Od kilku lat pracuje jako programista ale nie mam już takiej zajawki tym jak kiedyś. Myślę ostatnio nad przejściem na QA ale nie mam jako takiej otwartej ścieżki takiego transferu w firmie, więc będę musiał pójść na rozmowę rekrutacyjną jak człowiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
i tutaj mam 2 pytania, czego muszę się nauczyć żeby zostać takim testerem automatyzującym? Oczywiście w ofertach jest min 2 lata doświadczenia. Ktoś
i tutaj mam 2 pytania, czego muszę się nauczyć żeby zostać takim testerem automatyzującym? Oczywiście w ofertach jest min 2 lata doświadczenia. Ktoś


































(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Wszystko z ISTQB co ma sens (czyli obeszło się bez skryby w przeglądzie formalnym ;)).
Bazy danych / API - całe podstawy + takie trochę podchwytliwe pytania w stylu "jakie metody http nie przekazują body".
Były też pytania z metod selenium czy podstaw kodzenia, które według mnie były dość trudne dla kogoś, kto nie automatyzuje (w czasie rozmowy na pozycję testera manualnego).
Pamiętam też kilka rozmów, które według mnie