Hej, mam 4-slotowego nasa QNAP z 4 dyskami w RAID5, który to dzisiaj postanowił się wysypać (jedyna przyczyna jaka mi przychodzi do głowy to utrata zasilania, którą to wypluł w logach, gdy zresetowałem go z Qfindera po tym, jak widok web przestał działać). Statusy SMART dysków wskazują, że wszystko ok, zalogowałem się do ssh i załączam wyniki:
https://pastebin.com/izxnpegE

Na ile rozumiem z ostatniego outputu wynika, że nie może dogadać się z dwoma
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zarroc:
mdadm: no uptodate device for slot 2 of /dev/md0
mdadm: no uptodate device for slot 3 of /dev/md0
mdadm: added /dev/sdc3 to /dev/md0 as 0
mdadm: /dev/md0 assembled from 2 drives - not enough to start the array.

dwa dyski ci w------o z macierzy, to jest glowny problem, poza tym raid5 = guwno, w domu lepiej miec kilka macierzy raid0 na 2ch dyskch lub wiecej niz ten raid5
  • Odpowiedz
Bezpieczna poczta e-mail potrzebuje 2FA

Aktywacja uwierzytelniania dwuskładnikowego to najlepszy sposób na zabezpieczenie poczty elektronicznej przed nieuprawnionym dostępem. Nie ryzykuj i już dziś w CloudHosting Panel włącz ochronę 2FA dla swojej poczty!

Wyjaśnienie, dlaczego to takie ważne, znajdziesz na naszym blogu:
https://www.nazwa.pl/blog/bezpieczna-poczta-e-mail-potrzebuje-2fa
nazwapl - Bezpieczna poczta e-mail potrzebuje 2FA

Aktywacja uwierzytelniania dwuskła...

źródło: Bezpieczna poczta e-mail potrzebuje 2FA

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rtp_diov: doczytałem, że chcesz tam przerzucić logi i tempy. Nie wiem czy dużo tych logów masz, ale ważne aby gdyby się coś w------o miał przynajmniej trochę logów do diagnozy na dysku. tempy w BSD to nie działa out of the box? W Linuxie to działa out of the box /tmp , /run to tmpfs i aplikacje trochę danych tam sobie trzymają. tempy jak najbardziej mogą być w ram disku. Logi
  • Odpowiedz
Dlaczego warto wybrać dostawcę hostingu z certyfikatem ISO?

ISO 27001 to międzynarodowa norma, która określa systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji. Spółka nazwa.pl jako jedna z nielicznych polskich firm hostingowych posiada certyfikat ISO 27001, a tym samym gwarantuje swoim Klientom najwyższy standard usług.

Nie ryzykuj i postaw na bezpieczny hosting od nazwa.pl!
nazwapl - Dlaczego warto wybrać dostawcę hostingu z certyfikatem ISO?

ISO 27001 to m...

źródło: Dlaczego warto wybrać dostawcę hostingu z certyfikatem ISO

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

– Co trzeba zrobić, by zdobyć certyfikat?
– Kupić go od firmy wystawiającej certyfikaty.

– O czym świadczy posiadany certyfikat?
– Że ktoś go sobie kupił.
  • Odpowiedz
Automatyczny backup poczty elektronicznej nawet co 5 minut!

Mail Backup to bezpieczna kopia Twojej poczty. Nowa usługa od nazwa.pl pozwoli Ci w pełni chronić wiadomości e-mail przed ich utratą, niezależnie od tego, z jakiej skrzynki korzystasz. Maile przywrócisz na to samo konto lub możesz sklonować je na konto u innego dostawcy.

Dla wszystkich użytkowników Wykopu mamy Mail Backup 25 GB na 3 miesiące za darmo:

qc92-7792-2452
nazwapl - Automatyczny backup poczty elektronicznej nawet co 5 minut!

Mail Backup to...

źródło: Mail Backup, czyli bezpieczna kopia Twojej poczty

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy da się przetestować Dysk SAS (serwerowy) w komputerze stacjonarnym? (Jakaś kieszeń na USB np.)
Mam kilka dysków i chciałbym je sprawdzić, tylko nie wiem jak to zrobić. Ktoś ogarnięty się zna i pomoże?
Taki z linka wynalazek bedzie ok? https://www.amazon.pl/Inateck-Zewn%C4%99trzny-odpowiedni-zasilaczem-SA03001/dp/B08BNPXSJ9
#pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #serwery #serwr #dysk #informatyka #serwispc #programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pytanie 10500t 6C/12t +32 gb ramu +sieciówka 4p +raid5 4x hdd 2.5 cala 7200rpm da radę pod:
1) proxmox 2Wątki +6 gb ramu
2) wm pfsense 4 wątki + 10GB ramu + bezpośredni dostęp do pci-e z kartą sieciową
3) wm ubuntu serwer 6 wątków +16GB ramu
i pytania:
1) czy proxmox z 2W da radę na przerzucanie ruchu między wirtualkami
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CloudHosting Panel z ochroną 2FA!

Czy wiesz, że proces logowania do CloudHosting Panel możesz uzupełnić o procedurę uwierzytelniania dwuskładnikowego 2FA? Aktywuj już dziś ochronę realizowaną za pomocą kodów Google Authenticator, która będzie dodatkowym zabezpieczeniem powstrzymującym internetowych przestępców przed nieuprawnionym dostępem do Twojego serwera.

Podnieś bezpieczeństwo swojego hostingu z
nazwapl - CloudHosting Panel z ochroną 2FA!

Czy wiesz, że proces logowania do CloudH...

źródło: CloudHosting Panel z ochroną 2FA!

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nazwapl: chwalicie się tym jak salon samochodowy który jest dumny że sprzedaje auto z 4 kołami, AWS obsługuje 2fa grubo ponad 10 lat
  • Odpowiedz
@mati1990: Mam od kilku lat domowy serwer (G5600, 2x3.5, 2x2.5 SSD) na SFX-350BS od Chiefteca, śmiga - a sam zasilacz już wcześniej używany, datowany chyba na 2017 jeśli dobrze pamiętam i też chodził blisko 24/7. Radzi sobie, wydajność ssie bo ssie, ale w sumie chyba nie ma nic optymalizowanego dla tak niskich obciążeń. Cała zasilaczowa certyfikacja z tego co widziałem operuje na wartościach od 80% maksymalnego obciążenia i nikt się
  • Odpowiedz
@mati1990: istnieją, ale zazwyczaj 4/8 portów. No i jak wyżej, prędzej znajdziesz 2.5 albo 10Gbit, bo to są standardy w użyciu. 2.5 jako "domowy" high end, a w środowiskach firmowych jak już wydawać kasę to z futureproof na 10Gbit. ;)
  • Odpowiedz
Co gorsze na serwerze plików - otwarty dostęp przez FTP czy SMB w wersji 1.0?

Mam sprzęt z MS Server 2022 i muszę udostępnić na nim zasób dla skanera Konica Minolta, który widzi Sambę tylko w wersji 1.0 oraz może dostać się poprzez swoją apkę, która jest mini serwerkiem FTP.

Obie usługi są dzisiaj na czarnej liście i nie wiem które zło jest mniejsze. Podpowiedzcie, proszę.

#serwery #serwerownia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gjon: Postaw jakąś mocno odizolowaną wirtualkę czy kontener tylko z usługą dla skanera, wszystko co odda skaner możesz przelecieć jakimś AV dla pewności i dopiero udostępnić userom (już czymś współczesnym). Skaner sam w sobie raczej nie musi i nie powinien mieć dostępu nawet do sieci wewnętrznej, skoro i tak trzeba do niego fizycznie podejść.
  • Odpowiedz
Poczta biznesowa w nazwa.pl

Zależy Ci na bezpieczeństwie korespondencji z klientami? W nazwa.pl gwarantujemy Ci kompleksową obsługę Twojej biznesowej poczty elektronicznej!

- Rezerwowana powierzchnia dyskowa dla każdej skrzynki e-mail.
- Możliwość wysyłki nawet 100 000 wiadomości w ciągu doby.
nazwapl - Poczta biznesowa w nazwa.pl

Zależy Ci na bezpieczeństwie korespondencji z ...

źródło: Poczta biznesowa w nazwa.pl

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serwer do gier - ktoś tutaj ogarnia takie tematy?

Mam obecnie x różnych maszyn służących jako serwery. W sumie te ważniejsze to jakieś 30 rdzeni, ze 120GB ramu i dużo dysków. Na tych maszynach działają różne procesy i maszyny wirtualne w różnych konfiguracjach. Żaden serwer nie jest atx/itx, same sff i embedy.

Teraz pojawia mi się potrzeba powalczyć ze sztuczną inteligencją która wymaga mocnego gpu. Wymyśliłem sobie że troszkę skonsoliduję obecne maszyny.

Chcę
k.....y - Serwer do gier - ktoś tutaj ogarnia takie tematy?

Mam obecnie x różnych ma...

źródło: vld2122.1419979142

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@webh klepniecie coś tam dla Janicka?
@jannekk Jak coś klepną to nie zapomnij skorzystać z mojego refa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie lepiej było by jakieś dedyki wziąć niż VPSy?
  • Odpowiedz
Chciałbym w jakiś sposób zrobić loga z problemu z #upc bo jak na razie jedyne co mogą mi poradzić to reset modemu. Chciałbym mieć podstawę do wymiany modemu albo zerwania umowy bez konsekwencji. Mam pakiet 1000MB/s i taka prędkość jest prawie zawsze. Problem jest gdzie indziej. Kiedy jest na stronie wiele żądań ajaxowych, to prawie zawsze kilka z nich "utyka" tzn pozostaje bez odpowiedzi a objawia się to niekończącymi się
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: w panelu admina routera upc sprawdzałeś logi? Kanały down i upstream? Są jakieś błędy po korekcji? Sprawdź okablowanie, ja raz nie dokręciłem dobrze kable i miałem wywalone błędy na kanałach i była lipa. Niby działał dobrze net ale nie do końca. I tak jak napisał kolega wyżej, jak masz swój router to przełącz connectboxa w tryb bridge, inaczej podwójny nat i być może podwójne wifi, nie wiem jak masz
  • Odpowiedz
@airflame:

Usługobiorca zobowiązuje się współpracować z Usługodawcą, zezwalając lub na żądanie Usługodawcy wykonując instalację i uruchomienie wymaganych narzędzi i skryptów na serwerze wirtualnym, pozwalających na weryfikację oprogramowania używanego na serwerze wirtualnym.


Co Cię w ogóle p--------o, żeby (próbować) korzystać z tak idiotycznej usługi? XD
  • Odpowiedz
Wymiana serwerów na hostingu w nazwa.pl została zakończona!

Strony naszych Klientów jeszcze bardziej przyspieszyły! Wszystko dzięki nowym serwerom WWW z procesorami Intel Xeon E-2388G, które deklasują konkurencję. Wyniki testów są jednoznaczne – CloudHosting to najszybsza usługa na rynku!

Na naszym blogu przedstawiamy szczegóły testów i uchylamy rąbka tajemnicy o planowanych kolejnych inwestycjach: https://www.nazwa.pl/blog/wymiana-serwerow-na-hostingu-w-nazwa-pl-zostala-zakonczona
nazwapl - Wymiana serwerów na hostingu w nazwa.pl została zakończona!

Strony naszych...

źródło: Wymiana serwerów na hostingu w nazwa.pl została zakończona!

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@art212: Miałem serwerek na orange pi one i postawić to jest bajecznie łatwo zainstalowanie usług też nie stanowi problemu ale później okazuje się że to maleństwo to pociągnie sambę i torrenty a już jakiś streaming to problem. Ostatnio zakupiłem dell wyse 5070 za 400zł i tak też polecam. Cena podobna do rpi a moc dużo większa sam mam na nim dockera a w w nim klient torentów (Transmission) streaming dla
  • Odpowiedz
streaming dla domu


@nga_plz: po co Ci streaming? Nie lepiej po prostu udostępnić pliki? Wtedy każdy klient sam sobie to ogarnie. Nie trzeba transkodowania materiału itp. Ostatecznie mniej mocy obliczeniowej.

home assistant w
  • Odpowiedz