Mam plan Always Free w oracle cloud który nalicza mi codziennie 30 groszy za block storage. Tzn to jest widoczne jak wejdę w Budgets i Cost Analysis. Czy to jest coś co faktycznie musze zapłacić? Kwoty nie są jakieś ogromne, więc to nie problem ale nie rozumiem dlaczego się tak pokazuje.

#serwery
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@szuwarek-mini: miałem sporo boot volume natworzonych. Usunąłem zbędne i zobaczę. Zastanawiam się tylko dlaczego nalicza bo zrozumiałem z regulaminu, że dopóki sie nie włączy to nie nalica opłat
  • Odpowiedz
Za niedługo na studiach #informatyka będę musiał wybrać specjalność i zastnawiam się nad dwoma:

1. Administracja systemami Windows i Linux.
2. Inżynieria oprogramowania.

Rozum mi mówi, że oczywiście programowanie - więcej ofert pracy, lepiej płatne, możliwość pracy zdalnej, mniejsze ryzyko nadgodzin czy w ogóle "wzywania" do awarii, możliwość tworzenia swojego projektu po godzinach.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nieuk15k: wez to co lubisz to co Ci bardziej lezy i co Cie jara. Nie patrz teraz na oferty pracy zarobki itp, jedno i drugie jest spoko i jedno i drugie daje dobra kase, jedno i drugie moze byc mega ciekawe jak ciekawy projekt jak i mega slabe jak slabo trafisz w zespol czy projekt, nie ma reguly.

Masz to lubic, reszta sie sama ogarnie.
  • Odpowiedz
@Nieuk15k: ja bym poszedł na linux i windows. Imo możesz się dowiedzieć więcej ciekawych rzeczy niż na inż oprogramowania i to uczelnia (prowadzący) będą musieli przygotować ci środowisko do nauki. Zagadnien inżynierii oprogramowania możesz się nauczyć samemu w łatwy sposób (to głównie wiedza do wkucia, bo resztę i tak poznasz w danej firmie od praktycznej strony).

A poza tym, to taka różnica, że kilka kursów innych, a nadal studia masz
  • Odpowiedz
Hej wszystkim, mam pewne pytanie do was. Na swoim starym telefonie na androdzie posiadam aplikację w której mam zapisane kamery z firmy. Problem jest taki, że nie znam hasła (Te są zapisane w plikacji telefonu. Ilość kropek się zgadza). Czy jest możliwośc wyciągnięcia jakoś hasła?

Probóję przechwycić POST request z hasłem i loginem (Apka wysyła prawdopodobnie haslo i login w JSON'ie). Problem jest taki, że POST z tym requestem nie pojawia mi się
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś ma patent na dysk google, chodzi mi o przesyłanie plików. Na każdy inny serwer mogę wysyłać co chcę i ile chcę, mogę wstrzymać i wznowić a na tym Google Drive nie ma opcji wstrzymania przesyłania? Ani wznowienia przesyłania pliku jak przerwano? Co za szit. Można to jakoś zrobić?

Aha nie chce nic synchronizować, chcę normalnie przesyłać pliki na serwer ale niektóre mają po 10GB i jak coś się wydarzy w
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, potrzebuję pomocy w ogarnięciu VPN. W domu mam UPC connect boxa.
Na laptopie służbowym loguje się do sieci służbowej przez cisco vpn.

Chciałbym sobie ukryć swój IP, tak żeby pracodawca nie widział mojego IP - czyli rozumiem że potrzebuję:
- OPCJA A: najpierw VPNa na tym laptopie innego niż ciscoVPN, a dopiero potem ciscoVPN? (nic nie zainstaluje bo brak praw admina...)
- OPCJA B: z racji ze connect box nie ma opcji ogarniecia VPNa,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krakers123: Dzięki za info, właśnie wczoraj znalazłem tego sprzedawce na Allegro i znalazłem Twój wpis w Google. W takim razie bierę!

Edit: a sprawdzałeś je czymś czy tylko podłączyłeś i se działają?
  • Odpowiedz

Czy jest jakiś prosty sposób na łączenie się z domowym wi-fi nie będąc w domu? Jakieś proxy albo VPN?

Mam w domu telefon, który służy mi za kamerę online. Chciałbym się z nim zdalnie połączyć aby zobaczyć co się nagrało albo zobaczyć live co się aktualnie dzieje. Filmy są zapisywane na serwerze jak i na tel. Korzystam z apki "IP Webcam" i tam jest panel staerujący no ale dostęp do niego jest
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@airflame: Nie wątpię, że na hostingu A może działać inaczej niż na hostingu B.

Dystrybucja Linuksa nie ma na to wpływu (znaczącego). Może mieć domyślna konfiguracja providera albo PEBKAC.
  • Odpowiedz
Szybkość firm hostingowych w 2022 roku

Testy największych firm hostingowych w Polsce, przeprowadzane od lipca do grudnia 2022 roku, pokazały, że hosting premium od nazwa.pl nie ma sobie równych.

Na naszym blogu prezentujemy wyniki oraz komentarz. A już niedługo wszyscy użytkownicy oferowanego przez nas CloudHostingu otrzymają prezent w postaci jeszcze większej wydajności dla swoich stron WWW. Wszystko dzięki realizowanej wymianie serwerów na nowe maszyny z procesorami Intel Xeon E-2388G
nazwapl - Szybkość firm hostingowych w 2022 roku

Testy największych firm hostingow...

źródło: comment_16733392309VyoTBh53aze268QOHu1Qz.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Elo elo Mirasy.
Posiada ktoś z Was serwer Dell PowerEdge r620?
Udało mi się kupić za grosze z zamysłem na homelab i chciałem się dowiedzieć jak się to u Was spisuje?
#dell #serwery #homelab
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartg1: no właśnie taki R620 to chyba tylko do zabawy, nauki i testowania (przy założeniu, że gasisz go po skończonej pracy), bo w domowych warunkach to nie zagra. W sumie to homelab - baw się, ucz i próbuj, a co się spodoba, pchaj na "produkcyjnego" M73 ( ͡ ͜ʖ ͡). Sam się noszę z zamiarem postawienia osobnej sieci i drugiego serwera, ale to raczej w
  • Odpowiedz
#serwery #vpn #webdev

Pytanie, może głupie. Co się stanie ze stroną www jak pamięć RAM zostanie wykorzystana w 100%? Wywali błąd, czy jedynie trochę dłużej będzie się wczytywać?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damianooo8: zależy od wielu czynników. Ogólnie system będzie się starał to rozwikłać, przewalić część rzeczy na dysk i serwer będzie się starał działać, ale będzie bardzo powoli działał. Zależnie od oprogramowania i konfiguracji, może sypać błędami po stronie użytkownika (np timeout), serwer (w sensie program - apache,mysql itp) może się też zrestartować, albo całkiem wyłączyć.
  • Odpowiedz

Prawdopodobnie niedlugo bede musial przeniesc sprzedaz sklepu internetowego z Messengera na wlasna platforme. Potrzebny bedzie hosting (najlepiej any zainstalowac sklep jednym kliknieciem) oraz wybor ow skryptu sklepu. Jaki sklep i jaki skrypt polecacie? Presta? WooCommerce? Sklepik nieduzy, produktow moze kolo 150-200 na poczatek. Dzieki z gory ( ͡° ͜ʖ ͡°) #serwery #hosting #skrypt #wordpress #prestashop #magento
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki serwer pod 4K i plex? Chciałbym tez na nim postawić HA. Czy T640 będzie okej czy szukać np. https://allegro.pl/oferta/mini-pc-lenovo-m710q-tiny-i3-8gb-480gb-m-2-nvme-10-12925171608?utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=http%3A%2F%2Fpepper.pl+%28PL%29&tduid=afd12085cf2cf60ce466ac4b54be3432 Coś takiego?
Zależy mi na przyzwoitym poborze prądu bo będzie chodzić 24/7 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#plex #serwery #pcmasterrace
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach