Wpis z mikrobloga

Czy znalazłby się ktoś, kto pomógłby mi skonfigurować "d link DP-301p+ print server". Niestety własne próby skończyły się na klęsce.

Podpiąłem server kablem do routera livebox (od mojego dostawcy internetu) i próbuje nawiązać w jakiś sposób połączenie z tym "czymś", ale nie wiem jak...

Domyślnie d-link ma mieć adress ip 198.168.0.10 ( ktoś prawdopodobnie zmienił mu adres bo pisze na nim markerem "10.83.73.76"). Natomiast sam router "tworzy" sieć 198.168.1.xx i takie ip dhcp przyporządkowuje urządzeniom.

Nie ruszając nic, nie mogę się połączyć z d-linkiem. Zmieniając ip kompa na ip w sieci d-linka (i w tej 198.xx lub w tej 10.xx ) także nie moge się z nim połączyć, ale tu po prostu to już chyba wina routera który jest w innej sieci :/

Poprowadziłby ktoś "za rączkę" jak to ogarnąć? (,)

#internet #siecikomputerowe #sieci #dlink #serwery
  • 11
  • Odpowiedz
@Nullek: podłącz bezpośrednio print serwer z komputerem, na komputerze ustaw 10.83.73.75 czy coś i potem połącz się z adresem 10.83.73.76
Albo
Poszukaj jak zrobić reset do ustawień fabrycznych tego print servera
  • Odpowiedz
@TenNorbert: dzięki! Udało się! Ktoś #!$%@?ł adres i napisał zły. Przeskanowałem przez kilka godzin maaaaaaaaase adresów... I w końcu znalazł się XD (inny niż domyślny i inny niż napisany)

Przypisałem mu nowe IP w sieci routera, podłączyłem iiii śmiga! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pienio69: również dziękuję za chęci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz