu jeśli będziesz trzymał plik ze zmiennymi z loginem i hasłem poza katalogiem publicznym (np. w publicznym index.php dasz
Szanuj też logikę trochę - nieudane logowanie wystarczy
Pamiętaj też że dopisanie nagłówka jeszcze nie robi przekierowania tylko ciągnie program dalej i doda do odpowiedzi wszystko co poszło na output - można wychodzić zaraz po nagłówku przez
require_once dirname(__DIR__) . '/app_config.php';Szanuj też logikę trochę - nieudane logowanie wystarczy
else.Pamiętaj też że dopisanie nagłówka jeszcze nie robi przekierowania tylko ciągnie program dalej i doda do odpowiedzi wszystko co poszło na output - można wychodzić zaraz po nagłówku przez
exit; (wtedy nawet- 1
@Pyriu: Jak najbardziej - to co masz wyżej linkowane.































https://bulldogjob.pl/articles/1036-how-to-improve-web-development-process
#programowanie #technologia #webdev
źródło: comment_lT8oPes5lwJZaR0uvlKR8eU0aCZl7bCw.jpg
Pobierz