Wpis z mikrobloga

#traficar #zdm #strazmiejska #mandat #parkowanie
Taka dziwna sprawa - dostałem na poczcie trzy mandaty za jedno, to samo parkowanie w Warszawie (okolice metra Młociny). Problem w tym, że mandaty te dotyczą tego samego pojazdu, ale pochodzą z trzech różnych dni: 21, 27 i 28 listopada 2020r. Jako, że było to auto na minuty (Traficar), to oni wskazali mnie jako kierowcę. Sytuacja jest o tyle dziwna, że o ile nad pierwszym z mandatów mógłbym się pochylić i przeanalizować (moim zdaniem stałem tak jak wszyscy i nie było żadnego z zakazów ( link do miejsca w którym zaparkowałem ), tak wskazanie mnie dwukrotnie jako kierowcy w tym samym miejscu tydzień później uważam za niesłuszne. Nawet jeśli auto stało tam przez tydzień, czego nie wiem, to nie powinienem zostać ukarany za ten sam czyn kilkukrotnie. Prawda? Historia przejazdów w traficar'ze też potwierdza, że byłem tam tylko raz w życiu (21.11). Napisałem już maila do traficar, bo konsultantka przez telefon nie mogła mi w niczym pomóc. Na razie cisza. Prawdopodobnie czeka mnie jeszcze wizyta wyjaśniająca sprawę w zdm/strazy miejskiej.

Macie jakieś propozycję co mógłbym zrobić, że się prawidłowo odwołać? Każdy z mandatów po 100zł. Jak całą tą sprawę prawidłowo rozwiązać? Ma ktoś doświadczenie?
  • 5
@RobertCMartin: 1. Link nie działa
2. Dostałeś wezwanie do zapłaty od zarządu dróg, dot. parkowania na parkingu płatnym, bez opłaty, czy wezwanie od straży miejskiej w związku z pozostawieniem pojazdu w miejscu zabronionym, popełniając wykroczenie? (najlepiej pokaż pismo które dostałeś).
Zaparkowałem w miejscu do tego niewyznaczonym, czyli równolegle najeżdżając na chodnik. Napisałem do traficar, podobno auto stało tam przez tydzień. Zadzwoniłem do oddziału straży miejskiej, dowiedziałem się żeby wysłać im maila i opisać sytuację. Na tej podstawie mają mi umorzyć te wezwania i wysłać mi nowe, tylko pojedyncze.
@RobertCMartin: Na wezwaniu jest dokładnie napisane, za jakie wykroczenie zostało wystawione. Tam to chyba niepozostawienie 1,5 metra chodnika albo postój w strefie zamieszkania poza miejscami wyznaczonymi?