Czołem Mircy,

Macie jakiś pomysł co zrobić z gościem, który jeździ starą #honda #civic po #wiejskituning w koło osiedla skutecznie wszystkich irytując? Mam trzyszybowe okna w mieszkaniu, jakiś czas temu obok budowali drugi blok i przy zamkniętych nie było w ogóle słchać odgłosów z placu budowy, a wbijano tam pale, zagęszczano grunt albo pracowano młotami pneumatycznymi. Kiedy przejeżdża ta pieprzona #honda to czuć jak
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znak zakazu zatrzymywania się i postoju stoi na ślepym końcu ślepej osiedlowej ulicy. W żadnym miejscu do pierwszego skrzyżowania (przy żabce) nie ma tego znaku ponownie z tabliczką że obowiązuje do niej lub do niej i dalej.
Pic rel.

Znak pojawił się jakieś pół roku temu. Raz na parę miesięcy bohatersko przyjeżdża straż miejska, zakłada wszystkim blokady na koło (już abstrahując od tego że wystarczyłby mandat za wycieraczką, ale trzeba dodatkowo ukarać
PsotnyWiatr - Znak zakazu zatrzymywania się i postoju stoi na ślepym końcu ślepej osi...

źródło: comment_1605631042Ev0IiAMYpOT6xCXEDzStco.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PsotnyWiatr: no ale niestety rozporządzenie o znakach drogowych mówi że znak obowiązuje po prawej stronie więc siłą rzeczy musieli go postawić na początku ślepej ulicy, niestety twoim obowiązkiem jest sprawdzić czy nie ma takiego znaku na początku ulicy, tak samo jakbyś jechał drogą i w pewnym momencie stwierdził że zawrócisz i zaparkujesz to musisz potem sprawdzić czy nie ma jakiś znaków wczesniej zabraniających postój. Sytuacja jest tam dziadowa zgadzam się
  • Odpowiedz
@PsotnyWiatr: no tak, wszystko przez wprowadzenie tam strefy tam gdzie nie mogli legalnie wyznaczyć miejsc do parkowania postawiali znaki zakazu żeby przypadkiem nikt taniej nie stanął. To miasto to coraz większa tragedia bez własnego garażu
  • Odpowiedz
odebrałem dzisiaj list z wezwaniem do wskazania użytkownika pojazdu od straży miejskiej. Rozchodzi się o parkowanie na zakazie( 100 pln ). No ale jest to dla mnie o tyle dziwne, że wymienionego dnia nie wychodziłem z domu, a samochód stał tam gdzie zawsze, czyli pod blokiem obok innych samochodów.

Napisałem do nich maila z prośbą o podesłanie fotki potwierdzającej wykroczenie. Myślicie, że mi ją podeślą, czy szkoda czasu ? Żadnego odwołania nie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Zgłaszanie niepoprawnie zaparkowanych samochodów to jakiś żart.

Zgłosisz przez geoportal, przyjadą po 2, 3, 4 dniach od zgłoszenia kiedy kierowca już dawno odjechał
Zgłosisz przez telefon, to przyjedzie patrol i oznaczy status jako niepotwierdzony
Zgłosisz przez maila nic nie odpowiedzą
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zgłaszanie niepoprawnie zaparkowany...

źródło: comment_16040179896W80eOh2Fhc4aWRmi2u77U.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Zgłaszanie niepoprawnie zaparkowanych samochodów to jakiś żart.

Zgłosisz przez geoportal, przyjadą po 2, 3, 4 dniach od zgłoszenia kiedy kierowca już dawno odjechał
Zgłosisz przez telefon, to przyjedzie patrol i oznaczy status jako niepotwierdzony
Zgłosisz przez maila nic nie odpowiedzą
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Zgłaszanie niepoprawnie zaparkowanych samochodów to jakiś żart.

Zgłosisz przez geoportal, przyjadą po 2, 3, 4 dniach od zgłoszenia kiedy kierowca już dawno odjechał
Zgłosisz przez telefon, to przyjedzie patrol i oznaczy status jako niepotwierdzony
Zgłosisz przez maila nic nie odpowiedzą
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zgłaszanie niepoprawnie zaparkowany...

źródło: comment_1604011336HXwYrK8MyGWkmDpbczQQDA.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrPawlo112: chodzi o dotarcie do kierujacego, nie da się dać mandatu na właściciela pojazdu. Takie zgłoszenia patrząc w ujęciu czysto ekonomicznym generują więcej strat dla budżetu niż wpływu
  • Odpowiedz
16 października 2020, Bielsko-Biała - Ponad 150 mandatów w kilka dni wypisali bielscy policjanci osobom, które z różnych powodów lekceważą obowiązek zasłaniania ust i nosa. Do sądu skierowano kilkadziesiąt wniosków o wymierzenie kary. Policja wyrywkowo sprawdza różne miejsca użyteczności publicznej, Straż Miejska stawia głównie na profilaktykę i edukację. Więcej: https://bit.ly/37jcltD

#bielskobiala #policja #strazmiejska #maseczki #covid19 #zdrowie #mandat #
grishko - 16 października 2020, Bielsko-Biała - Ponad 150 mandatów w kilka dni wypisa...

źródło: comment_1602865250pCF20LXzQs4A2sNqvkW3UK.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#koronawirus #mandat #maseczki #strazmiejska

Sorry za zawołanie tych, którzy chcieli być wołani tylko na finał. Później zapomnę albo przegapię kogoś.
Następne wołanie z mojej strony już tylko po decyzji sądu. Przyznam, że zaskoczyło mnie zarówno zainteresowanie, jak i ilość pozytywnych, pomocnych komentarzy i PM'ów. Wiara w polaków częściowo przywrócona ( ͟ʖ)

Wizyta na komisariacie odbyta. Rzeczywiście, trwa to góra 20 minut. Dowodzik,
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@budynmocny: Tak. Normalnie przelewem na wskazany numer konta. Tylko warto pilnowac, żeby w tytule znalazło się co trzeba. Ważne: nie jest to ten sam numer konta, co mandaty od policji.
  • Odpowiedz