"Religia jest jedną z odmian ucisku duchowego, który wszędzie dławi masy ludowe, przytłoczone wieczną pracą na innych, biedą i osamotnieniem.

Bezsilność klas wyzyskiwanych w walce z wyzyskiwaczami równie nieuchronnie rodzi wiarę w lepsze życie pozagrobowe, jak bezsilność dzikusa w walce z przyrodą rodzi wiarę w bogów, diabły, cuda itp.
Tego, kto przez całe życie pracuje i cierpi nędzę, religia uczy pokory i cierpliwości w życiu ziemskim, pocieszając nadzieją nagrody w niebie. Tych
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Markotny_Marek: każdy ustrój totalitarny tworzy jakąś formę religii. Nazizm był przesiąknięty okultyzmem. Religijność jest wbudowana głęboko w człowieka, więc trzeba ją czymś zastąpić. W Korei Północnej ideologia dżucze też ma pierwiastki religijne. Przecież opisy żałoby po Kim Ir Senie to były hagiograficzne, płaczące gęsi latające wokół pomnika ideologii dżucze, ogólnie jakieś cudowne zjawiska.
  • Odpowiedz
W sumie dawno temu mieszkańcy tej ziemi robili za niewolników wydobywających złoto dla innej bardziej rozwiniętej cywilizacji więc hehe.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#przemyslenia #takaprawda #snieg #swieta
Skoro dopiero zaczął śnieg padać, to może zacznijmy od początku te wszystkie święta, wigilie, sylwestry, mikołajki itd. Taka fajna atmosfera się zrobiła, aż szkoda zmarnować takiej okazji! Ja mam jeszcze troche ryby w zamrażarce, sałatki sie szybko zrobi, zimne ognie też mam, choinki jeszcze nie zdążyłem rozebrać, kolędy sie puści z YT... To co, robimy to? 😇🥶🍾🎁🎄🎇🥰🧸🫂🧑‍🎄

DziecizChoroszczy - #przemyslenia #takaprawda #snieg  #swieta 
Skoro dopiero zaczął ś...

źródło: temp_file8608883784035574123

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Uwazny_Asceta_XD: po co dać na WOŚP, skoro sponsorowanie dziecka-NEET’a jest równoznaczne z zakupem ekspensywnego sprzętu i w rezultacie - ocaleniem życia, życia wolnego od presji społeczeństwa zwróconego ku nieustannemu zwiększaniu produktywności. Oddajmy przodkom nonkonformistycznych jednostek należyty szacunek za inwestowanie w architekturę nowej epoki w dziejach ludzkości - wielkiej ewolucji renesansu. Ich wkład w walkę z dyskryminacją zawodowej niezależności dla lepszego zrozumienia współczesnego pojęcia wolności jest nieoceniony.
  • Odpowiedz
@Solun_Decius: nie ma znaczenia. Znaczenie ma że sponsoring ciągle się ma dobrze nawet w gorszych realiach gospodarczych. Tu nie chodzi o showupa, a o to że debil jeden z drugim jest w stanie przetradowac swoje życie na obczyźnie w zamian za dobra dla swojej dominatorki przez co popyt rośnie, bo nasz bohater zarabia bardzo dobrze, a jego Pani równie dobrze przepi3rdala niszcząc rynek wszystkim jego uczestnikom
  • Odpowiedz
  • 279
@keep_it_real: Nie no nie ma co się oszukiwać, dla gracza "nie ma dziś absolutnie żadnego powodu by być przy linux'ie".
Granie na linuxie może i nie ma zalet, ale za to ma wady.

Nawet steamdeck nie potrafi odpalić masy tytułów
  • Odpowiedz
#skoki

Simmon Amman na 30 miejscu w konkursie pś: brawo Simi, ty już nic nie musisz, rób to co kochasz, skacz jak najdłużej

Stoch/Żyła/Kubacki na 30 miejscu w konkursie pś: wstyd, kończcie już tą karierę!!11!!111!!1

#takaprawda
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wyższe ceny mieszkań to znak, że mieszkaniowy sektor osiągnął status premium. Pomyślcie – czy kiedykolwiek narzekaliście na to, że diamenty są drogie? Oczywiście, że nie! Wzrost cen mieszkań podnosi ich prestiż. Kto chciałby mieszkać w czymś tanim i dostępnym? Tylko frajerzy! Naturalna selekcja – wolny rynek wie, co robi .Nie każdego stać na mieszkanie? To nie problem – to ewolucja w działaniu! Wolny rynek subtelnie wskazuje, kto zasłużył na mieszkanie, a kto
UwaznyAscetaXD - Wyższe ceny mieszkań to znak, że mieszkaniowy sektor osiągnął status...

źródło: z30482330IHG,Mikrokawalerka-o-powierzchni-9-mkw-na-Targowku--W-

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach