Pracuję obecnie jako tester automatyzujący. Zarabiam dobre siano, chciałbym bardziej iść w pracę z ludźmi.
Raczej IT - co byście mogli polecić? Nie scrum master, może jakiś analityk biznesowy, sprzedaż w IT? Jakieś inne ciekawe role? No i żeby hajs dalej się zgadzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracait #it #testowanieoprogramowania #programista15k
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#testowanieoprogramowania #wroclaw #pracbaza

Słyszeliście już może o głośnej akcji z kasownikami we Wrocławiu?

Macie niepowtarzalną okazję przeżyć przygodę pt. "Testy na prodzie"! Przynajmniej tak wynika z opisu projektu który dostałem i o którym proszono mnie napisać gdzie się
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No i dlaczego nie ma flagowców? np. LG G6?


@Marcinowy: nie wiem, pytaj klienta, takie sobie zażyczył telefony - prawdopodobnie to są top urządzenia we wrocławiu. LG G6 raczej nie jest popularne w PL :)
Ja już napisałem że moge pokryć z 80% urządzeń jeśli mi zwrócą za bilety - ale tak z drugiej strony nie wiem czy chce mi sie 8h w dwie strony jechać żeby pare biletów skasować
  • Odpowiedz
Cześć! Dzisiaj zapraszamy na najnowsze #nofluffoffers wszystkich zainteresowanych tworzeniem apek mobilnych, testerów i DevOpsów :)

`

**MOBILE JOBS**

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, potrzebuję pomocy. Posiada ktoś info gdzie mogę znaleźć jakieś sample do plików video które są w tabelce? Próbowałem robić, szukać ale idzie jak krew z nosa. O ile z najpopularniejszymi nie ma problemu o tyle ciężko znaleźć konkretne wariacje ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#kiciochpyta #video #kodeki #testowanieoprogramowania #testowanie
jaqo1989 - Mireczki, potrzebuję pomocy. Posiada ktoś info gdzie mogę znaleźć jakieś s...

źródło: comment_ov0ZgkbsFpFdYTBoJxUw9l1iAOMbPWQV.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@s_kocyk Dwa semestry zajmie Ci coś, co z tego co widzę samemu można ogarnąć w mniej niż dwa miesiące. Takie "podstawy javy i wprowadzenie do automatyzacji" to niestety zdecydowanie zbyt mała wiedza, żeby automatyzowac. No ale niby masz papier.

Jak ktoś Ci to finansuje i testerem automatyzującym chcesz być za rok to ok. Jak pracę chcesz zacząć np. W wakacje to nie.
  • Odpowiedz
Mireczki #testowanieoprogramowania #qa ale nie tylko, widzieliście na githubie przykład projektu, wyrzystującego #java #cucumber i #selenium?

Chcę zacząć robić projekt na swojego gita, ale mam problem z odpowiednim połączeniem wszystkich tych plików, tak żeby nauczyć się dobrych wzorców. Może być też jakiś tutorial, oglądnęłam kilka na yt ale raczej słabo.

Bardzo proszę o wskazanie jakiegoś źródła.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę zacząć robić projekt na swojego gita, ale mam problem z odpowiednim połączeniem wszystkich tych plików, tak żeby nauczyć się dobrych wzorców. Może być też jakiś tutorial, oglądnęłam kilka na yt ale raczej słabo.


@Melisandre
Nie ma jedynego odpowiedniego połączenia, o ile mówisz o strukturze projektu, co projekt to pewnie inaczej to wygląda, na tej stronie jest dobrze ułożona struktura projektu:
https://medium.com/agile-vision/cucumber-bdd-part-2-creating-a-sample-java-project-with-cucumber-testng-and-maven-127a1053c180
  • Odpowiedz
@lolek24: Generalnie to chciałem napisać, że Niemcy podchodzą do tematu porażek inaczej jak my. U nas jest właśnie tak, jak piszesz. Jak coś zepsujesz, to masz przesrane. Dobiją cię. A tu podtrzymali mnie na duchu. Powiedzieli, nie jest ok, ale widzieliśmy że się starałeś.
  • Odpowiedz
Mireczki z tagów #testowanieoprogramowania , #istqb #it

Jakie kursy/ szkolenia (stacjonarne/ certyfikowane) polecilibyście zrobić zaraz po ISTQB? Zastanawiam się o co męczyć moją firmę (sam za to nie będę płacił oczywiście).

A) Po ISTQB Foundation myślałem żeby pójść w stronę technicznego analityka testów (niestety mam małą wiedzę co to tak naprawdę jest ale wydaje mi się, że o wiele lepsze jest to niż "zwykły" analityk, mając już
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kermii: Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, to olej certyfikację. Co do technicznych szkoleń z "niepodstaw", to rynek zweryfikował, że nie są potrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°) A już na serio, to najlepiej zagadać do prowadzących takie podstawowe szkolenia, czy byliby zainteresowani i mają możliwość poprowadzenia szkolenia z czegoś więcej (tylko wtedy trzeba mieć raczej większą grupę zainteresowanych).
  • Odpowiedz
@Kermii:

A. chyba nawet samo ISTQB zaleca, żeby mieć co najmniej 2 lata doświadczenia przed przystąpieniem do TA lub TTA. Zdawałem TA i faktycznie wiedza praktyczna/projektowa przydaje się bardzo.

B. Myślisz o nauce automatów? Naucz się programować.

C. Miałem podobny dylemat - ze szkoleniami dla testerów jest problem, bo głownie oferują podstawy. A podstawy duzo prościej i taniej można sobie ogarnąć we wlasnym zakresie (idealnym przykładem jest np. JMeter i
  • Odpowiedz
Cześć Mirki i Mirabelki. Mam budżet szkoleniowy do wydania ~2,5k PLN, pomyślałem żeby pojechać na jakąś konferencję. Może mi ktoś coś polecić? Za te pieniądze to raczej Polska, chciałbym też coś wynieść zawodowo a nie tylko zwiedzać i chlać. Moje zainteresowania to #python #testowanieoprogramowania #machinelearning
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej! Jak co tydzień, zapraszamy do sprawdzenia nowości wszystkich programistów apek mobilnych, programistów embedded, testerów i DevOpsów :)

`

**MOBILE/EMBEDDED JOBS**

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś coś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oferta pracy na zdalnego testera

Mnie nie wzięli (szukałem czegoś dodatkowego do tego co robie obecnie), ale jak ktoś szuka / chciałby przejść na remote work, myślę że spoko opcja. Z tego co sie orientuje robi tam bardzo fajna ekipa, na pewno sporo można sie
Rabusek - Ktoś coś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oferta pracy na zdalnego testera

Mnie nie wzięli (...

źródło: comment_lEL8AEAjeCMGh2xdf9lOTelF3PYDUn08.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kermii: Sensownym wprowadzeniem na Udemy jest "Selenium WebDriver With Java - Novice To Ninja + Interview". Niestety cierpi na częstą przypadłość kursów na Udemy, czyli trochę za dużo przeciągania.
  • Odpowiedz
Pytanie do programistów Python ??


@IonIrenicus: dlaczego dałeś znaki zapytania na końcu zdania, które nie jest pytaniem?
Serio to aż tak trudne do rozróżnienia, kiedy powinniśmy stawiać znaki zapytania?
  • Odpowiedz
@Kermii: jestem krótko w branży, więc większość prezentacji była dla mnie interesująca. Ale wielu osobom brakowało chyba wystąpień o bardziej technicznym charakterze.

Myślę, że jak na darmową konferencję organizatorzy poradzili sobie całkiem nieźle :) No i Stara Zajezdnia to bardzo klimatyczne miejsce.
  • Odpowiedz
Miraski orientuje się ktoś czy jakaś firma w Krakowie szuka testerów? Obecnie pierwsza praca, trochę poniżej rok expa, ale zastanawiam się nad zmianą bo i kasa słaba i nie ma opcji rozwoju, a to najgorsze, bo kasę bym jeszcze przebolał ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na początku jako manual najlepiej z możliwością kontaktu z automatami w 'wolnych chwilach', bo ostatnio zacząłem po pracy uczyć się javy, bo niestety w
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach