Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę o zabezpieczeniach do rowerów

Takiemu złodziejowi rowerów przecięcie jednego "druta" nożycami zajmuje ok. 20 sekund

A co gdyby w 1 blokadzie umieścić np. 8 "drutów"? W takim przypadku wychodzi na to że kradzież roweru zajmie złodziejowi conajmniej 2 minuty i 40 sekund + czas na przełożenie nożyc. Czyli 8 blokad w 1 blokadzie. Trzeba pamiętać, że dla złodzieja każda sekunda jest cenna, co znacznie utrudni mu pracę.

Czy gdyby stworzyć taką blokadę, to byłaby lepsza od U-locka i innych zapięć?

#rower #rowery #rowerzysci #rowerowykrakow #pytanie
Fox_617 - Tak sobie myślę o zabezpieczeniach do rowerów

Takiemu złodziejowi rowerów ...

źródło: comment_SVb76NTZLewXmwnwKTlVodwX3BGXnjja.jpg

Pobierz
  • 8
@some_dev to prawda, tylko w zabezpieczeniach roweru najważniejsze jest to, co jest najbardziej wytrzymałe a nie to czy da się to przeciąć, bo oczywiste jest to źe każdy metal da się przeciąć. Rzecz w tym, źeby to zajęło jak najwięcej czasu.
@Fox_617: W czasach narzędzi akumulatorowych ilość drutów nie ma znaczenia, złodziej wybierze moment kiedy przechodnie będą na tyle daleko żeby zdążyć gdyby ktoś chciał zareagować, o ile w ogóle zajdzie się chętny do zaczepiania człowieka z rozkręcono do nastu krpm widiową tarczą.
Na takie zwykłe nożyce co nieco może pomóc nasmarowanie linki pod otuliną, ostrza się będą się ślizgać ale na konkretne nożyce z dźwignią to też nic nie da.

U-lock
@Fox_617: Przerabiałem temat zapięć rowerowych ostatnio, kupiłem łańcuch podobno dobrej firmy ABUS. Przeciąć byłoby ciężko, chociaż też da radę. Podobno najsłabszym elementem u-locków czy łańcuchów są zamki, zobacz sobie na film poniżej. Chwila i zamek otwarty praktycznie bezszelestnie, wystarczy wytrych i poświęcona chwila na samouczki otwierania zamków w internecie. Jak złodziej ma ukraść to i tak ukradnie, chociażby miał przeciąć ramę i pózniej zespawać czy sprzedać na części...
Pwner - @Fox_617: Przerabiałem temat zapięć rowerowych ostatnio, kupiłem łańcuch podo...