Wpis z mikrobloga

@Dwarg: a nawet więcej dostajesz w FreeTier od Oracle bo 4vCPU, 24GB RAM i dysk do 200GB.
Więc możesz sobie wziąć i sprawdzić jak to będzie działać. ;)
Musisz też sobie zdawać sprawę z ograniczeń ARM i że nie wszystko chodzi.
  • 0
@Pietr: Dzięki, oferta od Oracle brzmi rozsądniej i kosztuje całe 0 zł. Będę musiał przetestować tę architekturę pod moje zastosowania ;)
@Dwarg: Jakby się okazało, że jednak za drogo jak na twój budżet to zawsze możesz zrezygnować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ze swojej strony dodam: Uważaj bo oracle lubi blokować usługi. Mi po 1.5 roku bez ostrzeżenia zablokowali konto i instancje. Założyć tam konto też czasem jest wyzwaniem. Trzeba skrupulatnie próbować o różnych porach.
@Mikseth: bo jak bierzesz standardowe x86_64 to jak chcesz mieć więcej? Tyle dają tylko w wersji ARM. Podczas tworzenia w parametrach wystarczy przesunąć suwakiem.
@Pietr: jesteś pewien że nie dali ci żadnego ostrzeżenia wcześniej? Ja mam dwie instancje i jakiś czas temu dostałem maila że jedna z nich jest według nich nieużywana i mam tydzień żeby coś z tym zrobić. Pakiet Lookbusy pomógł
@maniok: niestety lub stety dostałem taką wiadomość ale po ok. 4 miesiącach od założenia serwera. Wtedy też usunąłem zbędne instancje (w mailu zaś było napisane, że usuwają instancję, nie konto). Konto zablokowali po ok. roku i przez ten czas nie dostałem żadnego upomnienia.
@Pietr: może miałeś tam coś co im śmierdoliło. Jakiegoś rtorrenta czy coś. Ale nawet jeśli to powinni dać jakieś ostrzeżenie a nie tak bez słowa ban
@maniok: jedyne co tam miałem to na serwerze ARM postawiony hosting WWW do testowania stron i nextcloud a na x86 serwer MySQL i Traccar. Nic nielegalnego. Po prostu pewnego dnia chciałem pobrać dane z traccar i zauważyłem, że serwer leży. Po zalogowaniu do oracle mam info; access denied i na tym się kończy.
@Pietr: Ja na jednym ARM mam Nextclouda a na drugim mam Grafanę i MySQL. Na drugim dostałem powiadomienie o niskiej aktywności to na obu zainstalowałem lookbusy. Nextcloud robi backup ważniejszych rzeczy codziennie do google drive'a. Ale mam nadzieję że nie spotka mnie to co Ciebie