Wifi muli na linugzie. Mam dual boot ubuntu 16.04LTS / win10. Na windzie dziala jak trza, jak sie przelacze na linugza od razu muli. Ping bardzo wysoki do def gw i na zewnatrz. Podpowiecie co sprawdzic ludziska? Czy tylko rm -rf zostaje?
#roklinuksa #linux #ubuntu #siecikomputerowe
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartd najprościej wpisz w konsoli lspci to ci się pojawi lista urządzeń. X220 miał fabrycznie gównianego Intela który jest nawet pod Windowsem słaby strasznie. Mozna w bardzo niewielkich pieniądzach kupić dobry moduł Wifi Atheros/Qualcomm ale w IBMach jest blokada na nieznane karty Wifi.
  • Odpowiedz
@babool: @brokenik: @ly000: chyba naprawilem. zapomnialem, ze mialem juz to kiedys.
wydaje mi sie, ze lapek sie przelaczal miedzy 2.4G i 5G. ustawilem, zeby sie laczyl tylko na 2.4G i wszystko znowu gra i buczy. linugz nie taki zly.
  • Odpowiedz
#siecikomputerowe #comarch
Optima po przeniesieniu ze starego serwera na nowy muli niemiłosiernie. XL podobnie. Wychodzi na to że jest jakiś problem. Na sieci tylko nie wiem kurde jaki :/
Ping, jitter są OK, zero packet loss, ktoś wie co jeszcze może być nie tak?
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy mam mały problem, dwa komputery w pokoju, jeden pociągnięty długim kablem ethernet a drugi łączący się przez wifi - co niestety powoduje, że traci on połączenie i chciałbym aby on również miał połączenie kablowe. Nie chce ciągnąć kolejnego kabla przez co wpadłem na pomysł kupienia switcha. Znalazłem coś takiego - TP-Link SG1005D i chciałbym się zapytać czy to dobry pomysł. Z drugiej strony pomyślałem, że może by kupić od razu router,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@drjaszczur: no to kupujesz nowy router, konfigurujesz: wyłącz dhcp, zmień adres IP na routerze na taki w puli jaki dostajesz z routera Cisco. Podłączasz go pod kabel który idzie do pc1 i z routera puszczasz kable do pc1 i pc2. Nowy router działa wtedy jako switch z wifi.
  • Odpowiedz
Mircy, mam problem z modemem UPC i przekierowaniem portów. W sumie pierwszy raz w życiu nie umiem chyba przekierować portów bo UPC mówi że z ich strony wszystko bangla w tym względzie. Czy ktoś może pomóc?
Czy coś oprócz tych ustawień powinienem ustawić jeszcze w ustawieniach modemu?
Firewalle w urządzeniach wyłączone i w sieci lokalnej ze wszystkich urządzeń są widoczne.
Postawiłem nawet serwer na kompie dla testu i też nie jest widoczny
Polaszkino - Mircy, mam problem z modemem UPC i przekierowaniem portów. W sumie pierw...

źródło: comment_15861780293q9gv4wBHo4RzXHF4k1wZV.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Polaszkino: jaki adres IP ma przydzielany modem od UPC? Albo inaczej - jaki adres pobiera twój router na porcie WAN? Czy jest to adres publiczny czy może lokalny? Jeśli lokalny to należałoby skonfigurować modem do pracy w trybie "bridge".

Nie wiem jak to wygląda w UPC, ale z tego co zauważyłem to w Vectrze domyślnie jest się za CG-NATem. Router Vectry dostaje lokalny adres IP. Pewna pula klientów za "wirtualnym
  • Odpowiedz
Czy Wasze firmy mają wyprostowane tematy jeżeli chodzi o licencje "CAL dostępowy" ?

Czy samo postawienie AD i dodanie komputera/usera do domeny zobowiązuje mnie do kupienia kolejnych CALi?
Bawi mnie to, bo sami handlowcy MS nie ogarniają tego i od każdego słyszę co innego.

Microsoft podał 2 definicje:
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TenNorbert: Temat jest często pomijany albo traktowany trzeciorzędnie, ale generalnie CALe trzeba mieć żeby korzystać z wersji Standard / Datacenter. Z perspektywy Partnera przypominam firmom z którymi współpracuję o tym przy każdej okazji - ale są też inne możliwości licencjonowania CAL - jak np. subskrypcja EMS czy Windows Server na Azure.

Co do samych technikaliów - urządzenie lub użytkownik korzystający z zasobów / funkcji Windows Server musi mieć CALa -
  • Odpowiedz
@TenNorbert: W tym wypadku - CALe 2019 lub z Software Assurance - AD dostarcza uwierzytelnianie dla każdego użytkownika, więc wszyscy z niego korzystają. CALe działają wstecz więc 2019 pokryje wszystkie wcześniejsze wersje
  • Odpowiedz
Hej!
Mam problem z ustawieniem połączenia zdalnego (rdp) w laptopie z komputerem w pracy.
Oczywiście komputer jest cały czas włączony, jednak jak loguje się z usera bez praw admina (wszystko po AD) to występuje taki komunikat: Pulpit zdalny nie może nawiązać połączenia komputera zdalnego.
System Windows 10.
Natomiast przy logowaniu za pomocą konta Administratora (też AD) to wszystko działa jak należy.
UTM Fortigate skonfigurowany, VPN łączy bez problemu, ale już sam pulpit zdalny niestety nie, co może
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś ma pomysł jak skonfigurować Archera C7 z OpenWrt 19.07 jako bezprzewodowy bridge dla Funboxa?

Na logikę trzeba wyłączyć DHCP na OpenWrt, jeden interfejs jako klient, drugi jako master i oba w bridge, ale nie do końca wiem jak to ustawić i czy to będzie działać.

#openwrt #siecikomputerowe #sieci
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomek7912: jeśli interesują cie zapytania z przeglądarki to musisz tutaj ustalić sobie filtr po portach. Obadaj sobie tutorial na necie z obsługi wireshark. Zapytania www idą po portach 80 nieszyfrowane i 443 szyfrowane.
  • Odpowiedz
Potrzebuję pomocy w zakrecie #siecikomputerowe Mam router rt ac1200g+ do niego podpięty NAS QNAP. Po sieci lokalnej wszystko pięknie działa, transfer na poziomie 90MB/s. Jednak podczas używania VPN (postawiony VPN na samym NASie) transfer spada do 1-2MB/s niezależnie z jakiego internetu korzystam (zakładam, że moje połączenie internetowe wtedy nie jest ograniczeniem, próbowałem w różnych miejscach). Trochę lepiej jest na połaczeniu FTP, a nie przez VPN, ale dalej to jest 3-4MB/s.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam problem z cAP lite, działa po prostu losowo. i przez poe, i przez micro usb. próbuję guzik reset z wpięciem zasilania, przez pół dnia raz zaczął rozgłaszać SSID ale po restarcie się zesrał. ktoś chętny pomóc? mogę też spróbować podpiąć do routera z poe, ale obstawiam że to nie tu jest problem
#mikrotik #siecikomputerowe #sieci
N.....s - mam problem z cAP lite, działa po prostu losowo. i przez poe, i przez micro...

źródło: comment_1586031058yahF2Z1u8iMD0IYEPdfeZV.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Padł mi thin client futro a250, pełniący zadania domowego "serwerka". Zastanawiam się co teraz. Priorytetem jest bardzo niski pobór prądu (więc terminale hp chyba odpadają). Myślałem nad Wyse Cx0, który choć słabo dostępny jest bardzo tani i ciągnie podobno ok 7W, ale wolałbym kartę CF/SD niż 44-pin IDE. Może jest tu ktoś kto się bawi thin clientami i coś doradzi?

#nas #komputery #serwery #linux
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sysadmin #siecikomputerowe
Co waszym zdaniem lepsze w sieci, gdzie do głównej szafy dochodzi mi multum światłowodów (okablowanie strukturalne, z różnych budynków i pomieszczeń) :
- media konwertery + obudowa rack na nie (np media konwertery tp-linka plus obudowa mc1400)
- switch na wkładki sfp

Obecnie sytuacja wygląda tak że mam wszystkie dziury w switchu zapchane (switch tp-link 52p,w tym 4 porty sfp + drugi tp-link 24p + 4p sfp). Dwa światłowody
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korni007: switch SFP
- możesz zarządzać zdalnie linkiem od wtyczki do wtyczki, a nie tylko miedziakiem od switcha do konwertera,
- zamiast 2U na konwertery + 1 U switch, masz tylko 1U samego switcha :),
- 1, góra 2 kabelki z prądem na korzyść switcha SFP,
to tak na szybko.
  • Odpowiedz