Założyłem dziś Internet z kablówki. Mam modem z routerem Cisco EPC3928AD. Podłączyłem wszystko i internet jest ale działa bardzo wolno (ok. 0.5mb/s) i dioda Download świeci się na pomarańczowo. Dodam, że modem kupiłem przez internet i otrzymałem słabszy zasilacz, ale czy zasilacz ma wpływ na Download? Czy ma ktoś jakiś pomysł co mogę sprawdzić, żeby ewentualnie to naprawić ?
#cisco #router #modem #siecikomputerowe #
janemba - Założyłem dziś Internet z kablówki. Mam modem z routerem Cisco EPC3928AD. P...

źródło: comment_1585933768FYSLTIkylvAv5kON6NLqgK.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@janemba: na 99 to nie zasilacz, bo by się modem restartował/zawieszał albo kable albo błąd w pliku konfiguracyjnym wysłanym na router przez dostawce, drugie bardziej prawdopodobne patrząc po parametrach sygnału jakie masz na tym co się zsynchronizowało
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@wypokowy_expert teraz go wyłączyłem i włączyłem po kilku minutach i dioda POWER i DS świeci ciągle a US miga, reszta wyłączone. Jest jakiś sposób, żeby sprawdzić dokładnie co jest nie tak?
  • Odpowiedz
@frutoski: sam serwer się uruchomi, będzie dostęp do niego za pomocą Telnetu (należy włączyć te funkcję w Synology Assitant), ale aby postawić pełnoprawny system jest wymagany minimum jeden dysk.
  • Odpowiedz
Cześć,
Pytanie mam natury sieciowej - Czy jest jakieś praktyczne zastosowanie złącza SFP w routerze w warunkach domowych?
Być może za niedługo będę kupował nowy sprzęt i zauważyłem, że z takiego MikroTika bardzo dużo modeli ma choć jeden ten port. Aktualnie jestem dalej na miedzi, ale ma być u mnie światłowód na koniec roku i czy w ten sposób np. ten Mikrotik mógłby robić za GPON-a?

#informatyka #siecikomputerowe
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Kathilian jakby tylko operator zgodził się na użycie gpon sticka czyli takiej wkladeczki akurat to tak, miałoby to sens
Inaczej przyda ci się tylko jakbyś chciał robić połączenie sieciowe dłuższe niż 100m xdd
Bo wątpię że jakieś serwery czy inne cuda wianki masz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kathilian: raczej mała przydatność bo...
operatorzy dają swoje "koncówki" do światłowodu żeby móc kontrolować stan / zarządzać usługą... może jakiś lokalny ISP by się zgodził ale sensu dużego nie ma... wszak 99% przypadków urządzenie operatora można przełączyć w tryb bridge

od strony domowej już prędzej... Jak byś chciał pociągnąć neta do garażu czy altany czy oddalonej kamery to taki światłowód lepsza opcja niż skrętka bo nie jest elektryczna czyli odpadają
  • Odpowiedz
Jest tu jakis specjalista od wmware workstations?
Mam komputer A i komputer B
Na komputerze B mam kilka wirtualek i chcialbym moc sie do nich logowac po ssh z komputera A.
komputery A i B w tej samej sieci 192.168.1.0/24
wirtualne hosty na komputerze B 192.168.44.0/24

Pierwsze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam debiana postawionego na virtualboxie(uzyskuje IP z routera, połączenie mostkowe w ustawieniach). Z ciekawości odpalam sysloga i widzę spam zapytań do DHCP, lease time na routerze mam 3600 sekund. Ktoś orientuje się z czego to wynika? #linux #siecikomputerowe #debian

`Apr 1 22:06:45 debian dhclient[447]: DHCPREQUEST for 192.168.0.17 on enp0s3 to 192.168.0.1 port 67
Apr 1 22:06:52 debian dhclient[447]: DHCPREQUEST for 192.168.0.17 on enp0s3 to 192.168.0.1 port 67
Apr 1
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piernikwkropki: nie będę nawet ukrywać że nie wiem bo nigdy nie mierzyłem ( ͡° ʖ̯ ͡°). Korzystałem z niego praktycznie tylko na studiach i miałem cos w stylu mniejszego rpi co go sam budził jak była potrzeba
  • Odpowiedz
@24V_4PzS500: drugiemu routerowi ustawiasz ip w tej samej sieci (np. jak glowny router netii ma 192.168.1.1, to w tym drugim ustawiasz na przyklad 192.168.1.254)
w tym od netii ustawiasz dhcp tak zeby sie konczylo na 253 - tak dla pewnosci, choc w dmoowych warunkach konflikt prawie nierealny

w tym drugim ustaiwasz dane do wifi, wylaczasz dhcp i wpinasz go do portu LAN

i jak nic nie z------s to dziala
  • Odpowiedz
@TenNorbert: taki router po factory dopoki nie podlaczysz go przez PPPoE normalnie przyjmuje fabryczny login i haslo i blokuje sie dopiero jak wklepiesz dane logowania do PPPoE i polaczy sie do ISP pobierajac plik konfiguracyjny, ktory dopiero w tej chwili blokuje dostep do panelu

Jak nigdy go nie podlaczysz do tej sieci, to nigdy nie pobierze konfiguracji

Zreszta byly nawet luki z tym zwiazane w starych PON huaweia gdzie majac
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #siecikomputerowe
Chcę, aby ISP widział tylko OPNSense postawione na wirtualce.

Jak wyłączyć enp0s0, aby em0 działało?
Jak przekierować ruch Serwera na em1?
Da się enp0s0 ustawić na wyłączność OPNSense?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nusaer: masz problem z jakąś czcionką w windowsie, trzeba ją w-----ć z c/windows/fonts i zainstalować od nowa, czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie procedury, ale miałem to samo i coś takiego znalazłem jako rozwiązanie
  • Odpowiedz
Idzie jakoś zadzwonić na #orange czy wysłać im maila, by sprawdzili tam od siebie czy wszystko ok jest z moją linią telefoniczną? Od około roku losowo mi rozłącza neta, a jeszcze wcześniej, gdy dzwoniłem, w tej samej sprawie (chociaż wtedy nie była tak nasilona jak teraz) to automat się włączył i bez gadania mi technika wysłali, który de facto i tak tylko sprawdził funboxa i czy mam hasło dobrze wpisane
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach