@oruniak: Hej jestem mamą, córeczka ma już 2 lata, wcześniej byłam fryzjerką i chcę wrócić do pracy, ale się przebranżowić na testowanie oprogtamowania, myślę że mam predyspozycje. Gdzie zrobić ten certyfikat ISTQB? Polecacie jakieś kursy, na razie poczytałam w internecie o SQL ale to jakieś głupie i nudne. Czy znacie jakąś firmę w Warszawie gdzie zatrudniają bez znajomości angielskiego?
  • Odpowiedz
Cześć! Dzisiaj środa - więc zapraszamy na najnowsze #nofluffoffers wszystkich zainteresowanych tworzeniem apek mobilnych, testerów i DevOpsów :)

`

**MOBILE/EMBEDDED JOBS**

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Postanowiłem ogarnąć swoje robaczywe życie i zacząć samokształcić się w kierunku testowania oprogramowania. Wiem, że nie będzie łatwo. Wiem, że kandydatów jak mrówków, a rynek jest już nasycony. Ale co mi tam, spróbuję. Jeśli się nie uda z zatrudnieniem, przynajmniej zdobędę jakąś wiedzę.

Z racji tego, iż najlepiej zacząć od teorii, kupiłem sobie parę książek. Jednak nie samą teorią człowiek żyje, więc tutaj pojawia się pytanko: jak najlepiej zacząć praktykować testowanie? Polecacie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam pytanie co do Mockito. Powiedzmy, że mam taki prosty serwis (dla przykładu): https://pastebin.com/SBEsXBig

Da radę tak zrobić, aby poprzez mockito podmienić to co zwraca getTestValue() oraz to co zwraca getAnotherTestValue() a następnie wywołać calculateAnswer() tak, żeby ta metoda użyła wewnątrz tych dwóch podmienionych metod zamiast oryginalnych, a resztę kodu wykonała jak zwykle?

Próbowałem kombinować z Mockito.spy ale wołanie realMethod wywołuje metodę w całkowicie oryginalnej wersji.

Powinienem
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Waffenek: w takim razie po co jest ten cały 'spy', skoro z tego co czytam to jest jakieś zło straszliwe?

@Kuriozal: @fegwegw: udało mi się to uprościć i w chwili obecnej zmieniam tylko repozytoria. Parę razy przeskoczyłem debuggerem przez ścieżkę wykonania i znalazłem sposób na lekką refaktoryzację. Teraz nie używam 'spy' tylko oryginalnego serwisu, który jak już pisałem ma wstrzyknięte dwa zmockowane repozytoria.

Dzięki wszystkim za
  • Odpowiedz
#testowanieoprogramowania #wroclaw #pracbaza #ofertapracy (albo bardziej projektu)

Wrzucam jeszcze raz, bo kilka osób sie wycofało w ostatniej chwili :P
Tldr: 25$ za skasowanie biletu przez apke, mając karte visa/mastercard w google pay, we wrocławiu

Słyszeliście już może o głośnej akcji z kasownikami we
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sprytnyLisekSzemek: Nie marnuj czasu na tego typu pierdoły.
Zamiast tego codziennie napisz kilka kwerend i insertów w SQLu, poczytaj o podstawach sieci i o tym jak działa internet. No i programowanie też nie zaszkodzi, bo jednak automaty wymagają kontaktu z kodem, a czasem jako tester w SCRUMie też ci jakieś drobne fixy mogą wpaść jako task.
  • Odpowiedz
Pracujesz u Januszow informatyki xD
Nieważne tester czy jakikolwiek inny zawód, jakbym zobaczyła, że w mojej firmie zatrudniają ludzi po znajomości, to uciekalabym gdzie pieprz rosnie
  • Odpowiedz
Mirki ile powinien zarabiać tester manualny z rocznym doświadczeniem testerkim (2 lata w branży IT ogółem), po dwóch projektach (w jednym QA w całości prowadzone przeze mnie). Studia kierunkowe (magisterka w toku), ISTQB, podstawy selenium (jestem w stanie napisać proste asserty + ciąglę uczę się POM/ C# , codziennie. SQL (pisałem procedury w poprzedniej pracy, potrafię sobie wyjąć z bazy to co potrzebne), JIRA/ Confluence / TestRail / SoapUI/ Postman. Angielski C1
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@In_thrust_we_trust: O kurczę ale zrobiłeś mi teraz melancholię po tylu latach od tego wpisu ʕʔ Jeżeli chodzi o moją karierę to dalej zostałem w tej firmie, jestem aktualnie test leadem - zarządzam zespołem testerów. Jeżeli chodzi o zarobki osiągnąłem dużo więcej niż pisałem wcześniej - myślę, że na UOP to taki sufit tam gdzie jestem i chcąc mieć więcej muszę zmienić firmę (w końcu by wypadało
  • Odpowiedz
Polecacie jakieś narzędzie do automatyzacji desktopów? Głównie zwykłe windowsowe apki z dużą ilością danych i interakcjami z excelem, ale samo ogarnianie kontrolek też będzie fajne.
#testowanieoprogramowania
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach