#rowerzysci #rower #rowery #mtb
Witam, szukam roweru górskiego w przedziale cenowym do 1500zł.
26″ Kands Energy 1300 byłby dobrym wyborem? (polecany z roweroweporady.pl)
Głownie jazda rekreacyjna po pobliskich lasach i mieście.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@popoz: lmgtfy
na YT poszukaj szajkbajka który ma dziesiątki (jeśli nie setki) naprawdę wartościowych merytorycznie filmów o tym czym się sugerować, co jest ważne, a co można olać.
  • Odpowiedz
a nie myślałeś aby za te pieniądze kupić wyższej klasy używkę?


@lano: ale pieprzenie o tych wyższych klasach i używkach w tym przedziale cenowym. Bardzo rzadko można coś dorwać "wyższej klasy" i nie do remontu. Na pewno nowy rower za 1300zł posłuży dłużej i bardziej bezproblemowo. Spokojnie przez 10 tysięcy wymieni się w nim tylko 4-5 razy łańcuch, ze dwa razy kasetę z tyłu i może zębatki na korbie i ewentualnie
  • Odpowiedz
@JanSkrzetuski: A mnie zawsze rozwalają wielce urażeni piesi, którzy usłyszą dzwonek. Nie zrozum mnie źle, nie dzwonię na pieszych na chodniku, bo po nim nie jeżdżę. Ale jeśli już dzwonię na kogoś dzwonkiem, to nie po to, żeby go przepędzić. Dzwonię po to, żeby wiedział, że za nim jest rower. Samochód ma silnik, który słychać, roweru nie usłyszysz w normalnym ruchu miejskim. Zamiast się oburzać, lepiej troszkę gumkę poluźnić.
  • Odpowiedz
@Fastboot: powiem tak: Na ścieżce rowerowej dzwonie, jak mi idzie rodzinka po całej szerokości drogi współdzielonej pieszy/rowerzysta też dzwonie. Ale na chodniku, gdzie to pieszy ma pierwszeństwo mówię przepraszam. Zazwyczaj działa ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@lukasz-heisenberg-win: Mieliśmy kiedyś ze znajomym sytuację, gdy na przejażdżce rowerowej przez dłuższy czas nikt nas nie wyprzedzał (jechaliśmy gęsiego, szerokim, ładnym asfaltem), choć było słychać, że za nami jedzie kilka aut. Sprawa się wyjaśniła gdy minęliśmy strefę z ograniczeniem do 30 i najpierw wyprzedził nas radiowóz a zaraz za nim 5 innych aut;)
  • Odpowiedz
10 lipca 2018, Bielsko-Biała, ul. Dworkowa, godz. 17.15 – Na placu u zbiegu ul. Dworkowej z ul. Sempołowskiej doszło do zdarzenia z udziałem ośmiolatka, który próbując driftować na rowerze, wywrócił się i doznał urazu głowy. - Na razie nie ma obowiązku, aby rowerzysta miał ubrany kask, ale założony i dobrze dopasowany kask skutecznie chroni głowę przed poważnymi urazami. Rodzice powinni zwrócić na to szczególną uwagę i zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo, gdyż chwila
grishko - 10 lipca 2018, Bielsko-Biała, ul. Dworkowa, godz. 17.15 – Na placu u zbiegu...

źródło: comment_xyIqpl8eFtf6gkzNeg66xKKnoiK0fFym.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taka sytuacja:
Jadą sobie 2 stare bab... starsze panie autkiem bez przednich świateł o godzinie około 23. Zatrzymują się na pasach, jadący za nimi rowerzysta stuknął palcem w szybę od strony pasażera by uświadomić o braku włączonych świateł i co w podzięce usłyszał? "Nie dotykaj swoimi brudnymi paluchami szyb, bo będziesz za to płacił", a potem pasażerka dodała "pilnuj świateł w swoim rowerze"... A rowerzysta miał wszystko zgodnie z przepisami.
Taka podzięka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Xerdur: mnie to spotkało kilka razy. podobny schemat. najbardziej powalony przykład: idzie baba plażą, coś jej wypadło z torebki, podchodzę, żeby powiedzieć jej o tym z bliska bo wiatr wieje, a ona od razu z ryjem "niech pana moja torebka lepiej nie interesuje"
wrf?
  • Odpowiedz
@Hybu: Pomysł może hardcorowy, ale jednak patrząc na tłumy ludzi spacerujących na plantach i rowerzystów-idiotów którzy p----------ą na pełnej p-----e między tymi ludźmi coś w nim chyba jest.
  • Odpowiedz
@Naru: Wyleją dziecko z kąpielą. Zamiast robić łapanki z "dmuchaniem w balonik" na rowerzystów na Kopernika, mogliby wsadzić patrol na rowery i zacząć gonić niebezpiecznie jeżdżących rowerzystów na Plantach.

Jedyny efekt który osiągną po zakazaniu rowerów na plantach, będzie wygonienie stamtąd odpowiedzialnie jeżdżących rowerzystów i wygonienie dzieci dojeżdżających do szkół na niebezpieczną obwodnicę. Idioci niebezpiecznie jeżdżący slalomem pomiędzy pieszymi na alejkach dalej będą tam jeździć. Podobnie będzie z turystami na
  • Odpowiedz
Tak sobie myślę o zabezpieczeniach do rowerów

Takiemu złodziejowi rowerów przecięcie jednego "druta" nożycami zajmuje ok. 20 sekund

A co gdyby w 1 blokadzie umieścić np. 8 "drutów"? W takim przypadku wychodzi na to że kradzież roweru zajmie złodziejowi conajmniej 2 minuty i 40 sekund + czas na przełożenie nożyc. Czyli 8 blokad w 1 blokadzie. Trzeba pamiętać, że dla złodzieja każda sekunda jest cenna, co znacznie utrudni mu pracę.

Czy
Fox_617 - Tak sobie myślę o zabezpieczeniach do rowerów

Takiemu złodziejowi rowerów ...

źródło: comment_SVb76NTZLewXmwnwKTlVodwX3BGXnjja.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fox_617: W czasach narzędzi akumulatorowych ilość drutów nie ma znaczenia, złodziej wybierze moment kiedy przechodnie będą na tyle daleko żeby zdążyć gdyby ktoś chciał zareagować, o ile w ogóle zajdzie się chętny do zaczepiania człowieka z rozkręcono do nastu krpm widiową tarczą.
Na takie zwykłe nożyce co nieco może pomóc nasmarowanie linki pod otuliną, ostrza się będą się ślizgać ale na konkretne nożyce z dźwignią to też nic nie da.
  • Odpowiedz