Wpis z mikrobloga

#samochody #parkowanie #patologiazmiasta #strazmiejska #prawo #lublin
Droga w środku osiedla, ruch samochodowy żaden (ślepa ulica), ruch pieszy też, ten chodnik nie prowadzi donikąd, spełnia funkcję tylko estetyczną i nawet nie było odśnieżany przez administrację osiedla. Dzisiaj przyjechała straż miejska i na parkującym samochodzie założyła blokadę na koło.
Pomijając fakt, że prawdopodobnie auto stoi nieprzepisowo (zajmuje prawie cały "chodnik"), to czy SM miała podstawę do nałożenia blokady? Mandat za szybą nie wystarczył w tym przypadku?
źródło: comment_1611410326EKPDiUDfDKmBdS2JEnlm7q.jpg
  • 12
szybciej zapłaci mandat, bo będzie się musiał pofatygować o ściągnięcie blokady


@Jason_Stafford: niby tak, ale to jest osiedle, a nie centrum miasta. Co innego jak wychodzisz ze sklepu i musisz zadzwonić po SM, czekasz 15-20 minut i odjeżdżasz. Co innego jak wychodzisz rano w niedzielę do samochodu, bo umówiłeś się z kimś, albo musisz w nocy jechać do lekarza i zastajesz takiego #!$%@? zonka.
Pewnie że są taksówki, ale czasem logiczne
z tego co widzę, to chodnik prowadzi do zaparkowanych samochodów

To, że tobie to nie przeszkadza, to nie oznacza, że innym również


@Iskaryota: dojście do samochodów prowadzi tymi odśnieżonymi chodnikami. Miejsce, na którym stoi samochód NIE jest odśnieżone i (prawie) nikt tamtędy nie chodzi.
No i ja nie twierdzę, że samochód stoi ok, wyraźnie to napisałem. Mi chodzi o zasadność załadania blokkady na koło w taki mijejscu.
Chybaa, że jesteś przedstawicielem
źródło: comment_1611411397u3mONmsFRHkgHaA5Tk44Uw.jpg
@dominowiak: @Jason_Stafford: @Iskaryota:
Niezachowana odległość 10 m od przejścia dla pieszych. Jest to bardzo niebezpieczne, bo ogranicza widoczność w obrębie przejścia i nie ma znaczenia ja często ktoś tamtędy chodzi. Paradoksalnie niewielka ilość pieszych może być czynnikiem zwiększającym niebezpieczeństwo, bo kierowcy są przyzwyczajeni do Najmana (przecież tam nikogo nie ma) ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i oczywiście zastawienie chodnika o czym sam już wspomniałeś, a
Pewnie że są taksówki, ale czasem logiczne myślenie u władzy zawodzi.


@dominowiak: Kara jest bardzo dobra, bo ma odstraszać od ponownego jej popełnienia. Być może dla takiego kierowcy 100 zł raz na jakiś czas to nie jest wydatek i go nie powstrzyma przed łamaniem prawa, a strach czy będzie mógł użyć swojego auta jednak podziała.

i (prawie) nikt tamtędy nie chodzi.

@dominowiak: Jak sam stwierdzasz ludzie czasami tamtędy chodzą i